Skocz do zawartości

Gurami


Akwarysta/
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Chodziło mi o gurami Dhuz A ile takich prętników mógłbym według ciebie tam chodować?yuurei

To pisz o gurami, bo czasem są przekręcenia nazwy, a czasem może być inny rodzaj nawet. :P

 

Dla prętników na styk było napisane. Czyli para. Opcją są też czekoladowce malajskie. Ale pamiętaj, że zarówno prętniki, jak i gurami czekoladowe to ryby wybitnie lubiące miękką, kwaśną wodę, gęsto zarośnięte akwarium i dużo cienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy gurami plamiste może być? Parka
Parka 15-centymetrowych, agresywnych ryb? Raczysz żartować.

 

 

 

Według ciebie co byłoby dobrym toważystwem do prętników?
Razbory z rodzaju Trigonostigma lub Boraras mogą spokojnie prętnikom towarzyszyć w takim akwarium.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego :) Glony jeśli są w za dużej ilości, to znaczy, że mamy problem z akwarium, który trzeba rozwiązać, a nie doraźnie stosować glonojady. Jeśli jest ich ciut - to wszystko w normie, ewentualnie jakiegoś ślimaka można wpuścić, żeby to "ciut" sprzątał.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski robią masę brudu i na pewno nie sprzątają glonów, jeśli o to pytasz :D

EDIT: o, zostałam uprzedzona ;) kiryski są bardzo ciekawymi rybami stadnymi, to prawda, ale w sprzątaniu nie uczestniczą.

Edytowane przez yuurei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się że kiryski jedzą osiadający na dnie pokarm.Więc chyba uczestniczą w sprzątaniu.

Jedzą, ale przetwarzają go na kupy, więc w sumie żaden interes. Kiryski mają bardzo dużą przemianę materii, więc jeśli zależy Ci tylko na tym, żeby sprzątały, to zdecydowanie nie polecam, łatwiej nie sypać za dużo jedzenia rybom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...