Skocz do zawartości

Dodatkowe oświetlenie


Marcelous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wita, mam prośbę a mianowicie jestem po restarcie akwarium 54l. W pokrywie standardowo jest jedna świetlówka t8 15w Gro-Lux dolożyłem do tego trzy listwy ledowe z Castoramy każda o mocy 6W i barwie 4000k jedna zamontowana jest z przodu przed świetlówką, i dwie za nią z racji na mało miejsca pod pokrywą. Moje pytanie czy to jest wystarczająco dużo światła dla roślin mniej wymagających. Pytam gdyż czytam różne opinie i nie wiem już sam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widniej będzie na pewno. Czy lepiej się od tych ledów zrobi roślinom, raczej nie. Więcej korzyści mógłbyś mieć wymieniając tego groluxa na coś o barwie ok 6500K. A niewymagające rośliny to mogłyby i na samej świetlówce pociągnąć. Z odpowiednim podłożem kryptokoryny czy żabienice powinny dać radę, powoli, bo powoli ale raczej by rosły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Podepnę się trochę do tematu, wyszukiwarka pokazała ten temat po wpisaniu "LED TUBE" :smile:

Zastanawiałem się trochę nad zmianą 2 z 4 świetlówek T5 24W na dwie LED TUBY 10W.

Jak dobrze to się sprawdza ? Ma ktoś u siebie takie cudo ? 

Chciałem zmienić ponieważ moje T5 świeca już rok . Mam wysokie (77cm) akwarium i nieskie rośliny (hydrocotyle japan padł) rośliny nie bardzo sobie radzą a LEDy lepiej przenikają przez wodę ?

Jest sens się w to bawić ? 

 

Akwarium 200L 4X T5 24W

 

Pozdrawiam

Edytowane przez r2d2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej wysokości to hqi się kłania świetlówki dają rade do 50cm ,Led tez szalu nie będzie a te paski z Led tubę na bank nie dadzą rady.

Możesz próbować z diodami Power Led 3w lub cree ale pozostaje kwestia chłodzenia do rozwiązania.

Poszukaj w googlach hasła przenikalność światła sztucznego przez wodę.

Lumia 640

Swiatla malo nie masz bo 0,48w/l

To ze roślin padają to nie koniecznie wina oświetlenia ważne jest podłoże nawożenie i parametry wody no3 po4 fe

Lumia 640

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej wysokości to hqi się kłania świetlówki dają rade do 50cm ,Led tez szalu nie będzie a te paski z Led tubę na bank nie dadzą rady.

Możesz próbować z diodami Power Led 3w lub cree ale pozostaje kwestia chłodzenia do rozwiązania.

Poszukaj w googlach hasła przenikalność światła sztucznego przez wodę.

Lumia 640

Swiatla malo nie masz bo 0,48w/l

To ze roślin padają to nie koniecznie wina oświetlenia ważne jest podłoże nawożenie i parametry wody no3 po4 fe

Lumia 640

Padał hemiantus , reszta rośnie dobrze ( Lotos to aż za dobrze ) 

Podaje CO2 , podłoże do CAL Black Earth , co do parametrów to muszę sprawdzić , nie mam testów :/

Odezwę się ... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...