Skocz do zawartości

wodospad w akwarium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Myślę, że jeśli parametry wody i wielkość akwarium są zgodne z wymaganiami ryb to na pewno nie jest szkodliwe.

Zapomniałeś Sławek dodać  o oświetleniu i podłożu to jedne z tych głównych.

 

 

 

Oszukujesz siebie czy nas? Dla dobra ryb ściągasz je z ich naturalnego środowiska aby stworzyć dla nich namiastkę tego skąd pochodzą- akwarium biotopowe. Dla mnie to trochę hipokryzja. To tak jakby ściągnąć lwa z jego naturalnego środowiska, zrobić mu duży wybieg, karmić mięsem i się nazywać miłośnikiem lwów a tak naprawę robilibyśmy mu trochę większe ZOO. Osoby ściągające ryby z odłowu nie powinny się nazywać miłośnikami ryb, bo nie robią dla nich nic lepszego niż mają na wolności. Są osobami, które odbierają rybom wolność dla zaspokojenia własnego ego i pochwalenia się rybami z odłowu. Nie jestem przeciwniczką akwariów biotopowych jeśli są one tworzone dla ryb hodowlanych, bo to poprawia ich obecne warunki i ma sens.

Tak dla wyjaśnienia ja tych ryb nie ściągałem z ich naturalnego środowiska, tylko odkupiłem od dystrybutora. :) A to duża różnica.

Idąc dalej tokiem Twojego rozumowania to również jesteś hipokrytką, bo żebyś Ty mogła mieć Swoje hodowlane to ktoś musiał kiedyś kupić ryby dzikie. :) Więc po co napędzasz ściąganie dzikich ryb żeby mieć Swoje hodowlane?

To że posiadasz  ryby Fxx nie znaczy że pochodzą one w pełnej lini z hodowli ich przodkowie kiedyś byli dzikimi rybami. :)

Z drugiej strony zazdrość to straszna rzecz.

I dla wojej wiadomości: nie wszystkie moje ryby to ryby dzikie.

 

Zlikwiduj akwaria albo trzymaj w nich same rośliny. :)

Trochę mylisz pojęcia męczenia ryb a ich odłowów, u Was częściej występuje to pierwsze i trudno Ci zaakceptować mój trochę inny punkt widzenia?  Temat dotyczy sztucznego wodospadu z piasku a "wsiadłaś" na moją osobę, może lepiej popatrz w Wasze akwaria. ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sławek121, dnia 05 Lip 2015 - 21:36, napisał: Myślę, że jeśli parametry wody i wielkość akwarium są zgodne z wymaganiami ryb to na pewno nie jest szkodliwe. Zapomniałeś Sławek dodać o oświetleniu i podłożu to jedne z tych głównych.

Nie zapomniałem, poprostu oświetlenie można zniwelować roślinami pływającymi takimi jak np. pistia, rzęsa itp., a podłoże nie dla każdej ryby ma znaczenie ;) Ważna jest też filtracja i karma oraz całość obsady itd. ( ostatnie nie dotyczą tematu ).

Podałem dwie najistotniejsze rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak dla wyjaśnienia ja tych ryb nie ściągałem z ich naturalnego środowiska, tylko odkupiłem od dystrybutora.
 

No tak ogromna :) Gdybyś ich nie zamówił dystrybutor by ich nie ściągał, tak samo jak ktoś kto kupuje hybrydy przyczynia się do ich powstawania tak osoby takie jak Ty przyczyniają się do odłowu ryb z ich naturalnego środowiska.

 

Więc po co napędzasz ściąganie dzikich ryb żeby mieć Swoje hodowlane?

Ktoś kiedyś jak "Ty" ściągnął dzikie ryby i tak powstały hodowle. Jednak nie przyczyniam się do dalszego ściągania dzikich ryb, tylko zapewniam odpowiednie warunki tym, które nigdy wolności nie widziały,.

 

 

Z drugiej strony zazdrość to straszna rzecz.
 

Każdy argument z którym się nie zgadzasz tłumaczysz zazdrością? 

Nieumiejętność przyjmowania krytyki to straszna rzecz :)

Wracając do wodospadu itp aranży, ktoś kto je zrobił na pewno włożył w to więcej pracy niż tylko wrzucenie kilku liści i szyszek do akwa i wypadałoby to docenić.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ogromna :) Gdybyś ich nie zamówił dystrybutor by ich nie ściągał, tak samo jak ktoś kto kupuje hybrydy przyczynia się do ich powstawania tak osoby takie jak Ty przyczyniają się do odłowu ryb z ich naturalnego środowiska.

