Skocz do zawartości

Rysy na szkle - jak postępować aby ich nie było


XGrzesX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym Was podpytać czy macie jakieś sposoby na czyszczenie szyb dzięki którym uniknę kolejno pojawiających się rys na szybach akwarium ? Najbardziej problematyczne jest dla mnie czyszczenie szyb przy samym piasku. Szyby czyszczę szorstką stroną zmywaka kuchennego. Piasek przy szybach wzruszam mocno drewnianym patykiem bo glony pojawiają się także na szybach gdzie przylega piasek i zmywakiem tam nie dotrę. Obecnie myślę nad nowym baniakiem i chciałbym coś zrobić aby nowe nie było tak porysowane jak obecne mimo że z obecnym postępowałem bardzo ostrożnie (tak przynajmniej mi się wydaje).

 

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli musisz szyby czyścić szorstką stroną zmywaka to podejrzewam, że masz trudno zmywalne glony typu zielenice punktowe. A to oznacza, że trzeba znaleźć przyczynę ich pojawiania się i wtedy szorstka strona gąbki pójdzie w zapomnienie.

Najczęściej jednak takie drobne zarysowania powstają gdy drobinki piasku czy żwirku dostaną się pod gąbkę i tym potem czyści się szybę. Nie ma bata, wtedy "najmiękciejsza" gąbeczka - z takim "dodatkiem" - będzie ci rysować szkło.

Wniosek:

- pozbyć się trudnych - do mechanicznego usuwania - glonów

- miejsca tuż przy podłożu czyścić np. paluszkiem, bo łatwiej wtedy wyczuć, czy ma się piasek między szybą a narzędziem czyszczącym ;)

 

Sposób na zielone glony poniżej powierzchni podłoża:

- na całej długości podłoża przykleić (oczywiście po zewnętrznej stronie szyby, żeby nie było niejasności) pasek czarnej taśmy samoprzylepnej (grubości właśnie podłoża) i po kilku tygodniach odkleić; glony z braku dostępu światła same znikną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...