Skocz do zawartości

Mech jawajski a wymagania świetlne


DAMKA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!

 

Kieruje pytanie do bardziej doświadczonych akwarystów. Ostatnimi dniami stwierdziłem że zamienię mój korzeń w akwarium na drzewko.

 

Zakupiłem w sklepie akwarystycznym mech jawajski ( bardzo mi się podobał ) i za pomocą bawełnianej nici zamocowałem go do gałęzi korzenia.

 

Niestety wiele źródeł podaje że mech jawajski jest raczej cieniolubny a mój korzeń w akwarium jest nad samą świetlówką.

 

Dodam jeszcze że posiadam 30l akwarium o standardowych rozmiarach

 

obsada to 3 gupiki pawie oczko oraz 3 Otoski - pozbierane od znajomych z przerybionych zbiorników..  

 

oświetlenie to świetlówka juwel daylight 14w + aluminiowy odbłyśnik oraz jako wsparcie ledy 5050 rgb biała barwa to 8500K 

 

Nawożę aqua artem według zalecanych dawek 

 

Moje pytanie brzmi czy nie zabije mchu przy takim oświetleniu??

 

ledami raczej doświetlam po wyłączeniu się świetlówki świeci przez 8h

 

 

post-21512-0-28552100-1442787082_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nic mu nie będzie.

To zależy...

Wiele osób na forum się z tym nie zgodzi z jednego powodu. Glony... przy bezpośrednim oświetleniu bardzo lubi pokrywać się glonami nitkowatymi i ciężko to potem zwalczyć. Jeżeli dasz radę do tego nie dopuścić to rzeczywiście nic mu nie będzie.

 

Co do samego mchu, pamiętaj przycinać bo szybko się rozrasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK 

 

w takim bądź razie dorzucę zdjęcie jak to wygląda gdy świeci się świetlówka wtedy może będzie wam łatwiej ocenić sytuacje

 

A mam jeszcze jedno pytanie mój obecny skład roślinny to:

 

Alternanthera reineckii roseafolia

- mech jawajski

cabomba aquatica

 

Czy taka ilość światła im wystarczy??

post-21512-0-09147900-1442854468_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...