Skocz do zawartości

czy zaczac od nowa czy da sie to ogarnac:)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec tak moje akwarium rozmiar 40 x 27 x 27 czyli niby ok 30 l

w tym momencie zostaly dwa  gupiki i dwa kiryski. ( za jakis czas  bede mogla  postawic 54 l: ale poki co mam ogarnac ta sytuacje)

 

filtr aquael fzn 1 

grzalka  aquael 25 w 

 

podloze  zwirek akwarystyczny taki biały

 

rosliny sztuczne 

 

 

brak testow :(

 

woda moze nie brudna ale  jak by mętna. Przed włożeniem rybek było oki a teraz mimo podmiany co drugi dzien wody i odmulania dna  nie ładnie to wyglada.

Ale  jak pobrałam wodę do sloika wyglądała na czysta taka klarowna. 

 

 

Chciala bym zmienic zwirek na piasek badz ziemie ogrodowa.

 

Wymienic sztuczne roslinki na zywe.

 

i jakie testy kupic :tak krowie na rowie prosze napisac. 

 

Jak to tak ogarnac by bylo juz dobrze i ta woda byla jednak przejrzysta.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszę jednak zrobić ten restart,  dziś  zauważyłam pleśń na żwirku :( woda śmierdzi, ryby pływają przy powierzchni. Woda mętna nie  mocno ale na pewno nie kryształowa. 

Na wieczór maja przyjść testy do wody. Wiec może kolo 23 uda mi się wrzucić wyniki. 

Teraz tylko kwestia  gdzie mam dać ryby na czas tego restartu. Póki co brak środków na  drugie akwarium nie wspomnę już o miejscu.

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie akwa nic Ci nie da jeżeli jest niedojrzałe...oddaj ryby i zrób wszystko od początku. I poczekaj aż dojrzeje, poza tym jezeli już dojrzeje nie kombinuj z filtrami pochopnie bo skończy się katastrofą.

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Drugie akwa nic Ci nie da jeżeli jest niedojrzałe...

Obojętne czy to będzie drugie akwarium czy jakiś większy pojemnik, to da, tylko trzeba robić dzienne podmiany, żeby nie dopuścić do wzrostu związków przemiany materii.

Przy dziennych dużych podmianach nie trzeba się martwić o biologię.

Każde moje kwarantannowe tak wygląda, bo w razie leczenia i tak cała biologia idzie out, żeby nie osłabiać działania leku, albo nie robić bomby grzybowo bakteryjnej rybom.

Także rady z karmieniem żółwi czy wywalaniem ryb trochę nie są na miejscu...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będę mieć kontakt z osobą co mogła by ryby przygarnąć. Jeżeli jednak nic z tego nie wyjdzie. Nie chce na pewno ryb zabijać. Jeżeli bym je przełożyła  do innego pojemnika to w sumie grzałkę mam i został mi filtr  kaskada  fzn mini. Czy przez ew 2 lub 3 tygodnie z ciągła podmiana  wody  dało by rade je tam przetrzymać ? Jak przygotować taki pojemni woda wcześniej odstana  rozumiem ale  czy dolewać bakterii czy dać sobie spokój ?

Edytowane przez Rybcia469
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeżeli masz filtr i baniak to można zrobić tak jak się robi kwarantannę czyli szkło, woda, filtr, grzałka i nic więcej. Ja bym dał spokój sobie z jakimiś bakteriami.

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z ziemią pod piaskiem, bo najwyraźniej nie wiesz jak i po co się to robi... Dosyp koniecznie piasku, bo masz zbyt cienką warstwę podłoża - ja w 30-tkach daję minimum 5cm podłoża z przodu i jeszcze więcej z tyłu. Zamiast bawić się w ziemię już lepiej wykorzystać kulki gliniano-torfowe. Masz mało roślin - przydałoby się dokupić jakieś szybko rosnące chwasty. Nie oświetlaj na początku zbyt długo to unikniesz wysypu glonów. To chyba wszystko tak na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fachowcem ale jak polecacie, że   lepiej dać ziemie  pod  piasek to lepiej teraz to zrobić niż później żałować. Piasek dokupie jutro bo dziś już u mnie wszystko zamknięte. Ew  kulki dostane tylko w zoologicznym czy np w kwiaciarni (to otwarte)

Edytowane przez Rybcia469
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna ziemi bladego pojęcia nie masz a chcesz pchać się wzięli bez urazy .

Na chwile obecna nie ruszając juz tego ci jest to tylko kulki gt co 3-4cm plus dosypać piasku aby bylo te min 4cm z przodu.

A jak chcesz jeszcze raz wsYsrko od nowa to kup substrat pod żwirowy np jbl aquabasis plus wysyp go na grubość 2-3cmna to 4-5cm piasku

Lumia 640

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...