Skocz do zawartości

Nowe akwarium narożnikowe - 190l


greguk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Obecnie, posiadam 70 litrowe akwarium, zalane 12 m-cy temu, biotop azja. (1 bojownik - 9 razbor, 5 amano). 

 

Dziś zakupiłem nowe narożnikowe akwarium 190 litrowe - 70 x 70 x 60 (przekątna 98.5cm, załacznik przedstawia szkic akwarium).

 

Chciałbym poprosić o poradę  składu do akwarium 190l,  myśle by drugie akwarium równiez zrobić na biotop azjatycki, jednakże jeśli ktoś ma inny pomysł to bardzo proszę o poradę. Proszę również o poradę dlatego, gdyż nigdzię nie mogłem znaleźć pozytywnych i negatywnych cech akwarium narożnikowego, czy powinnien coś dodatkowo wiedzieć na temat tego typu akwarium wzwiązku z obsadą i doborem roślinności. 

 

Dziękuje z góry za pomoc. 

 

Pozdrawiam

Grzesiek

 

 

 

 

 

 

 

post-22353-0-69510600-1451500744_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akwarium narożnym masz głównie do ogarnięcia kwestię filtracji i obiegu wody w akwarium. Ja bym tutaj strzelił hamburga w kącie z tyłu i wylot wody rozbił wzdłuż bocznych ścianek. Co do samego zarybienia - nastaw się na szukanie ryb do akwarium ~60cm długości. Kątowe jednak mają pewne ograniczenia w swoim kształcie, przez co ryby nie do końca mogą się wypływać, jak w zwykłym akwarium o prostokątnej podstawie. Dla mnie jedyny pozytyw to możliwość ciekawego zapełnienia jakiegoś niechcianego kąta w domu, poza tym same ograniczenia. Co do obsady się nawet nie wypowiem, bo nie wiemy, jaką wodą dysponujesz, czy chcesz szykować wodę pod ryby i jakie ryby Ci się podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, narożnikowe akwarium, gdyż w salonie jest kąt który idealnie pasuje dla takiego zbiornika. 

 

Dane wody z akwarium 70l 

 

ph - 7.6 - 8

GH - 16-18

NH3 - 0

N02 - 0

temp 27.8-28 C

 

mam rybki biotopu azjatyckiego, bojownik, razbory, krewetki i chciałbym dobrać do 190l najlepiej ten sam biotop ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dobierzesz, bo masz ryby z 'biotopu' czarnych wód azjatyckich i krewetki japońskie. Nie ma czegoś takiego, jak biotop Azji, podobnie jak nie ma jednorodnego biotopu Europy, czy Ameryki Południowej. Do twardej i zasadowej wody możesz próbować z brzankami Odeskami. Albo półdziobkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...