Skocz do zawartości

[72l] Tanganika


kubala
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po dość długim czasie.

 

Dnia dzisiejszego (09.10.2016) zalane zostało szkło 72l w kierunku Tanganiki.

Zobaczymy ile czasu zajmie dojrzewanie, a w tym okresie przynajmniej mam czas na przemyślenie obsady.

Jeśli kogoś temat interesuje, pozwolę sobie wrzucać tutaj aktualizacje.

 

post-16284-0-91152300-1476027791_thumb.jpg

 

Opis zbiornika:

 

*Akwarium 72l: 60x30x40 optiwhite bez pokrywy

*Oświetlenie: Belka led 9W 6500K + niebieskie oświetlenie nocne

*Filtracja: Aquael Unifilter 500 + wkład bio + deszczownica dla ruchu tafli

*Ogrzewanie: Eheim 100W

*Skała dolomitowa + piaskowiec

*Tło strukuralne

*Podłoże: piasek 0,2-0,5mm

 

Flora:

 

*anubias barteri

*anubias species

 

Obsada (w planach):

 

*Altolamprologus Sumbu Shell x4

*Ślimak helena 

 

Woda:

 

*pH - 7,5

*GH - 14

*KH - 9

*NO3 - 9

*NO2 - 0

*Temp. - 25°C

 

Jeśli chodzi o obsadę to przez myśl przeszła mi, ze względu na drobny piasek, pielęgniczka ramireza + kiryski panda.

Jednak ze względu na to, że nigdy nie miałem ryb z Tanganiki chyba jednak pozostanę przy tej myśli (pod to też była planowana aranżacja).

 

Pytania;

- ile świecić od początku w czasie dojrzewania

- czy te 9W to nie za jasno (mogę przyciemnić taśmą)

- czy nawozić czymś

Edytowane przez kubala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej aranżacji jak zaczniesz nawozić to czeka Cię walka z glonami bo nie ma tam nic co by je blokowało szybkim tempem wzrostu.
Ramirezy i pandy sobie odpuść bo musiałbyś dodać coś na taflę (ryby te nie lubią być odkryte).
Co do światła zostawię tę kwestię bo zwyczajnie się nie znam ;)
Ślimak helena o ile nie będzie dokarmiany zacznie wybijać siebie nawzajem (no chyba że planujesz jedną sztukę) ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakas prowokacja czy zwykly toll internetowy?

Tanganika i ramirezy/pigmeje?

 

 

Kubala zanim cos zrobisz to w googlach szukaj co to tanganika jakie tam ryby żyją itp itd .

Bo bladego pojęcia nie masz na chwile obecna.

Ten wapien filipinski zrobi ci z wody beton w 7 dni a w takiej wodzie żadne razmirezy czy Pigmejem nie pożyją .

Lumia 640

Rozwiń myśl.

AkwarystaArtur tez cos słyszał czytał ale nie wie o czym pisze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakas prowokacja czy zwykly toll internetowy?

Tanganika i ramirezy/pigmeje?

 

 

Kubala zanim cos zrobisz to w googlach szukaj co to tanganika jakie tam ryby żyją itp itd .

Bo bladego pojęcia nie masz na chwile obecna.

Ten wapien filipinski zrobi ci z wody beton w 7 dni a w takiej wodzie żadne razmirezy czy Pigmejem nie pożyją .

Lumia 640

AkwarystaArtur tez cos słyszał czytał ale nie wie o czym pisze!

 

Szeryf nie filozuj, bo jakbyś czytał ze zrozumieniem to byś bzdetów nie pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raiders - ,,AkwarystaArtur tez cos słyszał czytał ale nie wie o czym pisze!" - za to jak ja czytam to chociaż ze zrozumieniem ;) I wiem że Ramireza nie lubi solarium, no ale ja tylko coś czytałem, i nie wiem o czym piszę ;)
Ty widać nie zrozumiałeś zdania ,,Jeśli chodzi o obsadę to przez myśl przeszła mi, ze względu na drobny piasek, pielęgniczka ramireza + kiryski panda." bo jak piszesz ,,Tanganika i ramirezy/pigmeje?".
Nie ma tam mowy o Tanganika + Ramireza + Panda. Jedynie myśl o całkiem odmiennej obsadzie -> Ramireza + kiryski

locdog - jak widzę nadal podejrzewasz mnie chyba o nabijanie postów, ale jak chcesz bym rozwinął to proszę:

http://www.superakwarium.pl/pielegniczka-ramireza-id587.html ,,Dobrze czuje się w obszernym, gęsto zarośniętym akwarium z wnękami i miejscami osłoniętymi od światła roślinami."
http://www.seriouslyfish.com/species/mikrogeophagus-ramirezi/ ,,A more natural-looking arrangement might consist of a soft, sandy substrate with wood roots and branches placed such a way that plenty of shady spots and caves are formed"

Edytowane przez AkwarystaArtur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to zakładasz tange a chcesz tam trzymać z innego biotopu bo masz drobny piask? :D

To tak samo jak bym założył bw a trzymał w pyski z Malawi .

