Skocz do zawartości

Agnik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Mam akwarium 200 l. Wymiary 100x40x50 cm. Mam twardą wodę. Innych parametrów nie znam, ale może zakupie testy. Akwarium jest dobrze napowietrzone. Roślinkę mam jedną, marną, ale dzielnie się trzyma. Dół akwarium wyłożony grubym żwirem. Posiadam jeszcze kilka większych kamieni i jeden domek. Ogólnie to trochę pustka w moim akwarium. Żadne roślinki nie chcą się trzymać poza tym jednym mutantem. Nawet nie wiem co to za roślinka, bo kupiona kilka lat temu. 

Z rybek to posiadam;

2x skalar

1x gurami mozaikowate

2x białe rybki płaskie z kolorowym paskiem na grzbiecie (nie neonki tylko większe), nie doszukałam się nazwy tych stworzeń ;)

1x glonojad

2x kiryski (wiem, że to niezbyt inteligenty wybór ze względu na podłoże)

Jakie rybki mogę dokupić teraz, a jakie w przyszłości kiedy już zbiornik się przerzedzi? Macie jakieś sprawdzone, wytrzymałe roślinki? Ogólnie co mogłabym zrobić by rybkom żyło się lepiej? Z góry dziękuje i dołączam dwie fotki :D

post-23231-0-30958900-1471011587_thumb.jpgpost-23231-0-27906000-1471011590_thumb.jpg

 

A i czy nie przesadzam z napowietrzaniem (dwa osobne napowietrzacze i jeden przy filtrze)?

Edytowane przez Agnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Jakie rybki mogę dokupić teraz, a jakie w przyszłości kiedy już zbiornik się przerzedzi?[...]

Teraz żadnych. Musisz znać dokładne parametry wody w akwarium - bez tego ani rusz. Jeżeli jednak wiesz, że Twoja woda podchodzi pod twardą to trzeba w pierwszej kolejności uporządkować obecną obsadę, bo masz ryby różniące się pod względem wymagań, stadne trzymane po 2 sztuki...

 

[...]Ogólnie co mogłabym zrobić by rybkom żyło się lepiej?[...]

Ja na Twoim miejscu ryby bym wydał/wymienił na rośliny i zrobił restart (wraz ze zmianą podłoża, bo taki kamyki nie są ani funkcjonalne ani estetyczne) - zaczął wszystko na spokojnie, od zera.

 

[...]A i czy nie przesadzam z napowietrzaniem (dwa osobne napowietrzacze i jeden przy filtrze)?

W większości przypadków wystarcza sam ruch tafli wody wywołany przez skierowanie wylotu filtra do góry.

 

PS. Do takiego akwarium warto rozglądnąć się za jakimś kubełkiem.

PS2. KLIK.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zrobię restart za jakiś czas jak nam wodę miejską podłączą. Na razie jestem zmuszona zostawić to tak jak jest. Nie ja wybierałam podłoże i rybki, ogólnie staram się naprawić to co spieprzone. Dodam, że mam ograniczone środki. Myślę, że na nowe podłoże mnie stać, jakie konkretnie proponujesz? Oraz jeśli się znasz to możesz mi doradzić jaki kubełek? I jeszcze mam jedno pytanie: Jeśli na stronie wodociągów są podane parametry wody to to wystarczy czy konieczne są te testy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry podane przez wodociągi a te w akwarium mogą się trochę między sobą różnić - lepiej mieć pewność, więc jednak zachęcam do zakupu podstawowych testów (kropelkowych!).

W kubełkach nie mam dużego doświadczenia ale według mnie JBL e900 byłby OK.

 

Podłoże - wystarczy zwykły piasek z atestem z marketu budowlanego :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry podane przez wodociągi a te w akwarium mogą się trochę między sobą różnić - lepiej mieć pewność, więc jednak zachęcam do zakupu podstawowych testów (kropelkowych!).

W kubełkach nie mam dużego doświadczenia ale według mnie JBL e900 byłby OK.

 

Podłoże - wystarczy zwykły piasek z atestem z marketu budowlanego :)

W sumie z tym piaskiem to chyba nie taki zły pomysł... Ale zastanawiam się jak to wygląda gdy poruszam dno czy muł się nie będzie robił. Wiesz kamyczki to opadną szybciutko. No to dobra na razie zbieram kasę na nowy sprzęt a jak przyjedzie pomoc to biorę się za restart. Bardzo dziękuję za pomoc :* Co do filtra to popytam jeszcze czy jakiś promocyjnych nie ma. Mam jeszcze pytanie, mogłabym się do ciebie zwrócić w przyszłości w razie pytań? Np. Co do roślinek, aranżacji zbiornika? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...