Skocz do zawartości

ślimak helmet


Małgorzata33
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A według mnie nic helmutowi nie zrobią, ponieważ ma tak skonstruowaną muszlę, że gdy jest przyssany do szyby lub korzenia to nijak helena się nie może dobrać, u mnie tak jest od ponad roku i nic się nie dzieje złego z helmutami.

:)   Helenka to drapieżnik  dla niej nie ma znaczenia  jak skonstruowaną ma muszle ofiara wystarczy ze helmet bedzie przemieszczał się po podłożu  w którym będzie  czekać na niego helenak i  bam obiad podano .

 

Widziałem jak helenka radzi sobie z  dorosłą ampulerią ( 5 cm) .

To że u ciebie helenki nie zabiły helmetów nie znaczy ze tego nie zrobią  widocznie drogi obu slimaków jeszcze się nie spotkały  ,albo helenki mają  dostęp do łatwiejszego źródła pokarmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może widziałeś jak helenka sobie radzi z helmetem? Bo ja nie. Ampularia to nie helmet, nie porównuj. 

Nie widziałem  ,ale znajomy miał 3 helmety całe  2 dni  w 240L zbiorniku  gdzie ma /miał 20 helenek .

Helenka potrafi zapolować na niewielką  rybę  .. także ...

No ale "fakt" jak u ciebie nie zabiła  helmetów  u to u innych też to jest "niemożliwe "

 

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie ryzykowałabym. Bardzo możliwe, że zniknięcie helmeta będzie tylko kwestią czasu.

Kiedyś uważałam heleny za nieporadne, do momentu aż zeżarły mi neritinę... Ślimaki te niemal cały czas siedzą na elementach dekoracji i szybach, ale helenkom to nie przeszkodziło.

 

Zależy też jakie masz osobniki, jedne są mniej aktywne i zadowalają się resztkami pokarmu po rybach, a inne nie odpuszczą gdy zorientują się, że w pobliżu jest jakiś inny ślimak. Zdarzyło mi się zauważyć parę razy helenkę wcinającą jeszcze ruszającą się krewetkę (pewnie starą/słabą, bo nie wierzę, że są w stanie dorwać zdrowego ruchliwego osobnika), zatem moim zdaniem jeśli chcą potrafią sobie poradzić ze "zdobyczą".

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze a ja mam 6 sztuk helenek i pojecia nie miałam, że to takie drapieżniki. Mam jeszcze jedną sztukę innego slimaka o okrągłej ciemno brązowej muszli (prawie, że czarnej) ale póki co żyje i chyba ma sie dobrze.... dodam, że ten okrągły trafił do mnie  w gratisie w kępą mchu jawajskiego... mam nadzieję, że mi go te helenki jednak nie dopadną... 

 

 

edit

 sprawdziłam, że ten ciemny to jest właśnie helmet..... no więc u mnie poki co żyje ale teraz to sama mam obawy o jego przyszłość w moim akwarium... :(

Edytowane przez Jolcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia mogę napisać, że helki nie pożerają helmetów.

Po ponad roku w 190L 5 helmetów vs 50 helek remis, zero strat po obu stronach ;)

 

Jednak jeżeli ktoś ma dowód ( fotki/ filmik ), że jest inaczej to jestem otwarty.

Edytowane przez Sławek121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty są takie ze stare powiedzenie mówi. PIORUN NIGDY NIE UDERZA 2 RAZY  W TO SAMO MIEJSCE. 

A inne mówi. PIORUN MOZE UDERZYĆ 2 RAZY W TO SAMO MIEJSCE. 

W rzeczywistości jest tak że Helenka to drapieżnik zwana killerem, która poluje na inne ślimaki, teoretycznie zje Helmeta, praktycznie nie poluje, a właściwie nikt nie widział żeb zabiła go u kogoś. 

Z nam osoby które mają Helmety i Helenki razem nic się nie dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...