 

Zrobisz jak chcesz ale widząc temat pomyślałem ze cos fajnego z biotopu tagni zobaczę a tu takie kwiatki .

Jak chcesz ramirezy/pigmeje itp to wywal ten wapien filipiński posadź więcej roślin i masz CW ,bo jak na razie to tytuł tematu jego a opis i w druga strone

Lumia 640

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raiders - ,,AkwarystaArtur tez cos słyszał czytał ale nie wie o czym pisze!" - za to jak ja czytam to chociaż ze zrozumieniem ;) I wiem że Ramireza nie lubi solarium, no ale ja tylko coś czytałem, i nie wiem o czym piszę ;)

Ty widać nie zrozumiałeś zdania ,,Jeśli chodzi o obsadę to przez myśl przeszła mi, ze względu na drobny piasek, pielęgniczka ramireza + kiryski panda." bo jak piszesz ,,Tanganika i ramirezy/pigmeje?".

Nie ma tam mowy o Tanganika + Ramireza + Panda. Jedynie myśl o całkiem odmiennej obsadzie -> Ramireza + kiryski

 

locdog - jak widzę nadal podejrzewasz mnie chyba o nabijanie postów, ale jak chcesz bym rozwinął to proszę:

 

http://www.superakwarium.pl/pielegniczka-ramireza-id587.html ,,Dobrze czuje się w obszernym, gęsto zarośniętym akwarium z wnękami i miejscami osłoniętymi od światła roślinami."

http://www.seriouslyfish.com/species/mikrogeophagus-ramirezi/ ,,A more natural-looking arrangement might consist of a soft, sandy substrate with wood roots and branches placed such a way that plenty of shady spots and caves are formed"

 

Widzisz, mistrzu... ja w przeciwieństwie do Ciebie nie jadę na samej teorii.

Miałem ramirezy, hodowlane i dzikusy i nie zauważyłem by przeszkadzało im to, że są, jak Ty to nazwałeś "odkryte".

Edytowane przez locdog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Nie chciejcie, aby was nazywano mistrzami" - i tu zwrot akcji, również miałem Ramirezy. I zauważyłem jedną ciekawą sprawę - w akwarium w którym nic nie miały nad głową do tarła podeszły raz w przeciągu 6 miesięcy.
Te same ryby, w tej samej wodzie, przy tej samej aranżacji, ale ze zwykłą pistią na tafli, do tarła podchodziły kilkukrotnie przez krótszy okres czasu. Także może pływać pływają tak samo, tak samo będą pobierać pokarm, ale różnica tkwi w szczegółach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to zakładasz tange a chcesz tam trzymać z innego biotopu bo masz drobny piask? :D

To tak samo jak bym założył bw a trzymał w pyski z Malawi .

 

Zrobisz jak chcesz ale widząc temat pomyślałem ze cos fajnego z biotopu tagni zobaczę a tu takie kwiatki .

Jak chcesz ramirezy/pigmeje itp to wywal ten wapien filipiński posadź więcej roślin i masz CW ,bo jak na razie to tytuł tematu jego a opis i w druga strone

Lumia 640

 

Dobra, odpuść temat albo chociaż przeczytaj proszę jeszcze raz pierwszy post.

 

___

Na zadane pytania brak odpowiedzi. 

Wiem - poszukaj sobie na forum. Jednak wolę się upewnić czy w tym wypadku robi się coś inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

*Altolamprologus Sumbu Shell x4 *Ślimak helena 
kolego czy ty wiesz co potrafią te muszlaki zrobić z helenka  jak wytrzyma 3 dni ta helenka będzie dobrze

 

po drugie ten Wapien filinski nie nadaje się  kup skale drark grey stone lub prawdziwy wapien

podnieść ph i KH bo KH masz bardzo niskie i ph tez nie jakieś cudne gh to max 11 

 

 

 

Jeśli chodzi o obsadę to przez myśl przeszła mi, ze względu na drobny piasek, pielęgniczka ramireza + kiryski panda. Jednak ze względu na to, że nigdy nie miałem ryb z Tanganiki chyba jednak pozostanę przy tej myśli (pod to też była planowana aranżacja).
to lepiej przemilczę 
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dobra, odpuść temat albo chociaż przeczytaj proszę jeszcze raz pierwszy post.

