Skocz do zawartości

[300L] Duch / pawoiokie / paletki?


Wojtek13511
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

parkę pielęgnic pawiookich w akwarium 300l

 

Akwarium by było przystosowanie pod ich wymagania.
Zastanów się, czy akwarium 300l jest 'przystosowane' do trzymania pary silnych, agresywnych i mocno brudzących wodę pielęgnic, które rosną do ~40cm. Do tego chcesz jeszcze dorzucić delikatnego ducha. Krótko mówiąc: to się nie uda bez szkody dla ryb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dzięki za odpowiedz a jakie rybki można trzymać w takim akwarium z duchem amazońskim bo nie wiem co wybrać żeby się nie zagryzły:( Myślałem o paletkach ale nie wiem jeszcze

Zastanów się dobrze nad wyborem paletek jak się na nie zdecydujesz będziesz musiał im poświecić sporo czasu. Ja się na nie zdecydowałem i teraz spokojnie zasnać  nie mogę. Siedzę od kilku dni na forach i czytam non stop. Mam  duże akwarium i jeszcze wiekszy  bałagan w nim : źle dobrane podłoże, zła obsadę i co najważniejsze duże braki wiedzy na temat tych pięknych ryb, cały czas staram się je uzupełnić.To wszystko uświadomili mi użytkownicy tego forum. Jest to jedno z najlepszych i moje ulubione forum. Tu jest duża grupa osób chętnych do pomocy z dużym doświadczeniem i ogromna wiedza i przedewszystkim kultura osobista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jest to moje ulubione forum a o paletkach już dużo czytałem i akwarium przystosuje pod nie jak będe chciał kupić tylko o to chodzi czy mogły by być z duchem amazoński

Wydaje mi sie że za małe akwarium 300l. Czy można te ryby trzymać razem, nie wiem ale na pewno ktoś odpowie na to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak czytałem o duchach to nic nie pisali i na 2 forach pisali że może być z paletkami więc tak pomyślałem że te ryby będą do siebie pasować ale jeszcze się doucze o tych gatunkach i pomyśle :) Jestem początkującym więc jeszcze wielu rzeczy nie wiem i dlatego tu jestem :)


I jeszcze jest odpowiednio wysokie ma 60 cm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A jak czytałem o duchach to nic nie pisali i na 2 forach pisali że może być z paletkami więc tak pomyślałem że te ryby będą do siebie pasować ale jeszcze się doucze o tych gatunkach i pomyśle :) Jestem początkującym więc jeszcze wielu rzeczy nie wiem i dlatego tu jestem :)

I jeszcze jest odpowiednio wysokie ma 60 cm ;)

 

To ja odradzam paletki, jak po powrocie (do akwarystyki) szukałem info to też myślałem o paletkach; Nie ma to sensu.

 

I tak z moich przemyśleń; paletki mają sens dla co najmniej 450l; sump; porządne RO z podłączeniem bezpośrednim do sumpa i kopą szmalu w kieszeni, takie rozwiązanie kosztuje ok 6000zł na start a potem potrzeba wciąż sporej wiedzy żeby się nie posypało.

 

Czy można mniejsze/tańsze/prostsze? można ale trzeba naprawde dobrze wiedzieć co się robi i wciąż kosztuje to kupe szmalu.

 

edit: i czasu, nie zapomnij o godzinach na grzebaniu przy akwa

Edytowane przez Vercynogetorix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6k powiadasz nie wiem skąd ci się ta kwota wzięła ale jest sporo przesadzona.

Ale fakt faktem pry paletkach trzeba miec dużo czasu i mikroskop to jest podstawa.

Lumia 640

 

A ile myślisz zapłacisz za akwa z dwoma słupami, sumpem i oświetleniem? dolicz pompy lub filtry, RO4, grzałki, podłoże, etc etc ... szafka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...