Skocz do zawartości

krasnorosty


mmmonika
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

na początku parametry wody

ph-7.5

gh-21

kh-8

no2-o.0

no3-ok.30 testy zzolek kropelkowe

akwarium 2 mc 

temp.27 obsada skalar,molinezja,gupik,zbrojnik niebieski,

oświetlenie świetlówka flora glo 2szt.(kupiłam),napowietrzam bardzo ,duży ruch wody u góry

problem przyszedł z akwarium,dostałam je strasznie brudne ,pełno glonów,pracował tylko filtr wew. aqarel  turbo1000,rośliny tylko sztuczne całe w glonach ...

zaczełam od dodania filtra kubełkowego o przepływie 800l/h,dodałam bioceramike,jakieś bakterie na start chyba sera firma,kupiłam rośliny żywe(sztuczne całe w glonie wywaliłam),nie myłam żwirku dokładnie tylko same akwarium,w środku mam wielki statek cały w krasnalach też nie szorowałam,

to był błąd....po moich zmianach sytuacja lepsza glon znika ,dodaje carbo w płynie,mikro i makro

kilka roślin ma trochę krasnala,ale nie pogarsza się to...zamówiłam kubeł 1400l/h 

pytanie co do niego?czy zoolit?czy mam zbić gh?

i czy nawozić co2?

co jeszcze mogę zrobić ?

zbiornik 240l ,podmiany raz w tygodniu 20% roślin nie mam bardzo dużo,podłoże żwir gruby 

Edytowane przez mmmonika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało roślin, małe podmiany, żwir gromadzący gnijącą materię. Masz starą, zanieczyszczoną wodę. Zwiększ podmiany, wymień podłoże na piasek lub bardzo drobny żwir. Postaraj się uporządkować w miarę szybko obsadę, bo masz ryby o rozbieżnych potrzebach co do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje z podłożem masz 2. Albo zaszczepiasz mediami filtr do 50-litrowej samli i przekładasz ryby na czas remontu w akwarium, albo sukcesywnie dosypujesz piasku i czekasz aż przeleci pod żwir i wtedy zbierasz wierzchnią warstwę kamieni.

 

Podmiany 2 tygodniowo 20% albo jedna 30%. Teraz doraźnie co 3 dni po 100 litrów rób, bo trzeba te krasne wytępić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalam ze zmienie cale podloze od razu...mam w sierpniu zmieniac miejsce akwarium to przy okazji.Postaram sie pozyczyc zbiornik 60 l od znajomej na ten czas .Teraz bede robic te duze podmiany plus zmiana filtra na 1400 l/h moze to cos poprawi.
pytanie 1.Jakie podloze dac ?-podoba mi sie piasek kwarcowy plus zwir czarny drobny...moze byc?
Pytanie2.Czy nawozic co2 ?CZy to konieczne?
Pytanie 3.Czy do nowego filtra tylko bio ceramika? Mam tez zoolit dac go?koszy w filtrze 3 szt.plus jeden w wew.z bioceramika
Dziekuje za odpowiedzi

 

Regulamin 6.1. To ostatnie takie upomnienie, następne będą punkty. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...