Skocz do zawartości

Bocja vs helena


kamil55
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szybciej bocja.
Jednakże bocja żyje bodajże coś koło 20 lat, dorasta do 30cm i po wytępieniu będziesz się ich musiał jakoś pozbyć (zoolog, olx itp.)
Helenka jest ciut wolniejsza, ale za to po skończonej pracy po krótkim czasie zostanie Ci może jeden osobnik.
Dodatkowo bocja robi niezły bałagan w akwarium.

Jednakże jeśli masz plagę ślimaków oznacza to że coś jest nie tak ze zbiornikiem. Przekarmiasz ryby, masz glony itd. W idealnie prowadzonym akwarium ślimaki mogą się mnożyć itd. ale nie osiągną rozmiarów plagi gdyż nie będą miały wystarczającej ilości pokarmu. IMO ślimaki są spoko, a po ich pozbyciu się możesz się nabawić ataku glonacza itp. które teraz kontrolują ślimaczki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jednakże jeśli masz plagę ślimaków oznacza to że coś jest nie tak ze zbiornikiem. Przekarmiasz ryby, masz glony itd
 

 

Z tym to raczej nie kupiłem niedawno rośliny i z nich to wszystko powyłaziło rozmnażają się bardzo szybko teraz nawet w filtrze siedzą

 

 

 

Jednakże bocja żyje bodajże coś koło 20 lat, dorasta do 30cm i po wytępieniu będziesz się ich musiał jakoś pozbyć
  

 

Z tym nie będzie problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłapywać to raczej zbedny trud jak się pomnożyć zdążyły. Bocja ja to zły pomysł jak nie masz warunków dla niej. Heleny w odpowiedniej ilości poradzą sobie. Jak nie to No planaria . Zabójcza dla ślimaków dla raszty bezpieczna. Tylko po wszystkim trzeba usunąć martwe sztuki żeby No3 nie podskoczyło.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na temat i myślę: kto wygra w starciu Bocja vs Helena?

 

Wystarczy nie karmić Bocji to sobie same znajda pokarm i zjedzą ślimaki. Nie próbuj łączyć Bocji z helenami bo Bocje je zjedzą.

 

 

Jednakże bocja żyje bodajże coś koło 20 lat, dorasta do 30cm

 

 

Zależy jaka Bocja. Miałem Lochate - coś koło 12cm - i niekarmione zjadły wszystkie ślimaki, nawet młode Ampularie (miały 0,5 cm średnicy)

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...