Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

[70 litrów] Górski strumień

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#1 psyho39

psyho39

Wyjadacz

• Użytkownik
  • 685 postów
  • LokalizacjaWarszawa Białołęka

Napisano 21 luty 2017 - 14:01

Opis zbiornika
Szkło o wymiarach 70x40x25h. Float z transparentnym silikonem .
Za filtracje odpowiada kaskada Eheima ,za wzburzenie wody pompka Ikola 990l/h
Oświetlenie to lampka Led od Aquael 6w

Dekoracje to otoczaki w dużej ilości.
Podłoże to Vistula Sand .

Flora Brak
Fauna jeszcze do przemyślenia. Wszystko zależy od temperatury jaką będę w stanie utrzymać bez grzałki.

Teraz kilka fotek z etapu zakładania zbiornika . Dziś zalany .
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Na ostatnim jeszcze utrzymują się bąbelki ze świeżej wody i syf z wypłukanej gąbki z dojrzałego zbiornika.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

• Fillipser143 i piotrz23 lubią to

#2 piotrz23

piotrz23

Bywalec

• Użytkownik
  • 84 postów

Napisano 21 luty 2017 - 14:29

Ja pierdziele. Jak Wy tak potraficie z kilkunastu kamlotów zrobić taki zbiornik? Czekam na więcej. Kiedy zbiornik zalałeś?

#3 psyho39

psyho39

Wyjadacz

• Użytkownik
  • 685 postów

Napisano 21 luty 2017 - 14:47

Dzisiaj. Z 2 godziny temu :)

#4 Łza

Łza

Dyskutant

• Użytkownik
  • 181 postów
  • Lokalizacjaokolice Krakowa

Napisano 21 luty 2017 - 14:51

Dla mnie - fana terenów górzystych - super pomysł. Z niecierpliwością czekam na zwierzaki.

#5 rzemich

rzemich

Świeżak

• Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 21 luty 2017 - 17:23

Jakieś rośliny są przewidziane w przyszłości?

#6 psyho39

psyho39

Wyjadacz

• Użytkownik
  • 685 postów

Napisano 21 luty 2017 - 17:43

Jakieś rośliny są przewidziane w przyszłości?

Nie. Nie będzie żadnych. Ma być jak najbardziej zbliżone do natury. W tych strumieniach i biotopie jaki chcę odwzorować rośliny nie występują lub występują epizodycznie.

#7 Limak86

Limak86

Tubylec

• Użytkownik
  • 339 postów
  • LokalizacjaPruszków/Warszawa

Napisano 21 luty 2017 - 18:39

Fajny baniak, też miałem swego czasu chęć coś takiego zrobić z obsadą w postaci babek stiphodon oraz cudaczków i w toni jakieś bardziej naturalne danio lub kardynałki chińskie.

Szkoda tylko że nie pokusiłeś się o system z lepszą cyrkulacją i bardziej jednokierunkowym przepływie, np taki jak tutaj:
https://www.google.p...BgySqavcNywJVM:

Będę śledził wątek :)

Pozdrawiam!
Kamil.

[160L] Tanganika - A. compressiceps shell, N. caudopunctatus Kapampa, J. ornatus...

http://forum.superak...ak/#entry457790

[84L] LowTech - mix kontynentalny

http://forum.superak...dobny-by-limak/

#8 psyho39

psyho39

Wyjadacz

• Użytkownik
  • 685 postów

Napisano 21 luty 2017 - 19:58

Fajny patent nie powiem. Tylko mi jakoś Hamburg nie podchodzi. Babki albo cudaczki pewnie wykazują w baniaku jak znajdę jakieś sensowne.
Co do prądu wody i cyrkulacji to na chwilę obecną jest chyba ok. Po prawej stronie jest kaskada i ona dbać ma o biologię. Po lewej została sama pompka z nominalnym przepływem 990 l.
Poniżej wstawie filmik z włączonym napowietrzeniem (normalnie będzie wyłączone). Będzie widać ruch wody,kierunek i intensywność.

