Skocz do zawartości

Akwarium Słodkowodne 800L


Deus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałem zaprezentować moje akwarium. 1,5 roku realizacji, wkońcu ruszyło. Wymarzyłem sobie barek to go zrealizowałem :)

 

   957_20150721_085002_tn.jpg581_20150726_212410_tn.jpg   683_20150721_084955_tn.jpg

 

01.Oświetlenie:

8xT5 39W 90cm

2x JBL Tropic Nature

4x JBL Solar Nature

2x AquaNove Blue

 

oprócz tego

2xT8 LED 18W 120cm (ciepłe)

i listwa led 2m RGB

 

02.Oświetlenie wewnętrzne:

5x 1,5W

 

03.Hudraulika:

 

zabudowany sump przelewowy wyjeźdzający 200L

 

  550_20150726_212437_tn.jpg

 

 

6 komorowy:

 

1:Komora : wąż elastyczny wata filtracyjna, mata kokosowa

2 Komora : 20KG Zeolitu

3 Komora : 20-17L Wkładu ceramicznego

4 Komora : 20-17L Bio ceramicznych kulek

5 Komora : 20-17L Lawy wulkanicznej

6 Komora : Rezerwa nadmiaru wody w akwa odpływ do kanalizacji, i dopływ do pompy

 

977_20150726_212347_tn.jpg

 

 

Po drodze do akwarium zamontowałem lampe UV 39W na programatorze oraz ozanator AquaOzone 300 na programatorze

 

sama pompa obiegowa to Grundfos Alfa

 

Przy próbach bez niczego na czystym akwa miałem

1 Bieg - 0,5M3 4Waty

2 Bieg - 1,3M3 15Watów

3 Bieg - 1,7M3 25Watów

 

Niestety po montażu okazało się że parametry przepływu nieznacznie zmalały:)

 

1Bieg - 0,4M3 4Waty (Obecnie na nim chodzi)

2Bieg - 1,1M3 15Watów

3bieg - 1,5M3 25Watów

 

Zabezpieczenia powodziowe oczywiście w sumpie i w akwarium.

 

04.Automatyczna Podmiana:

 

system wyposażony w automatyczną podmianę ustawione 7L dziennie na elektrozaworze przepuszczonej przez ro7

 

05.Osmoza RO7:

 

Cały osprzet zajmuje mi pół szafkipod zlewem miałem już jedną awarię bo nie dokręciłem jednego filtra pod cisnieniem, aż strach pomyśleć co by było gdyby mnie nie było:) (Oczywiście na programatorze)

 

06.Dodatki sprzętowe:

 

Oświetlenie przebudowane pod siebie belki Aqua rozmontowane i kable przeciągane z przyciskami przeciagane na barek (na pilota)

 

Sterowanie natlenianiem

5x kraników do punktowego bąbelkowania (na pilota)

 

07.Ogrzewanie:

 

- Grzałka Eihem 300W

- Kabel Grzewczy (Termostatem) (do podgrzewania i nagrzewania podłoża co się wiąże z cyrkulacją)

 

08.Cyrkulacja:

 

- Pompy cyrkulacyjne w podłożu i tutaj mam nadzieje że połączenie dwóch rzeczy cyrkulacji podłoża i ogrzewania pozwoli mi uniknąć odmulania.

 

09.Wyposażenie:

 

Skały Dragon 40KG

Korzeń 100x60

Podłoże JBL Mandao + Aqua Basic (40L+10L) miałem 60L ale tyle kabli było że wystarczyło 40:)

Obsada Roślina

 

Rośliny zasadziłem dwa tygodnie temu już powoli sie zaklimatyzowały i zaczynają rosnąć.

 

Woda w dzbaniaku jest od dwóch miesięcy na następny dzień po ruszeniu akwarium jej nie zauważyłem, a jakie zdziwienie miałem jak chce włożyć rękę a tu woda taka przejrzysta:)

Edytowane przez Deus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście miałem problem żeby ustawić pompy cyrkulacyjne tak, by sprawnie działały, jak nie zatykała mi wirników ta ziemia. to potem przejścia miałem różne, sie wydmy tworzyły :) narazie jest ok tam gdzie miały się utworzyć to sie utworzyły czasem frówają jakieś ziarenka ale cyrkulatke mam używać, a raczej próbować jak będa już kupy, bo liczę że jak nagrzeje podłoże i puszcze cyrkulacyjne pompy to się uniosa i wylądują w filtrze:)

 

Co do obstawy jeszcze nie wiem, napewno paletki:)

683_20150721_084955_tn.jpg

 

//Dbaj o pisownie. 

 

Nantai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brałem pod uwagę jak by coś ciekło, z akwarium ale to jakiegoś płaza, albo gada.

 

oby nie będę miał utrudniony dostęp, do akwarium bo bede musiał demontować blat i belki oświetleniowe w sumie, ale sam blatu już nie podniose, musze wołać sasiadów:) jedyne dojście jakie mam to od strony kuchni na fragmencie 60cm zeby wlozyc rekę.

 

616_20150726_212437.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do obstawy jeszcze nie wiem, napewno paletki:)

683_20150721_084955_tn.jpg

 

//Dbaj o pisownie. 

 

Nantai

 

 

Jakiej obstawy ?

 

Chyba OBSADY! . Wszystko pięknie fajnie ale czym te fotki robisz ? patelnią czy szklanką bo jakość tragiczna ja  tam nic nie widzę na nich ,a szkoda mi oczek psuć na dokładne wpatrywanie się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...