Skocz do zawartości

Drzewko bonsai


mrkojiro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :) Ostatnio w mojej głowie pojawił się pomysł, aby hodować drzewko bonsai. W mieszkaniu. Niewiele jednak wiem o ich wymaganiach, pielęgnacji. Założyłem sobie coś takiego, że drzewko w doniczce stanie na niewielkiej. specjalnie zrobionej szafce, do której mogę dołożyć jakieś ciekawe oświetlenie żeby nieco tej roślinie pomóc. W mieszkaniu jest dość ciemno niestety, a przy oknie stać nie może. Do jakich rozmiarów rosną takie drzewka? Idealne byłyby takie do 50-80cm wysokości. Co powinienem wiedzieć? Może ktoś z Was hoduje takie drzewko i chce się podzielić spostrzeżeniami? Jakie gatunki są warte uwagi? 

 

Póki co są to takie dość ogólne pytania. Na szczegóły przyjdzie jeszcze czas :) 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam dwie książki dla początkujących:

"Bonsai - To może być proste" - Horst Stahl, Helmut Ruger

"Bonsai - 101 praktycznych porad" - Harry Tomlinson

Obie napisane bardzo przystępnie, same konkretne informacje bez zbędnego lania wody + sporo pomocnych ilustracji.

 

Pozdrawiam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Polecam dwie książki dla początkujących:

"Bonsai - To może być proste" - Horst Stahl, Helmut Ruger

"Bonsai - 101 praktycznych porad" - Harry Tomlinson

Obie napisane bardzo przystępnie, same konkretne informacje bez zbędnego lania wody + sporo pomocnych ilustracji.

 

Pozdrawiam.

Z przyjemnością przeczytam polecane przez Ciebie książki. Nic nie wiem na temat tych roślin, nigdy nie miałam z nimi do czynienia, ale mój mąż lubi japońskie akcenty. Być może dzięki książkom, skuszę się na wprowadzenie do naszego domu takich roślinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na yt jest fajny kanał anglojęzyczny gość pokazuje jak startować z takim drzewkiem , pielęgnacja itp itd, pokazuje również swoją kolekcję drzew np drzewo 40-50cm wysokości warte 25000$ :)

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...