Użytkownik psyho39 edytował ten post 21 luty 2017 - 20:07

#9 Limak86

Limak86

Tubylec

• Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 21 luty 2017 - 20:56

Poniżej wstawie filmik z włączonym napowietrzeniem (normalnie będzie wyłączone)

Moim zdaniem napowietrzanie powinieneś zostawić, bo nadaje to naturalności - w końcu w strumieniu takie spienianie wody często może zachodzić.

Babki albo cudaczki pewnie wykazują w baniaku jak znajdę jakieś sensowne.

Znam miejsce w Warszawie gdzie babki i cudaczki często bywają (babki stiphodon są nawet teraz) - znajdź gościa o nicku Rogatek na forum warszawskim lub Facebooku lub też EKH na allegro. Ma dobre ceny i rybki w dobrej kondycji.

Pozdrawiam!
Kamil.

[160L] Tanganika - A. compressiceps shell, N. caudopunctatus Kapampa, J. ornatus...

#10 psyho39

psyho39

Wyjadacz

• Użytkownik
  • 685 postów

Napisano 21 luty 2017 - 21:02

Znam gościa bo na FAWA też jestem. W cholerę daleko do niego mam .
Co do samego spieniania to mnie się podoba tyle ,że akwarium jest w salonosypialni ,a swoją siłę pompka ma czyt. głośna jest. No i jeszcze pryska na ścianę ,tu jednak planuję osłonę ś plexi dać więc tę niedogodność jestem w stanie wyeliminować

#11 Nantai

Nantai

Mordorator

• Moderator
  • 848 postów

Napisano 21 luty 2017 - 22:58

Baniak wygląda mega naturalnie. Gratulacje!

Mój kanał na youtube:   Nantai TV

#12 piotrz23

piotrz23

Bywalec

• Użytkownik
  • 84 postów

Napisano 22 luty 2017 - 11:13

@psyho39, Podaj proszę jaką temperaturę masz zamiar utrzymywać w baniaku. Podejrzewam, że będą to wody zimne, a więc kolejne pytanie: jak zamierzasz utrzymywać niską temperaturę podczas letnich upałów? Zaciekawiłeś mnie tym projektem :)

#13 DavyJones

DavyJones

Fanatyk

• Użytkownik
  • 1198 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 luty 2017 - 13:43

Podejrzewam, że będą to wody zimne, a więc kolejne pytanie: jak zamierzasz utrzymywać niską temperaturę podczas letnich upałów?

Bez chłodziarki nie da się latem utrzymać temp <25 C, a chłodziarka do akwarium to już drogi sprzęt. Ewentualnie całe pomieszczenie mogłoby być klimatyzowane.  Bawienie się z kostkami lodu, "mrożonymi butelkami" nie ma sensu.

Mam kolegę, który chłodzi i ogrzewa sobie Tangę kaloryferem. Zrobił jakiś wymiennik ciepła. Mogę go zapytać jak to działa.

Moje roślinne 200l http://forum.superak...-200l-roślinne/

Pokrywa oświetleniowa z PCV http://forum.superak...wa-z-pcv-60x30/

#14 psyho39

psyho39

Wyjadacz

• Użytkownik
  • 685 postów

Napisano 22 luty 2017 - 14:14

Jeszcze nie wiem czy zbiornik dotrwa do lata. Natomiast chętnie dowiem się o zastosowaniu kaloryfera w chłodzeniu akwarium. Tak dla zaspokojenia swojej wiedzy.
Na chwilę obecną myślę o zastosowaniu chłodzenie wiatrakami,sprawdzało się to w krewetkarium 30 litrów. W lato byłem w stanie zejść do 22 stopni. Minusy to hałas i parowanie więc ciągłe dolewki. Hałas wyeliminować jestem w stanie przez zakup cichych wiatraków, wtedy też można się zastanowić nad dolewką automatyczną,bądź grawitacyjną (wersja budżet).
Szukam jeszcze cały czas innych rozwiązań,jeszcze żadne jednak mi jeszcze nie podpasowało. Czasem chodzi o miejsce czyli jego brak,innym razem estetykę ,innym o koszty.
Pomimo tego ,że wiele czytałem zanim do szkła nawaliłem kamieni to wiele rzeczy jeszcze wychodzi "w praniu" na które muszę reagować i do których muszę dostosować baniak . Myślę jednak,że będzie warto.

