Skocz do zawartości

Krewetkarium - czy dobrze zrobię?


Micheal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w środą otrzymam już wszystko co będzie mi potrzebne do założenia krewetkarium. 

 

1. Osprzęt:

  • Zestaw akwariowy Aquael Shrimp Set Smart 30L BLACK, a w nim: filtr Aquael PAT MINI, grzałka Aquael FIX 25 W, mata pod akwarium oraz żarło Aquael ACTI CRUSTABS. Oczywiście pokrywa jest - Smart Open (dołączona wraz z zestawem). Oświetlnie dołączone również, a jest to LED 6 W.

Z tego będzie używane wszystko + do kupię jeszcze żółty, szklany, rtęciowy termometr Aquael. 

 

2. Podłoże:  

 

8 kilogramów pisaku bazaltowego, niczym nie planuje wzbogacać. 

 

3. Fauna:

3x Neon Inessa

5x Crystal Red 

5x Krewetka Red Cherry 

5x Krewetka Yellow Neon

 

4. Flora: 

 

Dorodny kłąb Hemianthus micranthemoides

3 dorodne, widoczne sztuki Ludwiga Repens

3 dorodne, widoczne (na drugim planie) sztuki Potamogeton gayi

 

5. Chemia:

 

Kompletnie nic, oprócz początkowego uzdatnienia wody (mieszkam we Wrocławiu) za pomocą Tetra AquaSafe. Potem akwarium będzie stało już z roślinkami przez 3 dni, po czym wpuszczam krewetki. 

 

AAA...i będę karmić je Aquael ACTI CRUSTABS.

 

P.S: Jeśli to błąd to jestem w posiadaniu nawozu symfonia złota, oraz preparatu Tetra EasyBalance (+ Tetra AquaSafe, Tetra AlguminPlus, Tropical Algin). 

 

Mogę dokupić jakiś preparat jak coś. 

 

6. Pielęgniacja:

 

Raz w tygodniu podmiana 5 litrów wody, umycie szyb czyścikiem + kontrola filtra (i ewentualnie odmulanie za pomocą Tetra GC 30).

 

Mierzenie parametrów wody...to chyba paski 6in1. Tylko nie krzyczcie :P

 

7. Proszę o porady i uwagi :)

Edytowane przez Micheal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 dni to trochę krótko bez podłoża aktywnego i RO.

 

Mam tylko 3 dni, wiem, że to kompletnie błaha wymówka w akwarystyce, ale tak wyszło. 

 

A gdybym wpuścił bakterie sztucznie (bo stawiam, że chodzi Ci o dojrzałość biologiczna akwarium)? Przez preparat np. Tropical BACTO-ACTIV, Tetra Bactozym, Tetra Biocoryn, Tetra FilterActive lub może coś innego?  

 

EDIT: Najlepiej to chciałbym wziąć jakąmś kaskadę jako filtr, ale pokrywa Smart Open w Shrimp Set Smart mi to uniemożliwia. Ewentualnie jakiś mikro zewnętrzny. Coś polecacie? 

Edytowane przez Micheal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crystale padną (0podloze,woda) , neocaridiny beda się krzyżować oraz beda żywa karma dla neonów.

Bakterie owszem przyspiesza proces dojrzewania ale nie załatwia go w 3 dni .

Produkty tetry olej bo nie warte złamanego grosza jal już chcesz cos kupić to np biodigest,seachem stability, microbelift ....

 

Lumia 640

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crystale padną (0podloze,woda) , neocaridiny beda się krzyżować oraz beda żywa karma dla neonów.

 

Będę obserwować czy faktycznie Neony będą kociły krewetki :P

 

A co do crystalów to starsznie mi się podobają, więc co muszę zrobić, dać do podłoża / wody by przeżyły? 

 

 

Co do filtra to Pat mini jak  w zestawie, może potem kupie EHEIM AquaCorner 60.

Edytowane przez Micheal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz crystale to niestety filtr ro to podstawa,podłoże aktywne ,mineralizator ro np salty shrimp,minerały bakterie .

Crystale to wymagające krewety ale fakt bardzo ładne ale jeśli nie miałeś wcześniej krewetek to radze zacząć od neo . Crystale na początek o zły pomysl szybko się zrazisz bo jedno niepowodzenie bedzie gonic drugie

Lumia 640

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim (już jutro ^^) roślinek nie będzie brakowało, więc jeśli nikt nie poda mi jakiejś propozycji lub ja niczego nie znajdę to po prostu wrzucę gupiki (tj. mówi jimmy wyżej), których w 60l mam sporo. Choć te Neony...no żałuję :(

Edytowane przez Micheal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, przecież są gatunki ryb mogące żyć w dostatecznej harmonii z krewetkami.

Jakie?

 

Każda ryba czy to spokojna czy nie mala czy duża zje małą dopiero co narodzona krewetkę do póki krewetka nie osiągnie rozmiarów powyżej 0,7cm jest jest potencjalna karma dla ryb .

Co się rybie zmieści w pysku jest pokarmem i tyle .

Cały pic w tym ze jeden gat. Ryby będzie sporadycznie na krewetki pokiwał inny wręcz z premedytacja.

Miałem danio margaritatus z krewetami rc i widziałem jak ryby ławica czekały przed mchem gdzie siedziały młode krewety i jak tylko jakaś wyszła była obiadem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...