Skocz do zawartości

Obsada do 350L


Dionis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł czas myślenia nad nową obsadą do nowego zbiornika. Co prawda nie będę jeszcze nic wpuszczać, ponieważ wyjeżdżam na dwa tygodnie, ale warto już zacząć o tym myśleć :)

 

Zbiornik 350L (120x66x51), filtr JBL 1500 z ceramiką i gąbkami. Podłoże piach, kilka korzeni i roślinek.

Woda na chwilę obecną to:

pH - 7,2 (planuję to obniżyć do ok 6,8)

GH - 5

KH - 4

 

Ponieważ nie orientuję za dobrze jeśli chodzi o dobieranie obsady, to mam nadzieję, że bardziej doświadczeni mnie poprawią lub zasugerują coś ciekawego. Myślałam o takim połączeniu: Para pielęgniczek ramireza lub harem kakadu, na środek ławicę Neona czerwonego, a na górę myślałam o pstrążenicy marmurkowej, choć mam co do niej wątpliwości, ponieważ wyczytałam, że pobiera tylko pokarm z powierzchni, ale na samym suchym nie przeżyje a u mnie ciężko z żywym pokarmem w sklepach. W jednym jedynie sprzedają mrożony, a on szybko opada na dno. No i jakieś zbrojniki np. Loricaria red lizard.

 

No i nie wiem, jaką obsadę mogłabym zrobić w przypadku, gdyby nie udało mi się zbić pH. Mam nadzieję, że coś doradzicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pH szczerze mówiąc to się trochę boję, ale najpewniej jest tak jak ze wszystkim, czyli nie taki diabeł straszny jak go malują. Jednak będę z tym walczyć i mam nadzieję, że się uda. Zastanawia mnie natomiast czy taka obsada będzie odpowiednia i co najważniejsze w jakich ilościach? Niby powierzchnia to 120x51, ale wejdzie w nie jedna para ramirezów czy więcej? Jak dużą ławicę? I czy opłaca się brać coś, co będzie pływać przy powierzchni, czy lepiej wziąć tylko dwa gatunki i nie mieszać za bardzo? A może macie jakąś alternatywną obsadę, żeby była ciekawa i ładnie się prezentowała?

 

Co do hodowli pokarmu to na razie tego nie widzę, jeszcze nie myślałam o tym, ale pewnie z czasem zagłębię się w tym temacie. To na pewno wiele by ułatwiło. Ale na chwilę obecną chcę doprowadzić wodę do porządku i wpuścić jakieś ryby :)

Edytowane przez Dionis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie pary ramirez w akwarium 100x40 . Ogółem jedna para jest dobrana i króluje w akwarium. Druga jest od kilku dni ale samiec nie zauważa kompletnie samicy. Dobrana para trochę gania inne ryby ale to z powodu ikry złożonej przez nie. Nie wiem jak to będzie gdy nie będą one zajęte tarłem. Pierwsza para też jest u mnie krótko i od początku widać tylko godowe zachowania.

 

Co do towarzystwa to wybrałem dla nich razbory czarne. Za jakiś czas wprowadzą się jeszcze neony czerwone. Myślę, że dwie ławice będą wyglądały spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pH to ważne jest generalnie tylko to, że dopóki będzie bufor pH będzie szło w dół dość leniwie. Bufor się skończy i pH poszybuje w dół ostro, polecam więc eksperymenty z zakwaszaniem prowadzić w wiadrze z wodą do podmian, a nie w akwa. Dodatkowo ostrzegam przed stosowaniem nie rozcieńczonych kwasów oraz odradzam stosowanie kwasów organicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...