Skocz do zawartości

akwarium na wymiar...


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Posiada ktoś akwarium robione specjalnie pod konkretny wymiar?

Tak, niejedno. Poza ceną nie różni się niczym od standardowego akwarium, chyba że masz własne wymagania odnośnie rodzaju szkła, grubości szkła, koloru silikonu, rodzaju i ilości wzmocnień wzdłużnych i poprzecznych.

 

 

 

Czy korzystał ktoś z kieleckiej oferty akwariów na wymiar reklamującego się na olx?

Ja nie.

 

 

 

Czy 195 zł za akwarium proste o wymiarach 98x34x42 cm to dużo? Mało?

Wszystko zależy od rodzaju szkła, grubości szkła, koloru silikonu, rodzaju i ilości wzmocnień wzdłużnych i poprzecznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pytaniu o cenę zaznaczyłem że chciałbym czarny silikon, dużo więcej taki silikon kosztuje?

 

A rodzaj szkła, grubość, jaki polecacie/jaką grubość i jaki to będzie miało wpływ na cenę. Bo o tym nic nie mówiłem. 6mm wystarczy, czy lepiej 8mm?

 

Czy wzmocnienia to jest to co zaznaczyłem?

imgp4394a_wqrepqs.jpg

 

Czy one są konieczne? Chociaż, chyba taniej wyjdzie takie wzmocnienie niż całe akwarium z grubszej szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy korzystał ktoś z kieleckiej oferty akwariów na wymiar reklamującego się na olx?

Ja z oxl nie korzystałem, ale jeżeli chodzi o Kielce to na os. Na Stoku w zoologu, niedaleko TESCO, gościu robi akwaria na zamówienie. Zamawiałem u niego dla żółwi i jest spoko. Facet pyta o rodzaj szkła z jakiego ma być zrobione, grubość itd. Także jak coś to wal od razu tam. 

Tak, to co zaznaczyłeś to wzmocnienia, widziałem 112l z takimi wzmocnieniami, a ja mam 112l bez takiego. 

Edytowane przez TLB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to miejsce. A grubość szkła przy tej wielkości to bez 6-7 mm się nie obejdzie. Jeszcze zależy czy te 50 cm to ma być wysokość akwa? Jak zamawiałem akwa o wym. 100x50x30 (dł.,szer.,wys.) dla żółwi to zastosowane szkło ma 4mm i nie ma żadnych wzmocnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pytaniu o cenę zaznaczyłem że chciałbym czarny silikon, dużo więcej taki silikon kosztuje?

 

 

Czy 195 zł za akwarium proste o wymiarach 98x34x42 cm to dużo? Mało?

Nie zauważyłem ;)

 

A jakie szkło i grubość polecasz dla akwarium o wymiarach 98x34x50?

Pytanie było do kolegi, ale przy tej wysokości 8-10mm, ja brał bym 10mm bez wzmocnień, ale jak będziesz brał 8mm to ze wzmocnieniami.

Edytowane przez Sławek121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pewnie już nieakutalne ale odpowiem.

 

Akwarium zamawiane u zoologa o którym wspomniano wyżej o wymiarach 98x33x50 cena ~360 zł

 

Dlatego zamówiłem u szklarza reklamującego się w Kielcach na OXL, cena 250 zł z tym że zdecydowałem się na wysokość 45 cm i cena wyszła dokładnie 230 zł, grubość szkła 8 mm + wzmocnienia. Akwarium zamówione było we wtorek a od piątku mam je w domu :)

Edytowane przez Zubr_86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...