Skocz do zawartości

[54l] - czy to dobra obsada?


pikaczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dojrzałe akwarium 60l, podłoże to mieszaninka piasku i nieostrych małych kamyków, kilka roślinek, duży kamień. Filter TETRA in 600 plus, obsada aktualna to 5 raczej małych zmienniaków plamistych i jeden glonojad (mała odmiana, samiczka). Chciałbym jeszcze do tego dorzucić 2 małe kiryski spiżowe. Czy to dobry pomysł?

Karmię ryby pokarmem tetra rubin, oraz spiruliną dla glonojadów od tropical. Wlewam czasem tropical multimineral i bactoactive po podmianach wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to trujesz ryby w amoniaku...najpierw niech akwa Ci dojrzeje. Oddaj ryby do zoologa a potem się pomyśli nad obsadą

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Akwa mam juz od trzech tygodni, więc jak to możliwe, że jest niedojrzałe?

W testach tetry jest napisane że poziom no3 5mg/l jest "water safe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

zakladam akwarium 54l, powoli szykuje roslinnosc oraz urzadzanie, chcialbym poradzic sie co do skladu ryb oraz co do tego ile woda ma stac w akwarium przed wpuszczeniem ryb, czy cos nalezy dodac do wody przed?

 

co do ryb ja widze to tak ale jestem gotowy na inne opcje:

 

8 neon inessa

 

1+2 pretniki karlowate

 

4 kiryski pstre - moze inne?

 

4 otosy

 

2 krewetki red cherry

 

czy to nie duzo dennych ? oraz czy neonki dadza rade z pretnikami? oraz czy jedna temperatura dla tych rybek jest odpowiednia? prosze o rady. jestem otwarty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neony i Pretniki to inny zakres temperatur. Kiryski to ryby stadne ,a 4 szt to nie stado. Podobnie otosy. Z ilością red cherry też poszalałeś tj. nawet ich nie zobaczysz w akwarium.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor nie powinien widzieć żadnych pozorów - dostępne w sklepach kiryski to młodziki, te ryby rosną spokojnie do 6-7cm i z wiekiem robią się mocno klocowate. Po pierwsze będą szybko paskudzić wodę, po drugie nie będą mieć dość miejsca i zrobią się po czasie zwyczajnie nudne z powodu braku aktywności.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...