Skocz do zawartości

agresja skalarów


łysy 102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zbiornik 112l (wymiary 80x40x35) a w nim 4xgurami mozaikowy, 2xmolinezja czarna, 2xskalar i parę gupików, zbiornik mam od 2 tygodni, jest gęsto obsadzony roślinami. Sprzedawca powiedział mi, że skalary są "parą". Ostatnio jeden z moich skalarów zaczął atakować drugiego - pędzi go po całym akwarium ,odpędza od jedzenia itp. Wcześniej żyły ze sobą w zgodzie więc nie wiem o co mu chodzi(skalary są małe ok.6cm).

 

Może mam za mały zbiornik a skalary walczą o terytorium?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego ze robią się agresywne jak je trzymasz w takiej szklance  .jak chcesz skalary trzymać to  akwarium min 120cm długości i te 50-60 wysokości , ponadto skalar to ryba stadna .

Gurami też małe nie rosną .

 

Zrób porządek z obsadą bo do tego akwa (rozmiar) się nie nadają


 zbiornik mam od 2 tygodni, jest gęsto obsadzony roślinami

Zbiornik dojrzał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

112l (wymiary 80x40x35) a w nim 4xgurami mozaikowy 2xmolinezja czarna 2xskalar i pare gupików, zbiornik mam od 2 tygodni, jest gęsto obsadzony roślinami.

Akwarium za małe dla skalarów, ciasne dla molinezji, OK dla gurami i gupików. 2 tygodnie to za mało na dojrzenie - zwłaszcza jeśli od razu wpuściłeś ryby. Ryby do oddania. Akwarium do dojrzenia i obsadzenia od nowa.

 

 

Sprzedawca powiedział mi że skalary są "parą".
Unikaj rad od tego konkretnego sprzedawcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed wpuszczeniem ryb odczekałem 2 tygodnie (rzeby rośliny się zakorzeniły)

2 tygodnie trzymam w akwarium ryby

Niestety, ale to nie tak działa. Tu nie chodzi o dojrzewanie = zakorzenienie się roślin. Przez dojrzewanie akwarium rozumiemy zawiązanie się w filtrze i podłożu pożytecznych bakterii, które będą przerabiać amoniak i azotyny, które powstają z odchodów ryb, na względnie nieszkodliwe w małych ilościach azotany, które znów usuwają rośliny oraz redukuje się je podmianami. Standardowy czas dojrzewania akwarium to 3-5 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do sedna pytania pomijając przerybienie to masz na bank dwóch samców skalarów. Jeden z nich udowadnia że jest samcem alfa. A że zbiornik jest za krótki i za niski, to ten drugi nie ma szans zejść temu alfa z oczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedzi. Postaram się jak najszybciej pozbyć skalarów i zrobić porządek ze zbiornikiem.


A tak przy okazji,(jak by co nie zamierzam tego robić) ale gdyby jednego z samców skalara podmienić na samicę to powyżej wymienione ryby przestałyby się nareszcie atakować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...