Skocz do zawartości

Małe akwarium, co do niego?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. :)

Dostałam "w spadku" takie o to malutkie akwarium:

 

aquabox.jpg

 

21x19x28

Według informacji na opakowaniu ma 5,5L.

 

Chciałabym się dowiedzieć, co mogę w nim trzymać (jakie rybki lub inne wodne zwierzątka)?
Po wizycie w sklepie zoologicznym i zapytaniu ekspedienta otrzymałam odpowiedź "welonka". Mój stosunek do zwierząt jest dość specyficzny, nawet mała rybka jest dla mnie członkiem rodziny. Może to tylko moje wyobrażenie, ale wydaje mi się, że dla welonka taka mała przestrzeń nie jest najlepszym rozwiązaniem. To tak, jakbym ja była cały czas zamknięta w jednym pokoju :) Oczywiście, nie mam ogromnej wiedzy, więc nie potrafię określić, czy ta propozycja była właściwa. Może to tylko moje wyobrażenie, że rybka źle by się w takim akwarium czuła, a w rzeczywistości jest inaczej.

 

Proszę o jakieś porady odnośnie rybek, innych zwierzątek, ich płci oraz ilości :)
Z góry dziękuje.

 

(dawno temu mój tato miał wielkie akwarium, więc nie jestem totalnie zielona i zapewne zrozumiem większość odpowiedzi w tym temacie :) )

Edytowane przez Ayu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie ma sensu, szkoda by zwierzaczki się w takim ciasnym "słoiku" kisiły. :)
Sprzedam je, albo po prostu komuś oddam, kto hoduje roślinki.

 

Dziękuje za pomoc, mam jeszcze jedno pytako- Jakie są minimalne wymiary akwarium, by można było coś w nim trzymać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie z tego cos w tylu wabi kusa swietna sprawa na biurko

Lumia 640

Biurko służy mi do pracy i jest za wąskie na takie "dekoracje". Zresztą mnie jakoś roślinki "nie jarają" i takie estetyczne kompozycję z nich złożone. :)

Dlatego też myślałam o jakimś zwierzątku, rybce, krabiku, żabce, krewetce, cokolwiek. No, ale szkiełko jest za małe, a nie chce, by się w takim słoiku kisiły :) Dlatego też moje powyższe pytanie- jakie są minimalne wymiary akwarium, w którym można by już coś, poza roślinkami trzymać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniejsze standardowe akwarium ma wymiary 40x25x25, co daje 25 litrów. Tutaj jest lista ryb, które można trzymać w takim akwarium: http://forum.superakwarium.pl/topic/10894-przyk%C5%82adowi-mieszka%C5%84cy-akwarium-ok-20-35l/ Ponadto nadają się małe krewetki i ślimaki, o których już wspomniano.

Edytowane przez Krucka
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...