Skocz do zawartości

Pomocy moja molinezje jest atakowana i ma krzywy brzuch


_Mateusz_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje natychmiastowej pomocy otóż dzisiaj kupiłem molinezje złotą (samca) wpuścołem do akwarium 25l i mieczyk ją ganiał po całym akwarium po 30 minutach rybka leżała żywa na kamykach i inne jej ogon

obgryzały to przeniosłem ją do małego pojemnika i czy ona nie zdechnie mi?

Chciałbym ją uratować żeby żyła.

 

c7c69d8bddb0.jpg

Edytowane przez _Mateusz_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz z 10 razy za małe akwa na te ryby. Jestem prawie pewny że filtracja tam leży więc w sumie to można to porównać do wpadnięcia do szamba, nawet jeśli się nie utopisz od razu to opary za moment Cię zabiją.

 

10 cm? Mieczyki mogą urosnąć i do ponad 15 w dobrych warunkach. U autora ze względu na związki azotu nigdy tyle nie osiągną ale to inna kwestia.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez WitoldM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz tą rybę uratować, to odnieś ją, skąd przyniosłeś.

 

Molinezje, czy mieczyki w 25l to proszenie się o wojnę. Przecież to rośnie do 10cm spokojnie. Jak sobie wyobrażasz te ryby za rok?

 

 

Nie jadę już do sklepu bo nie mogę mam 15 lat

Zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zdechła na wieczór już jej nie ma pogrzebany jest w trawie Wcześniej miałem też molinezje złotą z czarną i też mieczyk mi ją ganiał po całym akwarium.
 

 

Może czas wyciągnąć z tego jakieś wnioski? I poczytać choć trochę o rybach, które się posiada? Wpisanie nazwy ryby w Googla to pare sekund. Zamykam.


 

Temat został wyczerpany/ problem rozwiązany.
Zamykam - jeśli chcesz temat kontynuować, coś dodać, nie zgadzasz się z zamknięciem, proszę o kontakt z moderatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...