Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zbrojniki rodem z Ameryki

Zbrojniki hypancistrus l144 l46 l201

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 lisowaty

lisowaty

Małomówny

• Użytkownik
  • 49 postów
  • LokalizacjaKalwaria Zebrzydowska

Napisano 23 grudzień 2016 - 10:48

Hej, kilka dni temu moim glusiom L144 odmiana weloniasta, udało się złożyć ikrę. Mysle,że wpływ na to miała trzy dni z rzędu podmiana wody na chłodniejszą i obfitsze karmienie tabletkami, ogórkiem zielonym cukinią oraz niewielka ilość artemii. Po czterech dniach z jajeczek zaczęły sie wykluwać małe. Samiec mimo małego doświadczenia nie odpuszczał i dzielnie pilnował groty oraz wachlował ikrę. Maluchy dziś zaczęły uciekać wiec wytrząsnąłem pozostałe z grotki do kotnika a samczyk odpoczywa przed następnym tarłem bo wykonał kawał dobrej roboty.👉🏽🐋🐋🐋👈🏽
IMG_3384.JPG
Hypancistrus Contradens L201 BigSpot; Hypancistrus sp. L201, Hypancistrus Zebra L46.
http://forum.superak...odem-z-ameryki/

#2 lisowaty

lisowaty

Małomówny

• Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 22:38

Zbrojniczki aktualnie mają niecałe 2 tygodnie i mierzą ok 12mm. Praktycznie cały czas szukają pozywienia i jest to normalne bo rosną naprawdę szybko. Zaraz po wchłonięciu woreczków zacząłem karmić je rozdrobnionymi na pył tabletkami ze spirulina, a od 3 dni wrzucam dodatkowo tabletki z cukinią. Młodych jest ok 35 szt bo 3 jajeczka zbielały i musiałem je wyrzucić, a jeden najprawdopodobniej nie zaczął jeść i padł po 2 dniach.
A teraz sweet focia rodzinki:

IMG_3480.JPG
...oraz mama...
IMG_3486.JPG
... i tata:
IMG_3487.JPG .
Pozdrawiam Michał
Hypancistrus Contradens L201 BigSpot; Hypancistrus sp. L201, Hypancistrus Zebra L46.

#3 Akara

Akara

Małomówny

• Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 19 styczeń 2017 - 16:03

no no gratuje oby tak dalej ale pomyśl co z nimi potem zrobisz

A może by tak jakaś interpunkcja czy coś? /ahr/

Użytkownik ahr edytował ten post 19 styczeń 2017 - 21:18
Pisownia.

#4 lisowaty

lisowaty

Małomówny

• Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 22 styczeń 2017 - 14:19

no no gratuje oby tak dalej ale pomyśl co z nimi potem zrobisz

A może by tak jakaś interpunkcja czy coś? /ahr/

no no gratuje oby tak dalej ale pomyśl co z nimi potem zrobisz A może by tak jakaś interpunkcja czy coś? /ahr/

Jak chcesz, to wpadaj wybierzesz sobie ile dasz radę utrzymać. Resztę wymienię w zoologu za pokarm. Maja już 4 tygodnie, wiec jeszcze z miesiąc i idą w świat.
IMG_3597.JPG IMG_3599.JPG

#5 Akara

Akara

Małomówny

• Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 16 luty 2017 - 20:25

Jak chcesz, to wpadaj wybierzesz sobie ile dasz radę utrzymać. Resztę wymienię w zoologu za pokarm. Maja już 4 tygodnie, wiec jeszcze z miesiąc i idą w świat.
attachicon.gifIMG_3597.JPGattachicon.gifIMG_3599.JPG

wybacz ale odmówie mam swoje akwa i duzo ryb jak narazie wystraczy

#6 lisowaty

lisowaty

Małomówny

• Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 19 luty 2017 - 21:20

wybacz ale odmówie mam swoje akwa i duzo ryb jak narazie wystraczy

Tak, nie ma co przerybiać. Mi kilka zwiało z kotnika i raczej bedzie gimnastyka żeby je złapać. Cały czas się uczę o zbrojnikach i udało mi się ustalić, że to nie są L144 tylko Ancistrus albinos. L144 maja ciemne oczy.

