Skocz do zawartości

112l


Bodziuś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Planuję akwa 112 82x35x40(chociaż wolałbym niższe, a dłuższe ;))l, bez zielonego szału, raczej proste roślinki typu anubias, coś na powierzchnię, wody być może jakaś żabieniczka, meszek, generalnie nie będzie to zbiornik holenderski ;))

 

Filtracja : Unimax 150

 

Z wystroju to myślałem o korzeniach, kamyczkach z odpowiednio przymocowanymi anubiasami i mchami

 

Podłoże: piasek kwarcowy

Co do wody, to już jest kwestia elastyczna, zaczynam zabawę z parametrami, ustalam sobie proporcje wody demineralizowanej z kranovitem, PH zbiję preparatem. :)

 

Jednakże mam już zaczątki obsady, a mianowicie

1. Zbrojnik pospolity

2. Otoski, ale zabijcie mnie, nie wiem, które :)
3. Bojownik

4. Dwa ocalałe gupiki

Da się to jakoś w kupę połączyć?(taaa, pytanie w czas zadane :))

Najbardziej mnie w tym męczą dwie rzeczy:

1. Temperatura (26C?)

2. ruch wody (no bojki raczej nie przepadają za jakimkolwiek większym prądem niż leciutki wodospadzik kaskady skręconej do 20% 

Jestem na etapie planowania, tak więc może tu dojść do modyfikacji :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bojownik i gupiki szukają domu :)

 

Po obniżeniu parametrów (no właśnie do jakich wartości) czy mógłbym dorzucić nieco kiryskow? Gatunek z tego co pamiętam trzeba temperaturą definiować :)

I szukam jakichś rybek, które są "ciekawe", ciężko mi się też zdecydować na resztę obsady, czy może jakieś pielegniczki bądź też jakaś ławiczka. Zależy mi na komforcie zwierząt.

A i zbiornik będzie oddzielny, nie będzie to nagła zmiana parametrów. Myślałe, aby powoli zbijac parametry w bieżącym zbiorniku. Zależy mi na zdrowiu otosków, które są szczególnie wrażliwe na zmiany :)

A i czy jest jakiś sensowny sposób na zbicie PH bez użycia preparatów? I tak będę chciał barwić wodę garbnikami z korzeni, liście oraz szyszek. Ponoć te elementy są polecane dla zbiorników z rybami dennymi

Ale głupia składnia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...