Skocz do zawartości

Obsada 450 l


bandejj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wysłany: Dzisiaj 15:34 Co dodać co ująć w 450?

Akwarium 450(150x60x60) litrów założone prawie 3 miesiące temu. Oświetlenie 2x80 w narazie świeci przez 5 godzin w ciągu doby. Podłoże to czarny piasek, dodatkowo dwa korzenie japońskie i łupek drzewiasty. Pod podłożem substrat jbl Basic plus. Od pewnego czasu podmienialem wodę głównie na torfianke z ro ze względu na wysokie pH (kolo 8,0) teraz udało mi się je troszkę ruszyć i wynosi 7,4. Chociaż ciągle coś je podnosi w akwarium :/ kh-5,gh-6.Niedługo zamierzam kupić butle co2 bo chce kupić 2-3 parki ramirezek. W tej chwili plywaja 30 x rodostomus, 5 x piskorek, 3 kiryski sterby (7 padło) kilka helmetow bo część też padła wraz z helenkami po których już nie ma śladu. Chciałbym dokupić jeszcze kilka pstrazenic na powierzchnię, może poradzą sobie z filmem bakteryjnym. Jakie ryby jeszcze proponujecie? Może być coś większego, skalary raczej odpadają. Czekam na propozycje :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Najpierw zacznij czytać, potem bierz się za ustalanie obsady. Ustal jaki biotop chcesz mieć i konsekwentnie się tego trzymaj w doborze obsady i parametrów wody pod tę obsadę. Jeśli chcesz mieć pielęgnice, usuń gruz i wymień go na piasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi wyjaśnić, dlaczego Ramirezki potrzebują CO2?

Oczywiście :) Od pewnego czasu mam problem ze zbiciem pH ostatnio po którejś podmianie z rzędu na torfianke z ro coś drgnęło, ale wiadomo, że pH na poziomie 7,4 nie jest jeszcze wystarczające dla ramirezek dlatego planuje zakup butli co2, która poza tym, że usprawni wzrost i rozwój roślin pomoże obniżyć i utrzymać pH na poziomie niższym niż w tej chwili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie proste, ale walczę :P Dziś zrobiłem podmianę 50% głownie na torfianke, częściowo z ro jutro zobaczymy co się zmieniło. Jednak post miał na celu ustalenie jakie gatunki rybek mogę z czasem dokupić ? Co większego polecacie? Jeśli trzeba to z ramirezek mogę zrezygnować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mieszasz RO z kranówką to 'torfianka' Ci z tego marna wyjdzie, bo nie zakwasisz tak, jak należy - KH Ci zwyczajnie nie puści.

 

Ustabilizuj parametry i zdecyduj się, czy chcesz czarne wody, wody przejrzyste, czy high-tech. Wtedy będzie można gadać o obsadzie. Na chwilę obecną masz ryby z czarnych wó, a wspominasz o zakupie delikatnych ryb z wód przejrzystych, po czym o dozowaniu dwutlenku węgla.

 

No i ten 'czarny piasek', jeśli to z tej samej serii co mój (czytaj: sztucznie barwiony) to podaj choć granulację. Jeśli na bazie bazaltu... cóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o torfianke to faktycznie, ale w większości była właśnie z ro:) Wolałbym mieć wodę przeźroczystą z tym, że nie miałem wyjścia by ruszyć te parametry zrobiła się lekko brązowa przez torf. A jeśli chodzi o podłoże to żwirek kwarcowy 0,8-1,2 podobno przystosowany do rybek dennych bez ostrych krawędzi z atestem PZH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wierze wte piaski 

jak piasek to zew lub scopex po drugie ten twoj substrat robi zla robote podnosi ci parametry 

 

co do torfianki to niema ze wiekszosc ro wyjatkiem jest że masz dobra kranowke tak jak ja (gh 5 ph 6,8) ja sobie moge pozwolic na mieszanie ale i tak robie 90%RO 10% kranowki 

 

i tak jak mateusz napisał zdecyduj sie co chcesz ale jak chcesz HT to cie jeszcze troche zakupów czeka i to nie małych bo zbiornik trzeba przemeblowac 

Edytowane przez barttsw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...