Ps. Ostatnio sprezentowałem sobie stadko hodowlane dzikich, dorosłych L 201 wiec mam nadzieje, że bedzie okazja umieścić post w tym dziale o ich poczynaniach. 😉
To ta grupa:
https://m.youtube.co...h?v=hKvhlXMQxW4

Użytkownik lisowaty edytował ten post 19 luty 2017 - 21:27

• Dhuz lubi to

#7 lisowaty

lisowaty

Małomówny

• Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 02 kwiecień 2017 - 13:26

Hej, po udanej aklimatyzacji i oswojeniu się dzikusków L201 z nowym miejscem udało się stworzyć im odpowiednie warunki i pobudzić je do tarła. Ikra która została złożona jako pierwsza została zjedzona przez samca ponieważ do groty zaczęła się wpychać kolejna samica która również była gotowa do tarła. W całym ambarasie jedno jajeczko zostało wyrzucone z grotki i tym sposobem jedna sztuka przetrwała. Ikrę drugiej samiczki ( co jej sie tak spieszyć zaczęło jak tatuś jeszcze miał z pierwszą robotę) przeniosłem do kotnika. Aktualnie mają już ogonki i są dość ruchliwe. Myślę, że za 2-3 dni woreczek zostanie zupełnie zaabsorbowany i rozpocznę karmienie. Kolejny gatunek do kolekcji rozmnożonych.:)
W planach kolejne zbrojniczki i nawet jedne już zamówione prosto z Kolumbii.
IMG_3882.JPG IMG_4189.JPG

Ktoś z forum bawił się w rozmnażanie elek?

#8 Akara

Akara

Małomówny

• Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 03 maj 2017 - 20:18

widzę że się rozkręcasz dla mnie akwarystyka to hobby i nie tylko

Użytkownik Akara edytował ten post 03 maj 2017 - 20:18

#9 lisowaty

lisowaty

Małomówny

• Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 03 maj 2017 - 23:40

widzę że się rozkręcasz dla mnie akwarystyka to hobby i nie tylko

No dla mnie głównie hobby. Coś trzeba robić żeby nie zwariować. Masz jakieś zbrojniczki?
U mnie po dwóch tarłach L201 jest trochę spokoju. Aktualnie stawiam regał 3 półkowy, 160cm szeroki więc bedzie nowe miejsce na akwaria. Poza tym dojechała nowa dostawa pupilów - Hypancistrus Contradens czasem nazywane L201 Big Spot. Od L201 na pierwszy rzut oka różnią się dużo większymi kropkami. Rosną także większe. Fotki robiłem podczas aklimatyzacji.
IMG_4554.JPG IMG_4555.JPG IMG_4545.JPG

#10 Dhuz

Dhuz

Pogromca Shoutboxa

• Ekspert
  • 2542 postów
  • LokalizacjaWieliczka

Napisano 04 maj 2017 - 08:39

Jako zatwardziały miłośnik wszelkich Loricariidae, niech Posejdon pobłogosławi ten wątek i jego autora xD Gratuluję nabytków. Piękności!
  • lisowaty lubi to

80x35x40 - G. ternetzi, C. paleatus, A. cf. cirrhosus || 35x35x35 - N. similis || 40x25x25 P. duryi || 40x25x25 N. davidi

#11 Akara

Akara

Małomówny

• Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 04 maj 2017 - 18:03

No dla mnie głównie hobby. Coś trzeba robić żeby nie zwariować. Masz jakieś zbrojniczki?
U mnie po dwóch tarłach L201 jest trochę spokoju. Aktualnie stawiam regał 3 półkowy, 160cm szeroki więc bedzie nowe miejsce na akwaria. Poza tym dojechała nowa dostawa pupilów - Hypancistrus Contradens czasem nazywane L201 Big Spot. Od L201 na pierwszy rzut oka różnią się dużo większymi kropkami. Rosną także większe. Fotki robiłem podczas aklimatyzacji.
attachicon.gifIMG_4554.JPGattachicon.gifIMG_4555.JPGattachicon.gifIMG_4545.JPG

narazie nie nie mam jak i kiedy się wybrać.

#12 lisowaty

lisowaty

Małomówny

• Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 18 maj 2017 - 00:02

Dzieki Dhuz za miłe słowa. U mnie samczyk l201 wytarł samiczkę. Ciekawe, że nie był to samiec alpha. Po trzech dniach podebrałem mu ikrę, ale mam nadzieję, że nie za wcześnie. Teraz sie napowietrza, a ja czekam aż maluchy się wylęgną.
IMG_4715.JPG IMG_4714.JPG
Mała aktualizacja. Tarło odbyło się z piątku na sobotę w nocy a dziś rano maluszki się wylęgły. 💪💪
IMG_4722.JPG IMG_4723.JPG IMG_4724.JPG

Użytkownik lisowaty edytował ten post 18 maj 2017 - 13:29

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Zbrojniki, hypancistrus, l144, l46, l201

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!