Skocz do zawartości

Czy to będzie działało?


włóczykij
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chciałem zrobić sobie skimmer DIY. Mam jednak problem taki, że pompę, która tłoczy wodę do kubełka mam wewnątrz akwarium i rurkę zasysającą do skimmra chciałem zainstalować pond pompą. Chciałem w związku z tym zapytać czy to będzie działało. Czy woda, która jest tłoczona przez pompę będzie zasysać też wodę ze skimmera czy będzie tłoczyło wodę przez skimmer do akwarium. 

post-17537-0-30694200-1487879528_thumb.png

Edytowane przez włóczykij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż to za filtr z takim umiejscowieniem pompy? Przecież to najbardziej prawdopodobny sposób na zalanie mieszkania. Kubły pracują w podciśnieniu raczej.

Midikani 800. Dlaczego zalanie? Przy pompie przy kuble to zalanie jest niemożliwe?

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dlaczego zalanie? Przy pompie przy kuble to zalanie jest niemożliwe?

 

Jest możliwe ale, jak kubeł działa na podciśnieniu czyli zauważ że zawsze wirniki gdy są wbudowane w filtry pchają wodę tak, że robią ciśnienie tylko na wężu idącym do akwarium i tam jest nadciśnienie, przy lekkiej nieszczelności zasysają powietrze przez co się zapowietrzają to pierwsza tego oznaka, gdy nieszczelność się zwiększy dopiero wtedy zaczynają ciec, oprócz tego podciśnienie dodatkowo dociska do siebie odpowiednie części.

U Ciebie  woda wręcz chce rozepchać kubeł i nawet przy minimalnej nieszczelności on zacznie ciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się przytka odpływ do akwarium to pompa dalej ciśnie wodę do kubła, szansa że uszczelki w końcu nie wytrzymają jest spora. Ja bym się obawiał. Chociaż sądząc po opiniach to jednak pompy są najsłabszym elementem tych kubełków.

Z zasady woda w kubełku krąży grawitacyjnie, pompa wprawia ją w ruch umożliwiając powrót do akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się przytka odpływ do akwarium to pompa dalej ciśnie wodę do kubła, szansa że uszczelki w końcu nie wytrzymają jest spora. Ja bym się obawiał. Chociaż sądząc po opiniach to jednak pompy są najsłabszym elementem tych kubełków.

Z zasady woda w kubełku krąży grawitacyjnie, pompa wprawia ją w ruch umożliwiając powrót do akwarium.

Co do szczelności to dlatego na każdym połączeniu poza akwarium mam opaski zaciskowe.

 

A co do wydajności pompy to bym nie przesadzal. Wiem że na tym forum panuje moda na inne firmy ale to już jest przegięcie. Mam go aktualnie w 160l i daje rade. Mam go na max i musiałem rozbić ciśnienie na deszczownice bo na zwykłej wylewce robi pralkę. Nie wiem skąd masz aż takie złe opinie.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...