#15 Limak86

Limak86

Tubylec

• Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 22 luty 2017 - 15:36

Nie wiem do końca czy warto się przejmować temperaturą aż tak mocno. Z tego co się kiedyś doczytywałem (bo sam chciałem taki zbiornik stawiać) to temperatura do 25-26 przez większość roku rybom z takich "biotopów" nie szkodzi a i okresowe wyższe też nie zaszkodzą o ile w tym czasie zwiększy się natlenianie.

Nie wiem czy znasz to forum, ale może w czymś Ci pomoże ten link:

http://www.loaches.c...n-the-fast-lane

Z ciekawością czekam na postępy z Twojego baniaczka...

Pozdrawiam!
Kamil.

#16 piotrz23

piotrz23

Bywalec

• Użytkownik
  • 84 postów

Napisano 25 luty 2017 - 16:26

@psyho39, Jeszcze jedno pytanie ode mnie. Jakie wkłady masz w kaskadzie? Standardowo ceramikę? Zmotywowałeś mnie do założenia nowego akwarium. Zgadnij z jakim biotopem. :) Na razie zbieram informacje. W sumie postawienie całkiem nowego baniaka z tym motywem w cale nie musi być drogie, ba wręcz przeciwnie. Można to zrobić porządnie za małą kwotę. Oczywiście dużym problemem pozostaje temperatura latem, ale mam nadzieję, że sobie z tym poradzisz.

#17 psyho39

psyho39

Wyjadacz

• Użytkownik
  • 685 postów

Napisano 25 luty 2017 - 17:21

Nie będę jakoś mocno walczysz temperaturą. Myślę że jak będę miał tak z 24 stopnie to będzie ok. Tyle wyciągnąć mi się uda na wiatrakach , chyba,że do tego czasu przyjdzie mi do głowy inny ,lepszy pomysł. Ryby do tej temperatury znajdę .
W kaskadzie były gąbki,usunąłem cześć z nich i dałem ceramikę Aquael, bo akurat taką miałem. Kaskada ustawiona na minimum by woda wolno przeplywała przez wkłady.
Dziś wymieniłem 18 litrów wody na dojrzałą z drugiego zbiornika, trochę przyspieszyć chcę dojrzewanie.

#18 psyho39

psyho39

Wyjadacz

• Użytkownik
  • 685 postów

Napisano 04 marzec 2017 - 14:30

Dziś pierwsze testy związków azotu.
No3 - 50 (albo deczko więcej)
No2 - 0,025 (więc jeszcze dojrzewamy)
Na kamieniach pojawia się odrobinę zielonego glona ,tak że jest dobrze. Szczególnie w kontekście przyszłych glonolubnych mieszkańców. Za tydzień kolejne testy.
W niedzielę mam nadzieję schować filtr za korzeniem ,jak będzie mi po drodze po korzeń.
Może jakieś foty cyknę.

#19 piotrz23

piotrz23

Bywalec

• Użytkownik
  • 84 postów

Napisano 05 marzec 2017 - 00:46

Gdzie Ty tam chcesz jeszcze korzeń upchać? 😀

#20 psyho39

psyho39

Wyjadacz

• Użytkownik
  • 685 postów

Napisano 05 marzec 2017 - 01:30

Spokojnie. Da radę. Będzie wykorzystany w trochę inny sposób niż zazwyczaj .

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!