Skocz do zawartości

[CA 240L] Obsada/wygląd T. meeki


MorpH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moje kolejne podejście - tym razem porządne.
Sprzęt jakim dysponuje to:

Akwarium: 240L - 120x40x50
Oświetlenie: 2x T8 30W 4000K
Filtracja: Hanza HW-303b
Grzałka: AquaT 300W

dekoracje: jak na razie to kamienie, korzeń i rośliny (Vallisneria gigantea)


Dzisiaj wszystko zalałem - stoi, czeka.
Jestem zakochany w CA i od razu nastawiłem się na jakieś ładne i ciekawe pielęgnice.
Docelowo myślę o parze T. meeki, parze C. sajica oraz o 2 samcach i 3 samicach X. helleri w dzikiej formie.

Mam gorącą prośbę a zarazem kilka pytań.
• Czy moglibyście mi podać kilka innych ciekawych propozycji obsady?
• Czy moglibyście mi zaproponować jakieś rośliny typowo do tego biotopu? Przyznam się... jestem trochę zacofany i żyje jeszcze akwarystyką z lat 90. tongue.gif
• Jeśli chodzi o T. meeki ... to z tego co zauważyłem - w niektórych sklepach zoologicznych są bardzo brzydkie...blade z krótkimi płatwami, małymi oczami, grube itp., a w innych czasami spotykałem ładniejsze.. z dużymi oczami... ładnie wybarwione... Widziałem gdzieś zdjęcia dorosłych T. meeki które aż "wybuchały!!!" czerwienią... wyglądały przepięknie. Co na to wpływa? Jeśli bym się zdecydował na nie.. to zależałoby mi na takich "ładniejszych"... skąd mieć pewność na jakie trafię?


Pozdrawiam
MORPH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka strona co się tropica nazywa, wejdź i użyj filtrów dla roślin, zaopatrują w polsce m.in. belio i planticę we wrocławiu i chyba rośliny akwariowe (tak mi się przynajmniej wydaje);

 

Rosliny to nie problem, ale na rybkach się słabo znam dla tego biotopu, to tu nie pomogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...