Skocz do zawartości

Piasek w akwarium


_Mateusz_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Hciałbym się zapytać czy dla moich rybek piasek kwarcowy będzie leprzy od żwiru?

Co zrobić z brudami na piachu od ryb.Bo codziennie mi się zbiera.

Roślinke trzymam w doniczce i wkopałem troche doniczke.

I powiedzcie mi prosze żeby coś wymyślić na te brudy na piasku pozostawione po rybach.

I czy dla mojego zbrojnika pasuje piasek.

post-24184-0-45723400-1484513008_thumb.jpg

post-24184-0-43189900-1484513053_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudy zakryć roślinami. Co to za roślina ? Ile masz cm piasku ?

Powinieneś mieć pod rośliny jakieś 5-6 cm piasku na dnie i pod korzenie kulki gliniano-torfowe.

Co to za akwarium, jak obsada ? Widzę kirysa, zbrojnika pospolitego i gupika.

Co chcesz mieć w tym akwarium? Sam piasek i jedną roślinkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudy zakryć roślinami. Co to za roślina ? Ile masz cm piasku ?

Powinieneś mieć pod rośliny jakieś 5-6 cm piasku na dnie i pod korzenie kulki gliniano-torfowe.

Co to za akwarium, jak obsada ? Widzę kirysa, zbrojnika pospolitego i gupika.

Co chcesz mieć w tym akwarium? Sam piasek i jedną roślinkę?

To co mam w akwarium to zostaje.

Piasku jest z 3 worki.

Akwarium 25l a w nim mieczyki, gupiki, kiryski noi ten zbrojnik

Edytowane przez _Mateusz_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz pojęcia o rybach jakie trzymasz. W zasadzie nic z tego co masz nie nadaje się do tego zbiornika. Co do piasku to jak chcesz go utrzymać w czystości przy takiej obsadzie? Gdzie te ryby mają srać? Aż mi gula skacze jak widzę takie wpisy"to co mam w akwarium to zostaje" . Żeby jednak nie było,że pisze nie na temat to ściągaj brudy rurką do podmian. Bo podmiany wody rozumiem robisz?

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz pojęcia o rybach jakie trzymasz. W zasadzie nic z tego co masz nie nadaje się do tego zbiornika. Co do piasku to jak chcesz go utrzymać w czystości przy takiej obsadzie? Gdzie te ryby mają srać? Aż mi gula skacze jak widzę takie wpisy"to co mam w akwarium to zostaje" . Żeby jednak nie było,że pisze nie na temat to ściągaj brudy rurką do podmian. Bo podmiany wody rozumiem robisz?Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

Podmiany wody robie i daje uzdatniacza Ekslarin a czasem AntyChlor.

A te brudy z poasku codziennie sprzątać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej obsadzie to i pewnie dwa razy dziennie. Przejdź wężem do podmian delikatnie nad piaskiem,broń Boże nie dotykają piasku i nie wsadzaj węża w piasek bo go wciągnie. Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

Wiem już wczoraj wężem wciągałem brudy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam i nie mogę się na dziwić doświadczeni akwaryści dobrze ci radzą z tą obsadą a i  tak upierasz się przy swoim piszesz ze chcesz mieć akwarium 112l ale to ze ono będzie trochę większe nie rozwiąże sprawy doboru obsady bo pewnie jeszcze inne ryby też będziesz chciał dokupić a teraz to co chciałeś wiedzieć dla kirysów najlepszy jest piasek a twojemu glonojadowi też nie zaszkodzi bo te ryby też często pływają brzuchem po dnie jeśli już masz zbrojnika to dobrze żeby miał jakiś korzeń w akwarium   brudy na piachu to standard możesz je tylko z ciągać innego sposobu nie ma zdjęcia są trochę za mglą to ten piach tak pyli czy po prostu słabsze zdjęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam i nie mogę się na dziwić doświadczeni akwaryści dobrze ci radzą z tą obsadą a i  tak upierasz się przy swoim piszesz ze chcesz mieć akwarium 112l ale to ze ono będzie trochę większe nie rozwiąże sprawy doboru obsady bo pewnie jeszcze inne ryby też będziesz chciał dokupić a teraz to co chciałeś wiedzieć dla kirysów najlepszy jest piasek a twojemu glonojadowi też nie zaszkodzi bo te ryby też często pływają brzuchem po dnie jeśli już masz zbrojnika to dobrze żeby miał jakiś korzeń w akwarium   brudy na piachu to standard możesz je tylko z ciągać innego sposobu nie ma zdjęcia są trochę za mglą to ten piach tak pyli czy po prostu słabsze zdjęcie?

Piasek trochę zmętnił wode ale już jest krystaliczna.

I jeszcze coś zbrojnik też mi siada z tyłu doniczki w której trzymam rośline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Daj kulkę nawozową pod roślinę i spokojnie będzie rosła w piachu

No chyba, że to anubias. ;) Daj no zdjęcie tej rośliny.

Jak często podmieniasz wodę? Za chwilę będzie problem z azotanami (z taką obsadą) i takie tam. Mogą nie doczekać do bierzmowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcą zależy na tym aby zarobić  a niektórzy nie mają żadnego doświadczenia ale jeżeli już jej posłuchałeś to co ci doradziła aby wsypać do tych doniczek?

Nie, sam poprosiłem o doniczke.

Jeszcze chce powiedzieć, że oddaje 3 mieczyki mojemu wujkowi, bo mi zabijają głupiki i podgryzają płetwy kiryskom.

Edytowane przez ahr
Zwracaj uwagę na pisownię i interpunkcję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...