Skocz do zawartości

200-240l - Jakie filtry?


Spons78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Planuje zakup nowego akwarium. Będzie to 200 lub 240l.

 

Obsada:

1. 2x welon

2. Glonojad syjamski

3. kiryski

 

Mam pytanie co do filtrów. Wiem, że welony brudzą (mam je już blisko rok w mniejszym zbiorniku). Pomyślałem o dwóch:

a. wewnętrzny -  Aquael Turbo 1000

b. zewnętrzny - Aquel Multikani 800

 

Czy Waszym zdaniem sprawdzą się? Prośba o radę i komentarze.

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski nie pasują z ani z welonkami, ani z glonojadem - welonki wolą twardszą wodę, a glonojad kiryski zatłucze. Glonojad syjamski w 240l to kpina, o ile welonki jeszcze ujdą, bo nie są zbyt aktywne, to te ryby potrzebują dużo więcej miejsca.

 

Jeśli multikani 800 pojedynczy, to stanowczo się nie sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Multikani pojedynczy może się nie sprawdzić. Pytanie, czy wziąć dwa (zewnętrzny, wewnętrzny) czy jeden zewnętrzny. I jakie?

Co do obsady, ona już jest , więc zmiany nie będzie. Jak na razie radzą sobie w mniejszym, ale chcę im zdecydownie zwiększyć akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Co do obsady, ona już jest , więc zmiany nie będzie. Jak na razie radzą sobie w mniejszym, ale chcę im zdecydownie zwiększyć akwarium (...)

 

Zawsze mnie ciekawiło co to znaczy "radzą sobie". Czy można mieć taki kontakt z rybami, że te powiedzą, że jest im przyjemnie i dobrze?  ;)

Edytowane przez kubota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unimax 250 już jest. Umieściłem wylot z deszczownicą skierowanyą pod kątem 45deg/90deg do góry - woda kieruje się na ściankę i szklaną listwę nad deszczownicą. Dzięki temu mam ruch tafli.

 

A na jakiej wysokości najlepiej umieścić wylot z akwarium?

post-23747-0-03089400-1481926287_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, rysuję.

W miarę możliwości proszę o odsunięcie dzieci, i niemowląt od ekranów.

post-8283-0-56722700-1482182853_thumb.png

Rozumiesz teraz co miałem na myśli?

Tyle przy jednym filtrze. Choć przy tych sraluchch przydałby się drugi, albo lepiej nawet: hydroponika. Zbadaj temat. Doniczka ze skrzydlokwiatami, napędzane nawet jakimś pat mini...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...