Skocz do zawartości

Okropny Zapach wody z akwarium tarliskowym


domus12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od razu na wstępie zaznaczę że jestem tu nowy i nie wiem czy temat jest w dobrym miejscu

 

Z akwarium 45 L w którym jest aktualnie kilkanaście gupików, oprócz tego 2 kotniki wydobywa się straszny smród (Chyba zw. Azotowe). Akwarium funkcjonuje od czerwca tamtego roku. W zeszłym tygodniu akwarium było chwilę pod opieką kogoś innego co widać było po znacznym przekarmieniu. Podmieniam ok. 10 L co tydzień. Inne dane to :

- 10 roślinek,

- filtr i grzałka z chin,

- świetlówka Juwel 14W DayLight 

Testów nie robię 

Podaję przy każdej podmianie :

Uzdatniacz : Azoo Aquaguard plus

Bakterie : Azoo Super Psb

Nawóz : Azoo NATURE GRO Red Advan

I wszystko to w proporcjach jakie są napisane na opakowaniach

 

Proszę o pomoc w sprawie zapachu (Jakie podać preparaty lub co innego zmienić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to samo po przekarmieniu, ale chyba cykl azotowy po bakteriach musiał przejść, ponieważ woda już tak nie śmierdzi. Zauważam czasem że tak śmierdzi w nie których moich akwariach czego może być to przyczyną ? Skoro dodaje bakterie i one zmieniają cykl jaki jest sens je podawać profilaktycznie ? Czy może to wina czegoś innego niż bakterie nitryfikacyjne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bakterie : Azoo Super Psb

 

--- WYBAWIENIE DLA DOJRZAŁYCH AKWARIÓW ---

To teraz odpowiedz mi jak można poprawić coś w dojrzałym akwarium jak ono samo w sobie jest już dojrzałym to co tam wybawiać? Reklamowy bełkot...

 

 

Usuwa amoniak(NH3), azotyny(NO2), azotany(NO3), siarkowodór.

Jeżeli taka jest prawda, że to "cudeńko" usuwa to z wody to podczas normalnej "pracy" akwarium to czym mają się żywić Twoje bakterie? Po prostu nie mają pożywki, ich ilość się zmniejsza a potem następuje mały skok parametrów (amoniaku i azotynów) i wali Ci z akwarium jak z kanalizacji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Często spotyka się to --- WYBAWIENIE DLA DOJRZAŁYCH AKWARIÓW ---  i w sumie wydało mi się że coś jest z tymi dojrzałymi akwariami. 

A co do drugiego cytatu to nie przypadkiem twórcom preparatu lub tym którzy napisali ten opis chodziło o to że to bakterie mają to usunąć ? Więc co w takim razie stosować do takich "dojrzałych akwariów" ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się. Niektórzy je stosują ale dla mnie to przerost formy nad treścią. Dopóki temperatury wody będą odpowiednie można Ją nawet lać z kranu. Podobno nie powinno się korzystać z ciepłej wody jeśli ma się instalację miedzianą i krewetki aczkolwiek moje doświadczenie jest takie, że korzystałem raz z siarczanu miedzi w akwa z kilkoma sztukami neocardin i żadna nie miała z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...