Skocz do zawartości

[54L] Azja


Kitek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że powoli kompletuję moje akwarium, trzeba zastanowić się nad odpowiednią obsadą, pod którą będę tworzył mój zbiornik. Wielkość akwarium to standardowe 54l (60x30x30)

Aktualne parametry wody które jestem wstanie podać z strony wodociągów to: pH~6.5, gH ~5., a jako podłoże planuje czarny piasek.

 

Głównie myślałem nad stadkiem jakiś mniejszych razbor (borneańska, karłowata, merah, plamista, ewentualnie hengela, espei) i piskorkami.

 

Teraz pytanie czy te dwa gatunki "zmieszczą się" w jednym akwarium i o jakich ilościach mówimy? (bo według różnych stron, to osobno nie ma żadnego problemu). I czy dało by się do tej obsady coś jeszcze dodać? Nie koniecznie chodzi tu o kolejne ryby, a o jakieś krewetki i ślimaki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek coś tego typu planuję:

http://allegro.pl/czarny-piasek-bazaltowy-0-1-0-5-mm-2-kg-aquael-i6321097757.html

 

Na ile tych razbor mógłbym sobie pozwolić?

Ślimaki to wiadomo, że coś innego niż zwykłe zatoczki...

I czemu krewetki miałyby służyć jako pokarm? Chyba razbory, aż tak by ich nie atakowały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie mówisz, jakie ślimaki. Jeśli ampularie, to bierz pod uwagę, że są to okropne brudasy.

 

Młode krewetki będą dla każdej mięsożernej ryby rarytasem.

 

Przy piasku bazaltowym żadnych ryb przydennych, do tego może on podbijać parametry w zależności od składu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad Tylomelania, ale teraz doczytałem, że te ślimaki wolą jednak trochę twardszą wodę, jak i zresztą reszta ślimaków, bo brałem pod uwagę również Amuplarie, albo Helenki.

 

Mimo wszystko przy większej ilości roślin, myślę że przynajmniej część ma szanse na przeżycie :). Kiedyś trzymałem Red Cherry z bojownikiem w  25l i dawały radę:).

 

Też fakt, ale zamiast bazaltowego piasku, znalazłem też kwarcowy:

http://allegro.pl/piasek-kwarcowy-czarny-akwarium-0-2-0-8-mm-1kg-hit-i5574640134.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie masz tylko alternatywy białego piasku. Jest np. ZEW, który jest beżowy.

Na zdjęciu na aukcji masz mniej-więcej kolor po oświetleniu tego piasku.

 

Jeśli chcesz ciemne podłoże, to pomyśl o aktywnych, ale wtedy zostaje już tylko ścieżka HT.

Albo przepłacone piaski ADA. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym został w tym co padło na początku wątku, tzn stadko tych mniejszych borarasków (spokojnie 30 sztuk bo to malenstwa ), na dno piskorki (ze 7, nie uważam żeby było tu dla nich za ciasno, to nie są torpedy ganiajace się od szyby do szyby tylko stateczni przeszukiwacze podłoża). Na koniec może te krewetki, np amano?

 

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...