Skocz do zawartości

ramireza chore oko


epsona
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 dni w kotniku,w w akwa ogólnym przebywa remirezka która ma wysadzony oczodół /doł,zdjęcie/ i nie pobiera pokarmu.Leczę ją tym co teraz mam tj do kotnika dałam szczyptę soli kamiennej i Formisol,kilka x po ok 5 kropli oraz podnoszę tem,obecnie 28 st

Druga ramineza samiec  dziś ma białą kropkę nad okiem,więc dodałam do ogólnego akwa ok 20 kropli Formisolu i podniosłam tem w grzałce z termostatem.

 

Podaję dane akwa:nie jest nowo założone,podłoże drobny żwirek czarny z piaszczystą plażą,

litraż ok 100 l,oświetlenie standart 2x 18w w gotowej pokrywie,

fitr zew Hanza Sunsun HW 302 włączony 1,5 m-ca temu,grzałka z termostatem,

podmiany co tyg 10 l ostatnia 2 dni temu wodą odstałą min 3 dni

test  paskowy JBL No3-25 No2 0.5,KH 15d,PH 6,5

pokarm płatkowy tetra różnorodny + tabletki dla kirysków i glonojada,który lubi ogórki

obsada: 1 duży skalar,2 molinezje biała i srebrna,2 platki,tęczanka perłowa i kosiarka oraz glonojad weloniasty i 5 różnych kirysków.

 

 

 

post-24135-0-81458000-1468691727_thumb.jpg

post-24135-0-55494500-1468691740_thumb.jpg

post-24135-0-72754100-1468691938_thumb.jpg

post-24135-0-41570900-1468691945_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie specjalnie rozumiem to co napisałaś. Piszesz że dodałaś do kotnika formisol i osobno do ogólnego, ale przecież ten kotnik znajduje się w akwarium ogólnym więc to co dajesz do kotnika jest też w ogólnym. Poczytaj sobie o zjawisku dyfuzji. Druga sprawa to taka że masz skalara w tak niewielkim akwarium. Gdy będziesz czytać o dyfuzji, poczytaj też o wymaganiach skalarów i innych twoich rybek. Po trzecie, muszę Cię zmartwić ale Ramirezki nie lubią chemii. Ciężko leczy się te rybki. Poczytaj sobie także o infekcji oczu na forum (Był tu kiedyś fajny artykuł o tym co robić).

Edytowane przez jongover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie specjalnie rozumiem to co napisałaś. Piszesz że dodałaś do kotnika formisol i osobno do ogólnego, ale przecież ten kotnik znajduje się w akwarium ogólnym więc to co dajesz do kotnika jest też w ogólnym. Poczytaj sobie o zjawisku dyfuzji. Druga sprawa to taka że masz skalara w tak niewielkim akwarium. Gdy będziesz czytać o dyfuzji, poczytaj też o wymaganiach skalarów i innych twoich rybek. Po trzecie, muszę Cię zmartwić ale Ramirezki nie lubią chemii. Ciężko leczy się te rybki. Poczytaj sobie także o infekcji oczu na forum (Był tu kiedyś fajny artykuł o tym co robić).

Kotnik Marina ma przezroczyste ścianki nie ażurowe i na dnie jest wkładka nie ażurowa więc zachowuje tylko temp akwarium a woda nie jest wymienna z wodą w akwa.Sprawdziłam dokładnie i lek zostaje w kotniku a nie wlewa się do akwa. Druga sprawa to przesadzasz że 1 skalara nie można trzymać w akwa 100 litrowym,wyrósł na pięknego,zdrowego od małego i dobrze się czuje.

Ramirezkę leczyłam formisolem i pytałam czy ziele świetlika by pomogło ale nikt nie odp więc zdecydowałam skończyć jej mękę i w kubeczku wstawiłam ją do lodówki na półkę pod zamrażalką i myślę że to najbardziej humanitarny sposób eutonazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie wiem czy jest sens odpisywać, ale spróbuję.

