Skocz do zawartości

Akwarium 120l- prosze o komentaz obsady


zsolpyW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie zmodernizowałem akwarium.  Wcześniej miałem dosłownie zupę rybną niczym  'specjalnośc bismana' z nadmorskiej smażalni. :P

 

 

Zmieniłem wszystko.  Aktualnie mam akwarium jak na prezentacji

 

http://forum.superakwarium.pl/topic/50331-120l-ogólne/

 

 

Proszę o komentaż odnośnie obsady.  Wybrałem dużą ławicę Brzanek pływających na środku z kilkoma Guraminami, przebywającymi w górnej strefie.  Na dole mam na razie 2 piskorki, ale zamierzam rozszerzyć stadko.

 

Chciałbym dorzucić krewetki CR.  Czy krewety przeżyją z Brzanami ?

 

Dzieki.

 

http://forum.superakwarium.pl/topic/50331-120l-ogólne/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krewety raczej są bez szans.

Jaką długość ma akwarium? 

Generalnie widzę możliwość rozwiązania z obsadą w dwóch kierunkach:

1) piskorki x 6 + brzanki

albo

2) gurami mozaikowe 1+2, piskorki x 6, a brzanki wymień na stado razbor (klinowe, hengela, espei - jeden z tych gatunków)

Co do piskorków, niepokoi mnie trochę to podłoże. Niby piasek jest ok, ale wydaje mi się na zdjęciach że ma dość dużą granulację, jest mało delikatny i może lubiące kopać piskorki ranić.

Widać, że trochę się postarałeś, poinformowałeś się i podjąłeś próbę dobrania ryb z jednego miejsca na świecie, to się chwali. Jeżeli jednak chcesz zapewnić im bardzo dobre warunki, znajdź jeszcze trochę siły oraz cierpliwości i spróbuj jeszcze raz. 

Wymień ten piasek bazaltowy na zwykły - starczy ci paczka z marketu budowlanego za jakieś 7-8 zł (20-25 kg). Jedna świetlówka starczy. Te rośliny ogólnie rybom nie wadzą, ale proponuję posadzić kilka dużych kryptokoryn z tyłu, dorzucić kilka korzeni, a taflę wody dać jakąś roślinę pływającą. Do tego możesz dodać trochę suszonych liści dębu. Trochę wysiłku, a będziesz miał piękny wycinek natury, a nie tylko ryby, które jako-tako się tolerują (choć gurami z brzankami to już bardzo wątpliwe połączenie).

Inna sprawa - sprawdzałeś pH i twardość wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wpusciłem stado krewetek,  nawet pancerzyki sie nie ostały :P

 

Nie wiem dlaczego padaja mi guraminy, nie widze na zwłokach obrażeń, wiec może to nie brzany-drapieżcy.  Oba złote są deatch :/

 

Wiec postanowiłem zostać przy brzankach.  One pływają raczej w srodku przekroju.  Jakies sugestie co by można wpuścić na dno ? zbrojników nie chcę!   pod powierzchnie ? może jakies labiryntowe nie-guraminy ?  miałem dawno temu prętniki... ladne rybki, ale jak zlozyły ikrę, samiec robił totalną demolkę :P

 

Co do ryb dennych, jak kolega zauważył, przy bazalcie może być problem...  Na razie nie chce juz rewolucji robić, więc na dłuższy czas zostane przy bazalcie.

 

Natomiast planuję zrobić osobno krewetkarium.  Może piskorki do krewetek dorzucić ?  


PH nie sprawdzałem.  Przy tescie paskowym twardości wyszedł średni zakres.

Edytowane przez zsolpyW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...