Skocz do zawartości

Samodzielne mieszanie mikro, makro i potasu z proszku


NeS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Do tej pory nawoziłem z butelek gotowymi nawozami Mikro, Makro, Carbo i Potas z akwarium-net. Nawozy kończą się po prawie roku używania i jestem z nich zadowolony.

 

Zauważyłem jednak, że mają w sprzedaży zestaw mikro i makro w proszku i potas w proszku. Wodę destylowaną do rozrobienia mam, a proszek wychodzi taniej niż płyn. Nie wiem czy można na tym forum wstawiać bezpośrednie linki, więc na razie nie wstawiam. Z proszku byłoby kilkanaście zł taniej więc jeśli można, to czemu nie.

 

Pytanie czy te nawozy w proszku po rozrobieniu będą takie same jak gotowe w płynie ?

Pisałem do sprzedawcy jednak ciężko uzyskać jednoznaczną odpowiedz.

 

proszę o pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy ale gotowe nawozy mieszane z soli są dla frajerów poszukaj w necie jak sprzedawcy oszukują na takich gotowcach w skrócie 200-300% przebitki na 0,5l takiego nawozu .

A do rzeczy skąd masz pewność ze zakupiony gotowiec jest rozmieszany z tych samych suchych soli makro/ mikro..... Żadne .

Gwarantuje ci ze te gotowce rozmieszane maja mniejsze stężenie nawozów niż te suche sole samo dawkowanie gotowca i suchy juz daje do myślenia .

Czemu gotowy nawóz makro rozrobiony należy dawkować np 2klikniecia na 100l a suche sole do rozrobienia 1klik/ml na 100l.

Oczywiście wszystko rozrobione w 500ml ro

 

Temat rzeka ogólnie nie kupuje się się takich gotowców diy bo w prawdzie dostajesz jakiś nawóz ale tych pierwiastków jest tam śladowa ilość dużo lepiej wyjdziesz kupując cale makro makro osobno w suchych solach i sam sobie pomieszać ile czego potrzebujesz

Lumia 640

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czytałem trochę na ten temat, tylko że ja nie testuję wody w żaden sposób i nie wiem ile czego potrzebuję. Wiem, że zaraz zostanę zjechany za to że prowadzę akwarium bez testów, dlatego nie pytam o nic więcej. :mrgreen:  Nawozy gotowe lałem w proporcjach zalecanych mniej więcej i przyniosły efekt, więc myślę że nie jest to prawie sama woda.

 

Dlatego też myślę, że sprzedawca nie odpowiada na moje pytania, bo bardziej opłaci mu się sprzedać gotowca niż suche nawozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...