 

 

przesadzasz że 1 skalara nie można trzymać w akwa 100 litrowym,wyrósł na pięknego,zdrowego od małego i dobrze się czuje.

Powiedział Ci że dobrze się czuje? Skąd więc to możesz wiedzieć? Nie wydaje mi się by było mu dobrze w tak małym akwarium. Poczytaj sobie o wymaganiach tych rybek.

 

 

Ramirezkę leczyłam formisolem i pytałam czy ziele świetlika by pomogło ale nikt nie odp więc zdecydowałam skończyć jej mękę i w kubeczku wstawiłam ją do lodówki na półkę pod zamrażalką i myślę że to najbardziej humanitarny sposób eutonazji.

Gdzie niby jest pytanie co do tego czy ziele świetlika mogłoby pomóc? Jeśli uważasz że to jest humanitarny sposób eutanazji ryby, to widać że nie wiele czytałaś na ten temat. Tutaj też odsyłam Cię do internetu, poczytaj trochę o tym. Nie rozumiem także czemu zdecydowałaś się na eutanazję. Jeśli miałaś podejrzenia że ziele świetlika może pomóc to trzeba było próbować. Poza tym gdybyś trochę poszukała to znalazłabyś tematy o chorobach oczu u rybek. Wtedy nawet nie musiałabyś czekać na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tylko odsyłać do internetu to udziel łaskawie konkretnej porady,chociaż nikt inny nie próbował na tym forum zabrać głosu więc jaki jest sens istnienia tego forum?!

Pisałam prywatne wiadomości z pytaniem na temat świetlika do użytkowników poruszających ten temat i nie raczyli mi odpowiedzieć.Doszłam sama do wniosku że oko wychodzące z orbity nie wróci już na swoje miejsce i rybka nie jadła od kilku dni więc wybrałam taki sposób uśmiercenia rybki.Jeśli znasz inny,bardziej humanitarny to podziel się tą wiadomością,proszę.

Jesli chodzi o skalara to mogłabym też odp czy powiedział ci że żle się czuje w moim akwarium??

Fakty są takie że w sklepie tylko sprzedają a jeśli doradzą to niechętnie i błędnie,byleby zarobić i mieć z głowy klienta,a mój błąd polegał na tym że impulsywnie kupuję zamiast przedtem dowiedzieć się na temat wymagań tych wybranych ryb.

 W najbliższym sklepie na Ursynowie gdzie kupiłam skalara pan Darek wprost mi powiedział że nie ma ochoty i szkoda czasu na odpowiedzi klientów,dlatego przestałam tam zaglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodząc do działu choroby można się natknąć na dwa przypięte tematy:

http://forum.superakwarium.pl/topic/20284-infekcje-oczu-u-ryb/

http://forum.superakwarium.pl/topic/38609-eutanazja/

W pierwszym z nich masz w pierwszym poście opisaną kurację świetlikiem.

Czasami warto sobie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jesli chodzi o skalara to mogłabym też odp czy powiedział ci że żle się czuje w moim akwarium??

 

Nie, nie powiedział. Właśnie dlatego napisałem "Nie wydaje mi się by było mu dobrze w tak małym akwarium." Lecz to nie ważne. Liczy się to że ty piszesz "dobrze się czuje" nie mając na to żadnego poparcia. Wnioskujesz tak po wielkości do jakiej urósł. Ja mogę podać Ci konkretne źródła informacji które popierają moją tezę o tym że masz zbyt małe akwarium dla skalara. To jest różnica.

 

 

Zamiast tylko odsyłać do internetu to udziel łaskawie konkretnej porady

 

 

Po co? Gdybyś tylko użyła wyszukiwarki internetowej od razu znalazłabyś tematy o chorobach oczu (które podał Ci użytkownik wyżej). Po co mam pisać drugi raz to co już jest na forum w bardzo fajny sposób opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...