Skocz do zawartości

Biały glonojad- Jak sie nazywa???


tomasz XxX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem glonojada ale nie wiem jak się nazywa czy ktoś rozpozna?

Wczoraj kupiłem też glonojada Ancistrus i dzisiaj do południa dożył. Wie ktoś dlaczego mógł zdechnąć? Parametry ok. W akwarium jeszcze 6 gupików , 1 molinezja , 2 platki i bojownik syjamski. Boje się że ten biały zakupiony dziś też padnie chce zapobiec temu.

post-23994-0-38124300-1466273011_thumb.jpg

post-23994-0-67997000-1466273674_thumb.jpg

Edytowane przez tomasz XxX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Parametry ok. W akwarium jeszcze 6 gupików , 1 molinezja , 2 platki i bojownik syjamski. [...]

Złota ryba wygląda jak gyrinocheilus aymonieri jednak stuprocentowej pewności nie mam.

Na pewno Twoje parametry nie są "OK". Masz ryby różniące się pod względem wymagań parametrów. Nie wiemy nic o litrażu akwarium, filtracji, itd. więc nie możemy Ci pomóc w tym momencie.

 

Przyczyn zgonu ryb może być wiele. Osobiście obstawiałbym w ciemno złe warunki panujące w Twoim akwarium.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem 3 różne testy kropelkowe, paski 6w1,etc wykazują że jest wszystko dobrze.

Temperatura 25/26 stC, Filtracja 24h non stop, litraż 100l, woda podmieniana regularnie. Przy zakupie ryb zwracam uwagę żeby miały zbliżone potrzeby co do temperatury,ph,litrażu itd. Co jest więc nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, prosimy o konkrety. "OK" i "Dobrze" nic nam nie mówi, bo masz ryby wód twardych(żyworódki) z rybami wód miękkich(bojownik). Do tego ryby wód umiarkowanie ciepłych (gupik/platka) z rybami wód tropikalnych (molinezja/bojownik). Zakup glonojada syjamskiego był słabym pomysłem, to ryba rosnąca do 20cm+, z wiekiem może przejawiać agresję względem współmieszkańców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.gupiki.e-akwarium.com/temperatura.html
Z tgo co wiem to gupiki muszą mieć około 22-27stopni także w sklepie na ich etykiecie było tak samo.
Ponadto gupikom od pół roku nic się nie dzieje mają się super akwarium przeszło ospę wszystkie były chore, a gupiki nie. Mniejsza w to.
Jakiego glonojada proponujecie zatem skoro glond syjamski to słaby pomysł?


Kolego, prosimy o konkrety. "OK" i "Dobrze" nic nam nie mówi, bo masz ryby wód twardych(żyworódki) z rybami wód miękkich(bojownik). Do tego ryby wód umiarkowanie ciepłych (gupik/platka) z rybami wód tropikalnych (molinezja/bojownik). Zakup glonojada syjamskiego był słabym pomysłem, to ryba rosnąca do 20cm+, z wiekiem może przejawiać agresję względem współmieszkańców.


http://www.gupiki.e-akwarium.com/temperatura.html
Z tgo co wiem to gupiki muszą mieć około 22-27stopni także w sklepie na ich etykiecie było tak samo.
Ponadto gupikom od pól roku nic się nie dzieje mają się super akwarium przeszło ospę wszystkie były chore a gupiki nie. Mniejsza w to.
Jakiego glonojada proponujecie zatem skoro glon-d syjamski to słaby pomysł?


No3 ok
NO2 ok
GH ok
KH ok
pH ok
cl2 ok
Resztę pisałem powyżej.
Podmieniam około 1/2 wody raz na 3-4 tygodnie woda około tygodnia odstana plus uzdatniacz aquasafe. Dno też czyszczone odkurzaczem itd. Już nie wiem co mam jeszcze napisać...

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No3 ok NO2 ok GH ok KH ok pH ok cl2 ok

Jakie wartości? Nie ma czegoś takiego jak wskazanie "ok" dla  twardości, czy odczynu? Jak ktoś się zapiera, że parametry są "ok" ale broni przed podaniem wartości, to chyba przyznasz, że sprawa śmierdzi? :D

 

Ponadto gupikom od pól roku nic się nie dzieje mają się super akwarium przeszło ospę wszystkie były chore a gupiki nie. Mniejsza w to. Jakiego glonojada proponujecie zatem skoro glon-d syjamski to słaby pomysł?

Najlepszy glonojad to akwarysta. Ryby nie będą sprzątać akwarium za Ciebie, a wszystkie 'glonojady' więcej produkują dla glonów nawozu, niż zjadają glonów.

 

 

 

Eksperci...

Jeśli przychodzisz na forum z zamiarem, że wszystko, co zostanie Ci powiedziane, musisz skontrować (swoją drogą w chamski i mało skuteczny sposób), to po co w ogóle piszesz posta, skoro i tak wiesz lepiej?

Edytowane przez Dhuz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej tanganice jest pH-8, GH-18 i jest "ok"...ale dla muszlowców. Dla Neonek innesa "ok" to pH 6 i najlepiej GH -0. Czyli skoro u mnie w baniaku jest "ok" to mogę dołożyć wspomniane neonki...? Zostawiam do refleksji osobom, które piszą "parametry w normie/ok/w porządku/itd..."

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...