Skocz do zawartości

Ryby giną


scorpio_sic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Występują, ale nie takiej wielkości, przy dużym zbiorniku wodnym (mam na myśl rzeki, jeziora itd.), jak ta różnica dzień/noc wyniesie 1 st., to pewnie całkiem sporo ;) Może nie jest to bezpośrednia przyczyna problemów z rybami, ale na pewno pomoże, jeśli będą miały stabilniejsze warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po restarcie chciałbym zasiedlić moje akwa (240L, pH 6,5, GH 7, 24*C) taką oto obsadą:

 

20 - rasbora galaxy

10 - Innesa

5 - kiryski panda lub pigmej

2 samce i 5 samic - Dario Dario

 

10 - krewetki neocaridina

rak orange

2 - krewetki filtrujące

 

3 - ślimaki świderki

2 - małże

 

Zastanawiam się jeszcze nad głowaczykiem barwnym.

 

Ktoś coś doda, odejmie, może jakieś uwagi?

Edytowane przez scorpio_sic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest 'rasbora'. Będę to powtarzał przy każdym kolejnym poście, który powtarza tą głupią marketingową nazwę, która nijak się ima do faktycznej nazwy ryby - Celestichthys margaritatus, czyli po naszemu danio perłowy.

 

Powiększ albo stado danio, albo stado neonów Innesa. Co za pociecha z 10 ryb rozproszonych po 240-litrowym akwarium?

 

To samo kiryski. To ryby stadne. W takim akwarium 5 sztuk to nie stado, to jakieś niedobitki wałęsające się po kątach. Jak temperatura nie przekroczy 24 stopni, to pandy ujdą, pamiętaj tylko, że potrzebują bezwzględnie piasku na podłoże. Pigmejki to ryby pływające sporo w toni i przesiadujące na roślinach/dekoracji, mogą pełnić rolę ryby stadnej dolnej partii toni wodnej.

 

Neocaridiny i raki będą się słabo trzymać w takich parametrach - za miękko i kwaśno, na filtrujące masz mocno dolne temperatury.

 

Nie sprowadzaj sobie świderków, lepsze już będą ampularie. Chyba, że lubisz plagę ślimaków.

 

Małże dobieraj ostrożnie, byś nie skończył z gatunkiem, którego larwy pasożytują na rybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corbicula javanicus - to małża,

Brotia Herculea - a taki świder chodzą mi po głowie. Zawsze myślałem, że to ampularie przeradzają się w plagę.

 

A co do rasbory to wszystko rozumiem i doskonale wiem, że to nie jest rasbora. Ale weź ją kup używając innej nazwy.. mało który osobnik Cię zrozumie, chociaż z reguły pytam o "galaxy".

 

To proponuje w takim razie:

25 - danio perłowy

15 - Innesa

5 - Dario Dario

10 - kirys panda

no i co z głowaczykiem.. nada się jeszcze parka?

 

Czy jakieś krewetki nadały by się do moich parametrów?

 

Rak mi został z pogromu który miałem, więc raczej go nie wyrzucę (nawet pomagał w utylizacji truchła z dna), pobędzie w kwarantannie z 2 miesiące i może trafi do zrestartowanego zbiornika. Apropos - jak utwardzić naturalnie wodę? Czytałem o wrzucaniu muszli, ale to chyba dosyć długotrwałe rozwiązanie.

 

No i jeszcze powrócę po raz trzeci do wcześniejszego mojego pytania - czy po restarcie (odkażenie chloraminą zbiornika i sprzętu), mogę odkazić rośliny nadmanganianem potasu i będą nadawały się do nowo założonego baniaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale weź ją kup używając innej nazwy
Sklep sklepem, a forum to forum. Tak samo kiryski są nazywane kirysami (jak np. w Twoim poście :P), pielęgniczki pielęgnicami, wszelkie małe karpiowate to 'rasbora' albo 'mikrorazbora'. Żyworódki Endlera zostały "Gupikami Endlera". Nie można tego propagować, bo potem będzie się prowadzić rozmowy o rybach, których właściwe nazwy zostały zapomniane. 

 

Jak chcesz zatwardzać wodę to nie bierz ryb typowo miękkich wód, jak neony Innesa, czy kiryski pandowate. Do zatwardzenia może służyć np. grys koralowy w filtrze, ale IMO bez sensu zatwardzać, skoro masz takie parametry. Łatwiej układać obsady pod miękką wodę.

 

Tak, możesz odkazić. Nadadzą się.

 

Krewetki bym odpuścił. Względnie moooże któraś odmiana babaulti, ale młode i tak skończą jako karma.

 

Głowaczyk się 'nada'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...