Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeterminowany pokarm

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kanaste

Kanaste

Świeżak

• Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 05 luty 2016 - 00:13

Czy jeżeli podam rybkom pokarm suchy w płatkach, którego data ważności już wygasła może im się coś stać?

#2 yuurei

yuurei

Maniak

• Użytkownik
  • 757 postów
  • Lokalizacjapod Wrocławiem

Napisano 05 luty 2016 - 00:36

Ja nie jadam przeterminowanego jedzenia zazwyczaj, nie wiem jak Ty ;) Generalnie są spore szanse, że jest zwietrzały i substancje odżywcze, które w nim były, przepadły. Inna sprawa, że jak to przeterminowane jedzenie - mogą się nim po prostu zatruć.

120x48x60 - trzciniaki, proporczykowce błękitne, świeciki kongolańskie, barwniaki czerwonobrzuche - w planach przesiadka na 200x50x50

30x30x30 - powstające - krewetki, niebiańskie danio perłowe

#3 locdog

locdog

Ja tu mieszkam

• Użytkownik
  • 2999 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 luty 2016 - 00:52

yuurei, nie dramatyzuj.
Ile przeterminowany?

• Krucka lubi to

Beztytulu_anxhweh.jpg

#4 yuurei

yuurei

Maniak

• Użytkownik
  • 757 postów
  • Lokalizacjapod Wrocławiem

Napisano 05 luty 2016 - 01:05

yuurei, nie dramatyzuj.
Ile przeterminowany?

Nie dramatyzuję, ale lepiej dmuchać na zimne. Przeterminowany o dni, czy tygodnie nie jest groźny, ale słyszałam pomysły "a mam suche żarcie z terminem na 3 lata temu, spoko". 

120x48x60 - trzciniaki, proporczykowce błękitne, świeciki kongolańskie, barwniaki czerwonobrzuche - w planach przesiadka na 200x50x50

30x30x30 - powstające - krewetki, niebiańskie danio perłowe

#5 Kanaste

Kanaste

Świeżak

• Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 05 luty 2016 - 10:38

Data minęła pół roku temu. Zapodział się na dnie szafki z rybimi sprawunkami i zastanawiam się czy jest zjadliwy, czy lepiej wyrzucić. Był zamknięty fabrycznie. Czyli jest duża szansa, że potruły by się?

#6 Misiak

Misiak

Forumowicz

• Użytkownik
  • 69 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 05 luty 2016 - 10:46

Ja bym wywalił. Ewentualnie jak masz większe te ryby to kup larwy mącznika i je skarm tym pokarmem, a mącznik podaruj rybom :)

• Luna i Dhuz lubią to

#7 Dhuz

Dhuz

Pogromca Shoutboxa

• Ekspert
  • 2530 postów
  • LokalizacjaWieliczka

Napisano 05 luty 2016 - 11:25

U siebie przeterminowany pokarm rzucam do przerobienia karakom i mącznikom właśnie. :P Amatorów tychże jest sporo - od ryb po ptaki. Nawet moje kanarki nie gardzą larwą świeżo po wylince.

80x35x40 - G. ternetzi, C. paleatus, A. cf. cirrhosus || 35x35x35 - N. similis || 40x25x25 P. duryi || 40x25x25 N. davidi

#8 Kanaste

Kanaste

Świeżak

• Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 05 luty 2016 - 11:49

Czyli do wywalenia, trudno :) Skalarki może mączniaka by i zjadły, ale domownikom nie spodobały by się robalki. Dzięki za odpowiedzi :)

#9 Dhuz

Dhuz

Pogromca Shoutboxa

• Ekspert
  • 2530 postów
  • LokalizacjaWieliczka

Napisano 05 luty 2016 - 12:14

Czyli do wywalenia, trudno :) Skalarki może mączniaka by i zjadły, ale domownikom nie spodobały by się robalki. Dzięki za odpowiedzi :)

2-litrowy Basic Box lub faunarium z otrębami, zamknięte w szafce, otwierane tylko by wydobyć karmówkę. Nikt by nawet nie wiedział, że to tam jest. ;)

80x35x40 - G. ternetzi, C. paleatus, A. cf. cirrhosus || 35x35x35 - N. similis || 40x25x25 P. duryi || 40x25x25 N. davidi

#10 Vexatus

Vexatus

Bywalec

• Oczekujący
  • 91 postów
  • LokalizacjaInowrocław

Napisano 07 luty 2016 - 19:19

Nikt by nawet nie wiedział, że to tam jest. ;)

Gdyby u mnie domownicy wiedzieli o wszystkim, co żyje sobie w różnych zakamarkach domu... to bym poleciał razem z robalami... :razz:

• Dhuz i Mariah Madeline lubią to

Moje baniaczki na forum: 12,672, 30, 30, 72, 96, 112 i rośnie... :razz:

Wszelka krytyka i uwagi mile widziane... :razz:

#11 k0zz

k0zz

Dyskutant

• Użytkownik
  • 177 postów

Napisano 03 maj 2017 - 15:38

Mam pytanie odnosnie mrożonego pokarmu, czy mrożona dafnia i cyklop może się przeterminować ?

Na dafni napisane jest, że jest ok przez dwa lata, niestety nigdzie nie ma daty produkcji.

Na cyklopie nie ma w ogóle daty ważności.

Oba pokarmy kupiłem trochę ponad rok temu i zastanawiam się, czy mogę je podać rybkom czy raczej wywalić.

Niestety nie wiadomo ile przeleżały w sklepie zanim je kupiłem.

I oczywiście obie mrożonki były trzymane przez cały czas w zamrażarce.

#12 Micheal

Micheal

Gaduła

• Użytkownik
  • 133 postów

Napisano 04 maj 2017 - 19:09

Mam pytanie odnosnie mrożonego pokarmu, czy mrożona dafnia i cyklop może się przeterminować ?

Jak wszystko inne podlegają terminowi, w którym spożycie jest bezpieczne.
Dziwne, że jest 2 lata samo. Nonsens, że nie ma podanej konkretnej daty zakończenia przydatności. Może tu się rozchodzi o odliczanie tych dwóch lat od momentu rozpakowania? Hmm....

Zgaduję, że w sklepie nie leżały dłużej niż kilka miesięcy. Rok tu, tam kilka miesięcy. Możesz spróbować...ale poczekaj jak wypowiedzą się specjaliści, bo sam tylko spekuluję logicznie. Nie ogarniam mrożonek, karmię dobrym, suchym.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!