Skocz do zawartości

Dziwny osad na military helmetach


yuurei
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu na moich ślimakach military helmet zaczęło pojawiać się coś dziwnego... (jak widać na zdjęciu). Czy ktoś wie, co to może być? Poniżej wszystkie dane o akwarium, jakby miały jakoś pomóc w rozpoznaniu:
Akwarium 120x48x60 (345l)
Istnieje bez restartu od jakichś 3 lat

Filtracja: eheim 2028+aquael turbo filter 1000
Rośliny: anubiasy, microsoria, bolbitisy, zwartki, nurzańce, pogestemon helferi
Obsada: aktualnie 5xtrzciniak, 8xkirysek sterby, 2x proporczykowiec błękitny (reszta czeka w mniejszym akwarium aż podrośnie, żeby nie wpaść trzciniakom do pyska), 9xmilitary helmet
Nawozy: kulki g-t + carbo

Karmienie: różne mrożonki (kryl, artemia, mysis, larwa komara, od czasu do czasu ochotka), hikari cichilid staple i gold, tropical welsi gran, spirulina, jakieś mięsne tabletki od tropicala

Grzałka 150 W
Parametry: od dwóch lat nie mierzyłam, ale ostatnio postanowiłam co nieco znowu zacząć - pH - 6,8, kH - 5
Temperatura: 25 st.

Porządki: raz w tygodniu podmiana jakichś 15% wody, zebranie resztek z dna, wygrzebywanie zatoczaków, wycięcie roślin, co dwa tygodnie czyszczenie gąbek (mechanika i na wlocie kubła)


P.S. Woda nie jest mętna, tylko zdjęcie robione telefonem bardzo nie chciało wyjść ;)

post-13685-0-42404800-1448391955_thumb.jpg

Edytowane przez yuurei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że młodych się nie doczekam to wiedziałam, specjalnie z tego powodu je wybrałam. Ale myślałam, że składają je na szybach, korzeniach czy coś takiego, a nie na sobie nawzajem, więc tego to się nie spodziewałam, dzięki za odpowiedź :D Jeszcze takie pytanie, długo będą je tak nosić? Aż inny ślimak je z nich zje, czy z czasem rozpuszczą się same? (dopóki się nimi nie pokryły wyglądały całkiem schludnie i elegancko, ale z tymi cętkami...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...