Skocz do zawartości

Dlaczego nie mam ślimaków.


cycu2205
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, jak w temacie. Coś z moją wodą jest chyba nie tak. Otóż zastanawia mnie to dlaczego nigdy nie miałem ślimaków w baniaku. Dużo ludzi na nie narzeka a u mnie nawet jak przyniosłem z roślinami ,widoczne były góra jeden dzień. Nigdy się nie rozmnożyły. To akwarium towarzyskie 240l. Nie ma w obsadzie nic takiego co by je zjadało. Akwarium od 10lat i nigdy nie było żadnego ślimaka. Leje tylko kranowkę. Parametry w akwarium GH-11,KH-4,PH-6.6, NO3-20,PO4-2,NO2-0. Podłoże to bazalt 1-3mm+ kulki gt, lekkie nawożenie mikro intermag +, i potas . CO2 już nie podaję,zrezygnowałem, oświetlenie Led 70w 10000lm .

 

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No właśnie, jak w temacie. Coś z moją wodą jest chyba nie tak. Otóż zastanawia mnie to dlaczego nigdy nie miałem ślimaków w baniaku. Dużo ludzi na nie narzeka a u mnie nawet jak przyniosłem z roślinami ,widoczne były góra jeden dzień. Nigdy się nie rozmnożyły

 

No to powinieneś się cieszyć  a nie zastanawiać dlaczego ich nie ma bo jak jest ich dużo wcale to nie wygląda fajnie są na każdej roślinie 

 

 

 

Jak nie przekarmiasz ryb to ślimaków też mieć nie będziesz.
 

 

Czyli gdybym pozbył się z akwarium wszystkich stworzeń które karmię celowo i więcej pokarmu już do akwarium nie dawał to ślimaki spakują się i pójdą bo wydaje mi się że to nie jest tak do końca ja mam problem z ślimakami a karmę dawkuje tak żeby nic na dnie nie zalegało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędne myślenie. Jeśli coś w wodzie truje ślimaki (np. miedź), to nie jest też zbyt zdrowe dla innych organizmów :]

Niby tak ,tylko że ryby mi nie padają i nie mam z nimi problemów.Jedynie gupików nie mogę utrzymać. Raz próbowałem i długo nie pożyły ,ale myślę że to wina niskiego PH.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...