 

___

Na zadane pytania brak odpowiedzi. 

Wiem - poszukaj sobie na forum. Jednak wolę się upewnić czy w tym wypadku robi się coś inaczej.

Ale co mam odpuścić ?

Zakładasz temat z TANGANIKĄ  a piszesz o rybach z zupełnie innego biotopu  ,jak zakładasz tangę to trzymaj się ryb z tangii  naskalniaków ,muszlowców itp itd  .Jak chcesz ryby z wód czystych  np wspomniane wyżej Ramirezy  to wywal betonową skałę  która ci bedzie zatwardzać wodę ,dosadź  roślin i zrobisz sobie Amerykę  południową jedynie bedziesz musiał zadbać o twardość poniżej 15 stopni

 

Pytania;

- ile świecić od początku w czasie dojrzewania

- czy te 9W to nie za jasno (mogę przyciemnić taśmą)

- czy nawozić czymś

 

 

1  6h dziennie i co tydzien +1h

2 9w z  czego paski led  czy power ledy  bo to ogromna różnica 

3  co chcesz nawozić ? anubiasy ?

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszales o takim czymś jak sztywne taśmy led ?

Używam sam i twierdze ze lepsze od power Led jeśli chodzi o biotopy  

 

DO biotopu gdzie nie potrzeba wiele światła  to i owszem sprawdzą się  ,ale do rośliniaka to już zapomnij

Używałem ,miałem wiele taśm  które są na rynku  większość  mierzyłem  miernikiem ile faktycznie  dają tego światła  i żadna z taśm  nie dała   tego co deklaruje producent ,najlepsze dawały raptem 70% tego co podaje producent.

 

CO do tych sztywnych taśm   to też szału nie ma niby nowszy lepszy chip 7020 co to niby daje  40% więcej światła niz 5050/5630  z 1 m paska . Wszystko papka marketingowa   mało kto ma możliwość  pomiaru faktycznego światła z takiego paska ,a ludzie   kupują to co napisze producent sprzedawca .

Pomijam fakt  żywotności i wypalania się takich pasków  ,sam dawno temu przeszedłem na diody power led i widzę  różnicę ogromną   w akwarystyce roślinnej .

 

Pisownia. Krzysiek1702

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO biotopu gdzie nie potrzeba wiele światła  to i owszem sprawdzą się  ,ale do rośliniaka to już zapomnij

Przecież napisałem, że do biotopu.

 

 

Używałem ,miałem wiele taśm  które są na rynku  większość  mierzyłem  miernikiem ile faktycznie  dają tego światła  i żadna z taśm  nie dała   tego co deklaruje producent ,najlepsze dawały raptem 70% tego co podaje producent.

Teraz testuje 8530 i wychodzą naprawdę dobrze, nawet trzeba je ściemniać 

Ja z roślliniakami skończyłem, brak czasu. 

 

Pisownia. Krzysiek1702

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Dziś muszle winniczka zostały zastąpione przez muszle ryssota.

Poniżej mały fotospam.

 

1.

bae48d1e20fa5a00.jpg

 

2.

c653fa766ff53d3d.jpg

 

3.

ce5c9071fffed2d8.jpg

 

4.Pilnuje i czasem przesiaduje w muszli, więc to chyba samica - chociaż spora się wydaje:

64368f78ccd39dec.jpg

 

5.

85a5e45775beb378.jpg

 

6.Szef:

df71f3dc0171745f.jpg

 

7.

f0fa3f681b961453.jpg

 

8.Parka?

9f5c0936005a9333.jpg

 

9.Tutaj próbowałem złapać najmniejszą rybę-samicę, która właśnie 3 raz została mamą:

70a989d14e75ece1.jpg

 

10.

997ee4635913b0ce.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Świetne akwa. Napisz coś więcej o oświetnieniu. Co to za belka? Może jakieś zdjęcia tej belki. I co to za oświetlenie nocne?

 

Belka: "Beamswork belka oświetleniowa LED-400 9W". Przyciemniłem odpowiednią taśmą, bo za jasno było. Akwarium w najbliższy weekend przechodzi mały remont także aranżacja też ulegnie zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...