Skocz do zawartości

Czym zatruć nicienie w akwarium nie zabijając małych rozdętek ?


sonia111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czym zatruć nicienie w akwarium nie zabijając małych rozdętek ?

Mam małe akwarium z samymi ślimakami i roślinkami, hoduję te ślimaki i nie chcę im zrobić krzywdy. :razz:

Za pierwszym razem, gdy nie pomógł Rivanol, wyłowiłam ślimaki a te glisty(?) rozbiłam na kawałki wodą mineralną. Teraz są w akwarium małe ślimaki i nie dam rady i ch wyłowić. Jakiego środka użyć ? Może fiolet gencjanowy ? :cool: Robaki są białe, leżą na szybie i dnie, czasami wiją się w głębi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to mam pytanie takie samo jak Locdog plus dołożył bym do tego skąd pomysł, że na nicienie pomaga rivanol.

Trzecie, skąd wiesz że to nicienie, nie wszystko, podobne do nitki to nicień?

Rivanol to środek odkażający, nie szkodzi ślimakom, dlaczego nie spróbować ? Niestety, nie pomogło.

Widziałam zdjęcia nicieni, wyglądają tak samo jak te w moim akwarium. Znacie jakieś środki przeciw robakom, które nie szkodzą ślimakom ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to wypławki to jak najbardziej da się je zniszczyć wodą mineralna gazowaną. Chodzi o zawarty w niej dwutlenek węgla który w odpowiednim stężeniu (najczęściej choć nie zawsze, zależy to od stężenia dwutlenku węgla w wodzie mineralnej, jest to 1 litr wody gazowanej na 3 litry wody akwariowej ) wybije w krótkim czasie wypławki. Niestety przy stosowaniu tej metody trzeba wyłowić z akwarium ryby i ślimaki, rośliny mogą zostać. Po wlaniu wody gazowanej akwarium trzeba szczelnie przykryć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to wypławki to jak najbardziej da się je zniszczyć wodą mineralna gazowaną. Chodzi o zawarty w niej dwutlenek węgla który w odpowiednim stężeniu (najczęściej choć nie zawsze, zależy to od stężenia dwutlenku węgla w wodzie mineralnej, jest to 1 litr wody gazowanej na 3 litry wody akwariowej ) wybije w krótkim czasie wypławki. Niestety przy stosowaniu tej metody trzeba wyłowić z akwarium ryby i ślimaki, rośliny mogą zostać. Po wlaniu wody gazowanej akwarium trzeba szczelnie przykryć.

Ok,dzięki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...