Skocz do zawartości

54 litry jako pierwsze akwarium


kubota
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Dawno mnie nie było, ale żyję i mam się dobrze :D

 

W weekend wybieram się do sklepu po rośliny i podłoże i w związku tym dwa pytania:

1. Wiem, że większość forumowiczy jest wielkim zwolennikiem piasku, natomiast wizualnie bardziej podoba mi się żwir. Żwir będzie OK jeśli założymy, że nie chcę ryb wymagających piasku jako podłoża, a także chcę używać kulek GT pod korzenie? Na co zwrócić uwagę wybierając żwir?

2. Czy dobrym zamiennikiem kulek GT będą różnego rodzaju pałeczki nawozowe ze sklepów ogrodniczych? Mogą mieć one jakieś szkodliwe dla akwarium substancje? Na co uważać?

Edytowane przez kubota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik nareszcie zalany :) Wczoraj pytałem o wady żwiru, a okazało się, że ani w Castoramie ani w Obi nie znalazłem odpowiednio drobnego i kupiłem worek piasku :) Szczegóły poniżej.

 

- Zbiornik zalany 24 czerwca 2017 r.

- Akwarium Myciok o wymiarach 50x30x35 (53 litry).

Pokrywa Aquael ze świetlówką LED 8W (wg producenta odpowiednik świetlówki T8 o mocy 15W).

Grzałka z termostatem Eheim thermocontrol 25W, ustawiona na temperaturę 26 st. C.

- Podłoże to piasek kwarcowy o granulacji 1 mm z pałeczkami nawozowymi Biopon do roślin zielonych. Grubość podłoża to ok. 3 cm z przodu i 10 cm z tyłu akwarium.

Filtr kaskadowy Aquael Versamax FZN 2. Wkłady filtracyjne to gąbki dołączone do filtra.

- Rośliny: Cryptocoryne becetti, Vallisneria gigantea, Moczarka i Mech. Zgubiłem plakietki od moczarki i mchu, jak podjadę do sklepu to napiszę dokładnie co to za odmiany. 

 

Zdjęcia robione "na szybko" telefonem więc jakość d... nie urywa :) W tygodniu postaram się zrobić coś lepszego aparatem.

post-24351-0-60483900-1498389179_thumb.jpgpost-24351-0-24881400-1498389193_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis działu Pytania Początkującego Akwarysty:

"Tutaj początkujący akwaryści mogą zadawać pytania. Ułatwi to wszystkim korzystanie z forum."

Opis galerii Słodkowodne i Morskie:

"Zdjęcia waszych zbiorników słodkowodnych i morskich."

 

Skoro nie zadajesz już pytań tylko wstawiasz aktualki wyglądu zbiornika zapraszamy do galerii, zaś niniejszy temat zgodnie z zasadami zamykam. :)

 

Co do przyszłych pytań odnośnie obsady itp. śmiało zakładaj nowe tematy w odpowiednich działach.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...