Skocz do zawartości

zakładam krewetkarium


franik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem forum i chciałbym założyć swoje pierwsze krewetkarium. Poniżej kilka informacji na temat sprzętu jaki planuje kupić oraz parametry wody kranowej. Prośba moja do was abyście odnieśli się to tego co jest co do wymiany ewentualnie jakieś propozycje.

 

1. Zestaw Aquael Shrimp set Smart 30l

a. 29x29x35

b. Oświetlenie Led 6W

c. Grzałka 25

d. Filtr Pat filtr Pat Mini, od razu planuję wymienić na EHEIM AquaCorner 60

 

2. Obsada to red cherry

3. Podłoże i tu jest problem, ze względu na parametry wody kranowej

4. Roślinność głównie mech jawajski

5. Ozdoby to korzeń, kokos i ewentualnie kamienie

 

6. Parametry wody kranowej testy JBL

PH 7,6

KH 7

GH 20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem je trochę obniżyć tylko bez stosowania filtra odwróconej osmozy. Jest jakiś sposób? Może wodą demineralizowaną, ewentualnie jakie proporcje?

Tylko czy to Ci się opłaca? Tygodniowe podmiany to ok 10 litrów czyli koszt 6 zł (miesięcznie 24 zł). Koszt filtra RO to ok 100 zł. Inwestycja zwróci Ci się w kilka miesięcy. Przemyśl to.

 

 

 

Filtr który chcę zastosować będzie ok. ?

Filtr ok.

Edytowane przez daarekn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy to Ci się opłaca? Tygodniowe podmiany to ok 10 litrów czyli koszt 6 zł (miesięcznie 24 zł). Koszt filtra RO to ok 100 zł. Inwestycja zwróci Ci się w kilka miesięcy. Przemyśl to.

 

10 litrów tygodniowo w 30 litrowym baniaku gdzie jest ok 25 litrów wody?

Przesada.

5 litrów tygodniowo wystarczy.

Można od bólu jechać na kranówie z demineralizowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 litrów tygodniowo wystarczy.

Można od bólu jechać na kranówie z demineralizowaną.

A mógłbyś podać jakies proporcie podczas podmiany?

 

Mam jeszcze pytanie o tego typu podłoże JBL ShrimpSoil Brown,czy to prawda,że za jakiś czas trzeba je wymienić?

Edytowane przez franik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj barwionych żwirków. Czasem oddają do wody syf którym są barwione. Znajomi jako ciemne podłoże dają bazalt,ale czasem też można się nadziać. Też bym był za piaskiem ,ale jes jasny.

Ja miałem jeszcze u krewetek akadame (takie podłoże dla drzewek bonsai). Ciemniejsze niż piach,ale nie czarne niestety.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Oba podłoża miałem w rękach i oba polecam. Dla krewetek ten czarny żwirek będzie jak najbardziej ok ;)

Piasek jest bardzo fajny, bo drobny, a ciemniejszy od tego z OBI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko na ile te szyszki i liście wystarczą. Więc chyba lepiej dobrać proporcje wody kranowej z demineralizowaną, jeszcze zobaczę jak do tego podejdę.

Zastanawiam się jeszcze nad tym oświetleniem, kolega locdog zaproponował mi fajne rozwiązania z ta lampą 6500 i 8500, ale trochę sporo wychodzi bo ok. 150zł jak na allegro. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...