Skocz do zawartości

problem z obsada


Blueza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wyglądają tak źle, trochę słabo wybarwione, ale kształt mają całkiem przyzwoity, do tego grzecznie z łapy jedzą ;) Może coś z nich będzie, zależy w jakim wieku są, jak na ten rozmiar. 

Wlasnie zrobiłem im mix 1 kg świeżego łososia , 1/2kg świeżych krewetek, marchewka , 4 torebki vibovitu waniliowego, szpinak, w blenderze wszystko wymixowane papka jak bobovit :P zelatyna i na godzine do lodówki dużo tego wyszło zobaczymy czy im posmakuje:) Nie znam wieku maja strasznie dużo tego pieprzu ale ja je pokochałem od pierwszego wejrzenia, szkoda mi się ich zrobiło i chciałem im zapewnić lepsze warunki jak poprzedni właściciel czym sie odwdzieczaja jedza z reki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zrobiłem im mix 1 kg świeżego łososia , 1/2kg świeżych krewetek, marchewka , 4 torebki vibovitu waniliowego, szpinak, w blenderze wszystko wymixowane papka jak bobovit :P zelatyna i na godzine do lodówki dużo tego wyszło zobaczymy czy im posmakuje:) Nie znam wieku maja strasznie dużo tego pieprzu ale ja je pokochałem od pierwszego wejrzenia, szkoda mi się ich zrobiło i chciałem im zapewnić lepsze warunki jak poprzedni właściciel czym sie odwdzieczaja jedza z reki :)

Masa smakołyków, na pewno dobrze im zrobi :) A w akwarium 700l na pewno będą szczęśliwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tych składników w tym miksie, musisz im bardziej pokarm urozmaicić witaminami.

 

Mój mix składa się dokładnie z:

- pół kilo łososia
-pół kilo krewetek (też morskie jak łosoś)

- mango

-3 banany

-3 pęczki szpinaku (sparzam wrzątkiem, wyciskam, mielę)

- 1 papryka słodka czerwona

- 2 tabletki z witaminami jak dla ludzi (skruszone pomiędzy łyżeczkami)

- z 10 kropel witaminy E (w formie olejku w buteleczce)

Chyba to wszystko i ja nie dodaje żelatyny.

Na vibowit uważaj, kiedyś składnikiem vibowitu był cukier, potem zastąpili go jakimiś słodzikami i niektórym ryby strasznie zaczeły śluzować, wtedy duża podmiana i mix do kosza.

Ja dlatego wolę go unikać i używam zwykłych witamin.

 

Czerwonych robaków, którymi są karmione ryby na filmiku się wystrzegaj, bo potrafią mieć nieźle syfu w sobie (może nie do końca w sobie ale w tej mrożonej kostce), można zawlec do akwarium nicienie a nawet tasiemca i pewnie kilku innych psażerów na gapę również by się znalazło, więc to co jeszcze masz to kosz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tych składników w tym miksie, musisz im bardziej pokarm urozmaicić witaminami.

 

Mój mix składa się dokładnie z:

- pół kilo łososia

-pół kilo krewetek (też morskie jak łosoś)

- mango

-3 banany

-3 pęczki szpinaku (sparzam wrzątkiem, wyciskam, mielę)

- 1 papryka słodka czerwona

- 2 tabletki z witaminami jak dla ludzi (skruszone pomiędzy łyżeczkami)

- z 10 kropel witaminy E (w formie olejku w buteleczce)

Chyba to wszystko i ja nie dodaje żelatyny.

Na vibowit uważaj, kiedyś składnikiem vibowitu był cukier, potem zastąpili go jakimiś słodzikami i niektórym ryby strasznie zaczeły śluzować, wtedy duża podmiana i mix do kosza.

Ja dlatego wolę go unikać i używam zwykłych witamin.

 

Czerwonych robaków, którymi są karmione ryby na filmiku się wystrzegaj, bo potrafią mieć nieźle syfu w sobie (może nie do końca w sobie ale w tej mrożonej kostce), można zawlec do akwarium nicienie a nawet tasiemca i pewnie kilku innych psażerów na gapę również by się znalazło, więc to co jeszcze masz to kosz.

Dziękuje Mapet. Dla urozmaicenia diety zrobię jutro drugi mix według twojego przepisu.Robaki już w koszu, jeszcze raz dziękuje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się. W poniedziałek zwinniki, neonki, kosiarki i otoski odbierze nowy własciciel ma akwarium 250l a w nim neonki i zwinniki wiec beda zadowolone. Trzymać pielęgnice  Ramireza mam 2x samiec i 2x samica, czy też oddać czy moga być z paletkami?

Edytowane przez Blueza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

. W poniedziałek zwinniki, neonki, kosiarki i otoski odbierze nowy własciciel ma akwarium 250l a w nim neonki i zwinniki wiec beda zadowolone.

No właśnie nie będą zadowolone, bo on również będzie trzymał ciepło lubne zwinniki z zimno lubnymi neonemi (neon innesa to ryba subtropikalna), z tego całego Twojego zestawu muszą wylecieć tylko neony i kosiarki, reszta może zostać.

Pomiomo tego że ramirezki to CW a nie BW ale z braku laku mogą zostać.

 

 

Rozglądnij się za mikroskopem, powiększenie jakie Cię ma interesować to od x40- maxymalnie x1000 (będzie więcej to będzie, ale nie będziesz z tego korzystać), zwracaj uwagę żeby stół był przesówany i płynnie można było ustawiać ostrość (śruba mikrometryczna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

af4155a2e7a7feffe51cee033eefe326.jpg

Można dodać do miksu?Wiem że nie w temacie, ale łatwiej dodać zdjęcie z telefonu. Jakiś marazm mnie dopadł, oddałem cześć obsady dzisiaj :(. Zwinniki i neonki wnosiły radość do baniaka ale już ich nie ma. Że człowiek tak się potrafi przyzwyczaić ehhhhh.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez Blueza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może i to złe miejsce na to pytanie  ale zapytam. Jaki filtr byście polecili żeby zbierał tłustyz kawalkami jedzenia osad z tafli wody?

Problem jest taki że karmie swoje paletki własnej roboty pokarmem za każdym razem po karmieniu mam tłusty osad na tafli wody zbieram go codziennie, czasochłonne zadanie 40L sie uzbiera. To tak jak bym codziennie robił podmianę 40L. Może zastosować jakiś filtr wewnetrzny żeby zbierał ten syf ?Podmianę wody robię raz w tygodniu 200L do tego codziennie 40L wkuża mnie ze pływa cos po powierzchni. Ma ktoś jakiś pomysł jak się tego pozbyć czy muszę nowy mix zrobić? Nie wiem który składnik mojego mixu tak pływa po powierzchni wody? Ryby kostkę połykaja i wypluwaja drobne kawałki, tak jak by rozdrabniały ale drobne jedza bez wypluwania.

Dzieki z góry za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...