Skocz do zawartości

Muzyka


Luna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kult, kazik, knż, Iron Maiden, Cradle of Filth, Queen. Ale wg mnie genialnymi kawałkami są: Hans Zimmer - Davy Jones Theme( z filmu Piraci z Karaibów), swego czasu próbowałem to kiedyś zagrać na keyboardzie i nawet mi szło no ale... Drugi utwór, nota bene też z filmu, Basil Poledouris ze swoją muzyką z Czerwonego Października. Ale utworem wszechczasów jest Queen -Innuendo...

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TLB, muzyka filmowa to arcyciekawy temat. Jest niczym narracja czwartoosobowa  (wiem, że taka nie istnieje ;) ), akcelerator emocji i doznań jakie niesie obraz filmowy. 

 

Moim ulubionym kompozytorem w tej tematyce jest bez wątpienia Ennio Morricone, a szczególnie jego otwór z filmu "Dobry, Zły i Brzydki" 

 

 

 

Hans Zimmer, każdy słyszał jego utwory kto obejrzał kilka filmów przez ostatnie 10 lat.  Bardzo lubię "Hoist The Colours" i oczywiście"He`s A Pirate"  z filmu "Piraci z Karaibów" . Dwa pierwsze utwory z linku. 

 

 

 

Nasza rodzima twórczość w tym temacie wcale tak mocno nie odstaje. Mamy przecież Michała Lorenca z bardzo dobrze znanym utworem "Tanieć Eleny". Ja jednak najbardziej lubię śpiewany po cygańsku " Mro Iło" . 

 

 

 

Trzymając się polskich klimatów nie da się nie wspomnieć o filmie "Pianista" i utworze Fryderyka Chopina: Ballada nr 1 g moll op. 23. Otwór sam w sobie jest niczym dobry film. Pełen zwrotów akcji, przesycony emocjami od smutku i nostalgii do euforycznej radości. Polecam słuchać z zamkniętymi oczami ;)  .

 

 

 

Na zakończenie tej nudnej prezentacji moje ulubione klimaty, czyli klasyczny rock z lat 60-tych. Utwór z filmu "Easy Rider", "Born To Be Wild" zespołu Steppenwolf. Słyszałem teorie, że utwór ten jest początkiem Heavi Metalu. Słuchając gitary faktycznie można odnieść takie wrażenie. Korzystając z okazji, zachęcam do obejrzenia filmu. Mocno generalizując film opowiada o wolności, o jej poszukiwaniu i o strachu innych wobec tych co jej szukają, a może tych co już ją znaleźli. 

 

 

Edytowane przez URSUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

So not true! Mój all time fav :)

 

Uwielbiam ich utwory,tworzą mega klimat:) najlepszy od nich dla mnie jest '' Here in the Dark''

 

Miałem kiedyś krótki epizod z taką muzyką, ale chyba miałem zupełnie inne podejście do niej ;) . Na szybko to co mi się przypomniało godnego uwagi w mojej ocenie:

 

Inne podejście? tzn. jakie? możesz rozwinąć bo ciekaw jestem:)

A co do utworów które wrzuciłeś żaden nie jest z gatunku trance,piszę to żeby ludzie nie mylili :P Sam spotykam się z głosami: ''weź wyłącz to techno''albo ''jak można słuchać techno?''A jedyną rzeczą jaką łączy oba te gatunki muzyki jest to że jedno i drugie jest muzyką elektroniczną i nic więcej ;) a gatunków muzyki elektronicznej jest...multum.

ps.chemicznych braci tez kiedyś słuchałem :piwo:

 

A na koniec mój Tune of the Year 2015 :banan:

Edytowane przez Deadmau5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mogę tutaj pisać bez zamieszczenia klipu, jak nie mogę to z góry przepraszam.

 

 

 

Inne podejście? tzn. jakie? możesz rozwinąć bo ciekaw jestem:) A co do utworów które wrzuciłeś żaden nie jest z gatunku trance,piszę to żeby ludzie nie mylili

 

Mam świadomość, że to nie trance ale nie lubię takiego rozgraniczania bo te granice bardzo często się zacierają. Dla mnie to wszystko to muzyka elektroniczna. Inne podejście? Jak pewnie zauważyłeś kawałki które zamieściłem mocno różnią się od siebie, i właśnie takie podejście miałem na myśli. Druga sprawa  to to, że trance jest dla mnie zbyt "słodki" i za bardzo bazuje ciągle na podobnych wysokich dźwiękach. 

Pewnie Twoje odczucia są inne, ale wszyscy mamy prawo do swojego gustu i opinii. Najważniejsze to umieć w cywilizowany sposób o tym dyskutować ;)

 

Chemiczni bracia mają czasem naprawdę ciekawy pomysł na muzykę ale są wyjątkowo mało kreatywni lub wyjątkowo leniwi. Słuchając ich już wiele razy trafiłem na używanie tych samych dźwięków czy sampli w różnych utworach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najważniejsze to umieć w cywilizowany sposób o tym dyskutować

Właśnie po to między innymi mamy ten temat ;-)

 

 

Każdy ma inne odczucia podczas słuchania muzyki,a wiadomo że nie można mieć takich samych odczuć słuchając np.metalu z osoba która słucha muzyki klasycznej.Każdy potrzebuje czegoś innego i dobrze że żyjemy w czasach w których wszystko jest dostępne i każdy może wybrać coś dla siebie :icon_e_biggrin:

Pewnie Twoje odczucia są inne, ale wszyscy mamy prawo do swojego gustu i opinii.

