Skocz do zawartości

Atya Gabonesis


Rudy_102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W akwarium mam 2szt atya gabonesis, ale nie wiem czym je karmić, obydwie stoją na filtrze i wachlują swoimi "wachlarzami". Na razie nic się nie dzieje ale lepiej się zabezpieczyć na przyszłość. Z góry dzięki za pomoc.

 

 

Przeniosłem temat do odpowiedniego działu   /splend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły pokarm dla krewetek rozdrabniasz i rozrabiasz z wodą, tworząc zawiesinę. Potem strzykawka i dokarmiasz bezpośrednio w okolice, w których siedzą krewetki. Akwarium dla tych zwierzaków musi być spore, dojrzałe biologicznie, a same krewetki muszą mieć dostęp do prądu wody z filtra, z którego będą wyłapywać drobinki, którymi się żywią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To idealne warunki do hodowli tej krewetki. :)

 

 

 

Pokarm: należy do krewetek filtrujących, pozyskujących drobiny pokarmu bezpośrednio z wody. W akwarium krewetki te ustawiają się rzędem w silnym strumieniu wody i oczyszczają ją ze wszystkiego co da się zjeść. Nie oznacza to jednak, ze nie trzeba ich dokarmiać - z upodobaniem zjadają żywy i mrożony plankton oraz sztuczne pokarmy tworzące w wodzie zawiesinę.

http://www.magazynakwarium.pl/encyklopedia/107-a24/603-atya-gabonensis.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Obaj Panowie prowadzicie tą rozmowę na starej forumowej zasadzie - słowo przeciw słowu :-)

 

A wystarczyłoby, żeby locdog dał pod mikroskop jedną pokrojoną krewetkę i byłoby wszystko jasne. Przewód pokarmowy i jego zawartość byłby odpowiedzią.

 

Nawiasem mówiąc DavyJones "posilił" się informacjami z Magazynu Akwarium, gdzie ktoś podpisał się pod tym artykułem, mam nadzieję. A nie z netu.

 

 

Przepraszam za spóźniony wpis, ale nie mogłem się powstrzymać. 

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie widzę tam podpisu.

 

Cóż, w MA też się zdarza :-)  A może nie sprawdzałeś w drukowanym MA? Tam powinien być.

 

Robert

 

P.S.

 

A tak na spokojnie już, myślę, że w akwarium (małym - zwłaszcza dla krewetek) nie uda się stworzyć nawet namiastki warunków naturalnych, w których dostępność wszelkich pokarmów  jest nieograniczona. Czego nie można powiedzieć o hodowli :-)

 

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...