Skocz do zawartości

Obsada 260L


Misiekfu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 
Na wstępie chciał bym się przywitać, mam na imię Michał i dopiero zaczynam przygodę z akwarystyką. 
Akwarium jakie posiadam to: 
- Aquael Glossy 120x40x60 jak na razie ze standardowym oświetlenie ( w planach jeszcze jedna świetlówka Plant ) 
- filtr zewnętrzny Sera 250 
- grzałka Jager 150 
- butla CO2 
- podłoże to ciemny substrat ( nie wiem dokładnie jaki bo dostałem go od znajomego ) + plaża z piasku

 

Parametry wody:

- NO3 - 25 
- NO2 - 0 
- GH - 4 
- KH - 6 
- pH - 6,4 
- CL2 - 0 

 

Akwarium ma już ponad 2 tygodnie, tydzień temu pojawiły się glony nitkowe ale wlałem preparat Tetra Algumin ( chyba nie potrzebnie ) zrobiłem podmiankę wody tak ok 30% no i zmniejszyłem czas świecenia z 10 do 7 godz. Glony pomału odpuszczają no i zastanawiam się teraz nad obsadą i tu pytanie do Was:

- 6-8 skalarów ( docelowo 2 pary) 
- 40 neonów czerwonych 
- 6 molinezji 

- 10 otosków ( chociaż dalej chodzi po głowie kosiarka)

 

Może być coś takiego czy coś zmieniać? 

post-24335-0-35599500-1475666436_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molinezje na takim GH i pH Ci zaraz wyzdychają. To ryby wód twardych i zasadowych - nawet słonawych.

 

Otoski chyba jako pokarm dla skalarów, z resztą zarówno otoski, jak i kosiarki żyją w wodach chłodnych. Lepiej sobie parkę Panaqolusa załatw.

Jak nie Molinezje to brakuję mi jakiejś średniej, kolorowej rybki w moich planach.

Skalary planuję wpuścić jako ostatnie do baniaka także mam nadzieję że otoski troszkę podrosną aby Skalary nie miały na nich ochoty.

Zbrojniki jakoś nie szczególnie mi się podobają i nie planowałem ich w obsadzie.

Na chwilę obecną zdecydowany jestem na Skalary i Neonki czerwone. Co do reszty jestem otwarty na propozycję i nie ukrywam że na nie liczę.

Jeszcze jedno czy jak mam deszczownicę z filtra zew ustawioną tak aby tafla wody falowała to czy potrzebuję jeszcze dodatkowo wodę napowietrzać?

Edytowane przez Misiekfu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie Molinezje to brakuję mi jakiejś średniej, kolorowej rybki w moich planach.

To już lepiej coś w stylu Apistogramma agassizi, albo A. cacatuoides.

Skalary planuję wpuścić jako ostatnie do baniaka także mam nadzieję że otoski troszkę podrosną aby Skalary nie miały na nich ochoty.

Masz już nakręcony gdzieś ciepłolubny gatunek, czy po prostu ma być "otosek ze sklepu", który zazwyczaj jest zimnolubnym macrospilusem?

Zbrojniki jakoś nie szczególnie mi się podobają i nie planowałem ich w obsadzie.

A otoski, to niby co jest? :P

Jeszcze jedno czy jak mam deszczownicę z filtra zew ustawioną tak aby tafla wody falowała to czy potrzebuję jeszcze dodatkowo wodę napowietrzać?

Nie potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...