Skocz do zawartości

Start nowego akwa 240l pytania.


klemens
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może trochę późno ale.. rotala ma wysokie wymagania co do oświetlenia. Nie powiedziałeś nam nawet jakiej mocy masz oświetlenie. Wiemy tylko, że masz 4 świetlówki, a to za mało. Jeśli sumarycznie masz te 100-120 W, to rotala pewnie da radę, ale na cudowny wzrost i wybarwienie bym nie liczył. Już lepiej ludwigia repens sobie poradzi, ale ona nie może być upakowana zbyt ciasno, bo zgubi dolne liście i będzie to źle wyglądać. Może hygrophila polysperma rosanervig? Ona powinna sobie poradzić w większej grupie. Duży heniek, choć trochę niższy, to w grupie po przycięciu też może ładnie się prezentować. Przecież nie zawsze trzeba mieć wypełnienie po samą taflę. Ja bym połączył 2-3 gatunki, tym bardziej, że długość akwarium na to pozwoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po dłuższej przerwie doradźcie co jest nie tak. cykl azotowy trwał dość długo
po 3 tyg NO2 dopiero spadlo wczesniej otrzymywało sie na poziomie 1,5 po czym spadło
do zera, rybki zostały dopiero po miesiącu od zalania oczywiście stopniowo
Zaczne od góry
oświetlenie  6500K, 8500K, 6500K, 11000K
Filtracja JBL 1501e + wiltr wewnetrzny 1000 l/h nie pamietam firmy
Media filtracyjne ceramika (ok 3-4 kg) + gąbka
Stała podmiana wody ok 6L dziennie z filtra ro
Fauna 9x danio 4x otosek 1x bojownik czerwony 2x samica bojownika
Flora Limnophila sessiliflora Bezszypułkowa, Rotala macrandra WSPANIAŁA ,
Alternanthera reineckii RED , LUDWIGIA INCLINATA GREEN , CABOMBA PIAUHYENSIS RED ,
ECHINODORUS AMAZONICUS ,HYGROPHILA POLYSPERMA , BACOPA CRENATA , HYGROPHILA ,
HYDROCOTYLE LEUCOCEPHALA , LUDWIGIA REPENS , STRINGY MOSS ,JAVA MOSS , PEACOCK MOSS.
ozdoby 2x kokos oraz korzeń japoński
Podłoże torf + piasek kwarcowy
Parametry wody
NO3 5
NO2 o,o25
PO4 1
Ph 7
NH3 0

post-20525-0-50617500-1491145356_thumb.jpg

Edytowane przez klemens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabienica rosnie spora i rozłożysta. Jak rosnie blisko szyby to brzydko wyglądają liscie opierajace sie o szyby. Moim zdaniem to sa rośliny do zbiorników w których nie ma klasycznej holenderskiej kompozycji "dywanowo krajobrazowej" tylko użyta się ich jak drzewa w krajobrazie. Robią ładny parasol średnicy 50 - 70 cm. Dołem same łodygi liści a wyżej gęsto. Raczej przesadz teraz bo mają bardzo rozwinięty system korzeniowy.

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam po dłuższej przerwie ,nie wszystko jest tak kolorowo jak miało być stała podmiana wody się sprawdza NO3 na stałym poziomie ok 10 roslinki rosną aż miło ale pojawił się problem już dużo wcześniej a mianowicie pojawił się brązowy nalot na piasku myślałem ze to okrzemki wiec skróciłem czas świecenia z 10 do  8 godz ale to nie pomogło ten nalot robi się coraz bardziej brązowy a miejscami nawet czarny i to tylko w środkowej części akwa taki jakby dywan o grubości kilku mm , co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...