 

 

Mam świadomość, że to nie trance ale nie lubię takiego rozgraniczania bo te granice bardzo często się zacierają.

 

 

Faktem jest że jest teraz tyle nurtów muzyki elektronicznej że ciężko się połapać(ostatnio natrafiłem na ''tropical house'' :eek: ) ale też nie można wszystkiego nazywać tak samo bo granica między np. właśnie trancem a techno jest zbyt gruba żeby dało się ją zatrzeć,tak samo jest między innymi gatunkami.Nie mówiąc już o tym że każdy  gatunków muzyki elektronicznej  często dzieli się na wiele podgatunków,trance na co najmniej 6(Uplifting-mój ulubiony)więc jakby słuchał jak to nazwałeś ''takiej muzyki'' i ktoś by się spytał czego słuchasz to jakbyś komuś wytłumaczył?że słuchasz muzyki elektronicznej? za dużo tego jest żeby tak to określać(chyba że słuchałbyś naprawdę wszystkiego od techno,przez dupstep,drum'n'bass,elektro aż po big room) kończąc na hand up).

 

 

 Druga sprawa  to to, że trance jest dla mnie zbyt "słodki" i za bardzo bazuje ciągle na podobnych wysokich dźwiękach. 

 

 

 

Tu się z Tobą zgodzę.Jest teraz tyle producentów i tyle tworzą że jak chciałbyś przesłuchać codziennie wszystkie nowości które wychodzą w danym dniu(mówię o samym trancie)to po prostu dnia by Ci zabrakło.Ale 90% z tych utworów jest bardzo ''podobna'' do siebie i nie wnosi nic nowego stąd też dlatego wielu twierdzi że trance jest po prostu nudny.Producenci chcąc zaistnieć często sięgają po znane vocale i tak powstał ''słodki vocal trance''.Sam osobiście wolę ''czysty trance'' beż vokalu bo często są one zbyt jak to nazwałeś słodkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bomby domowej roboty - niemal kultowy kawałek. Nomeansno super szczególnie płyta Wrong i Mr. Right & Mr. Wrong.

 

Moje kilka propozycji 

 

https://www.youtube.com/watch?v=nfctEHmO3as

 

 

 

 

Ciekawa i dość specyficzna Profanacja 

 

 

Panowie z "X" wymalowanymi na dłoniach ;)

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może teraz coś innego. Led Zeppelin   :)

 

 

 

Pozycje obowiązkowe.

 

 

 

 

 

Bardzo fajny kawałek, ale im dalej w las tym coraz to więcej dźwięków. Przez co pod pod koniec robi się papka. 

 

 

 

 

Rewelacyjne pierwsze i ostatnie 40 sekund. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=XP6KbVoalAE

 

 

 

Tytuł mówi sam za siebie. 

 

 

 

 

Po tym kawałku widać jak bardzo popularny stawał się w tamtym czasie Bob Marley i reggae.

 

 

 

 

Na koniec dwa kawałki które bardzo lubię. 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=JpIb8Kphv-Y

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) Jestem bardzo otwarty na każdy gatunek muzyki, jeśli nie bije z tego beztalencie. Bardzo lubię muzykę filmową (Hans Zimmer), wykonania znanych piosenek w akompaniamencie orkiestry (Metallica - Nothing Else Matters, Serj Tankian - Empty Walls), uwielbiam takie zespoły jak Iron Maiden, ale też nie pogardzę radiowymi hitami jak np Robin Schulz - Show me love. W ostatnim czasie największe wrażenie wywarła na mnie piosenka Sama Smitha - Writing's on the wall, której bardzo kibicowałem, i która Oscara otrzymała :) Oprócz tego klasyka jak Dire Starits, Sting itp. Generalnie wszystko co ma niebanalne elementy gitarowe i perkusyjne oraz wyróżniający się wokal potrafi mnie zainteresować. No i oczywiście bardzo lubię fortepian :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mrkojiro, to wrzuć tu coś konkretnego. Najlepiej Iron Maiden, kiedyś chwilę ich słuchałem i chętnie odświeżę sobie pamięć.

 

 

 

Tym czasem coś polskiego z czasów kiedy nagrywano już w stereo, w przyzwoitej jakości. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kolego mrkojiro, to wrzuć tu coś konkretnego. Najlepiej Iron Maiden, kiedyś chwilę ich słuchałem i chętnie odświeżę sobie pamięć.

 

Jak chcesz, tak masz :) Dwa ulubione utworu z ulubionej płyty Iron Maiden + jedna z innej płyty ;) Proponuję przesłuchać pełne utwory, bo jednak zmiany tempa, rytmu podczas trwania ich piosenek potrafią zrobić wrażenie. O solówkach nawet nie wspomnę :) Jestem zachwycony możliwościami wokalnymi Dickinsona. Oprócz poniższych warte odnotowania są takie utwory jak: Ghost the navigator, Blood brothers, When the wild wind blows i oczywiście Fear of the dark :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...