No widzisz, nie zrozumiałaś...

Dystrybutor nie ściągał ich na moje zamówienie tylko je już miał jak je kupowałem.

 

 

 

Jednak nie przyczyniam się do dalszego ściągania dzikich ryb, tylko zapewniam odpowiednie warunki tym, które nigdy wolności nie widziały,.

Ja też się nie przyczyniłem do tego, bo dystrybutor już je miał jak Twój hodowca wyhodowane te z tych dzikich.

Więc jaką różnicę w tym widzisz? Tylko w tym, że moje są F0 a Twoje F1 czy np. F33?

Gdybym zamawiał je i na moją prośbę takie ryby by były ściągnae to wtedy to bym mógł to zrozumieć.

 

 

 

Każdy argument z którym się nie zgadzasz tłumaczysz zazdrością? Nieumiejętność przyjmowania krytyki to straszna rzecz :)

Potrafię przyjąć krytykę jak są na to adekwatne argumenty, Ty takowych nie podałaś.

 

 

 

Wracając do wodospadu itp aranży, ktoś kto je zrobił na pewno włożył w to więcej pracy niż tylko wrzucenie kilku liści i szyszek do akwa i wypadałoby to docenić.

Nawet te szyszki czy liście trzeba potrafić wrzucić, może Ci wypada takie coś doceniać ja nie mam do tego żadnych powodów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Trochę mylisz pojęcia męczenia ryb a ich odłowów, u Was częściej występuje to pierwsze i trudno Ci zaakceptować mój trochę inny punkt widzenia?

No patrz, dziwne, że trzymamy endlery w 600, 216 i 168L , a nie tak jak Ty stado dorosłych dysków w 200L

I niby my męczymy ryby ? Przestań.

 

Sam mam młode dyski w ok.200L, ale dobrze wiesz, że dla ryb zrobię dużo ( choćby 1600L, które zrobiłem dla pielęgnic ), więc nie rób mi takich zarzutów, bo moje dyski będą pływać w większym akwa, Twoje już osiągnęły " raj".

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrz, dziwne, że trzymamy endlery w 600, 216 i 168L , a nie tak jak Ty stado dorosłych dysków w 200L I niby my męczymy ryby ? Przestań.

W 200? :) Odświerz Sławek swoje informacje bo są bardzo zacofane i nie pisz głupot a moje akwarium stoi już od bardzo dawna. :)

 

Edit:

 

 

 

Twoje już osiągnęły " raj".

Widzę że mieszkasz ze mną, byłeś u mnie i wiesz bardzo dobrze co piszesz. :lol:

:facepalm:

A w Swoich akwariach nie raz pokazałeś Swoje podejście do ryb. :) Więc pozostawiam to bez dyskusji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

280L ?

No to zaszalałeś i tym razem ryby mają jak w raju :facepalm:

Nie dyskutuję dłużej, a Twoją argumentację zostawiam do oceny pozostałym akwarystom.

 

Macie coś do mnie, moich ryb, odłowu ryb itd załóżcie osobny temat, bo ten jest o sztucznym wodospadzie a to nie ma z moją osobą nic wspólnego. Mapet

Edytowane przez Mapet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wam się podoba? Dla mnie super efekt.

Oto co pierwsze rzuciło mi się w oczy:

- totalne solarium,

- marna cyrkulacja wody i tafla stojąca niemal w bezruchu,

- gazowanie w opór.

Wodospad jako dodatek do powyższych "atrakcji" fundowanych rybom ani mnie nie grzeje ani nie ziębi.  Gdyby w omawianym akwarium nie było obsady, oceniłabym tylko jego estetykę i pewnie powiedziałabym, że efekt jest ciekawy. Niestety ktoś trzyma tam ryby, zatem nie jestem w stanie skupić się na samym wodospadzie :)

 

Osobiście do purystów biotopowych nigdy nie należałam i sama też przechodziłam w akwarystyce różne etapy, aczkolwiek lubię gdy zbiornik wygląda zarówno estetycznie jak i przynajmniej w miarę naturalnie. Tym bardziej gdy żyją w nim zwierzęta.

Ich preferencje i potrzeby życiowe > poczucie estetyki ich właściciela... W przeciwnym wypadku lepiej zmienić hobby.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...