Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,bardzo proszę was o pomoc chciałbym żeby moje akwa wyglądało ładnie i żeby wszystkim rybkom było dobrze ;) .Proszę o  PORADY I INFORMACJE co mogę zrobić .

Akwarium 25l Wromak 

FIltr aquael mini pad 

grzałka  eheim jager 50W

 

Proszę jeszcze jakbyście mogli podać mi nazwy roślinek  które mam w akwa.

 

 

Jeśli to zły dział to proszę przenieść.

post-23023-0-19105600-1435852303_thumb.jpg

post-23023-0-63030500-1435852318_thumb.jpg

post-23023-0-75397100-1435852334_thumb.jpg

post-23023-0-98184100-1435852350_thumb.jpg

post-23023-0-34337500-1435852367_thumb.jpg

post-23023-0-76484100-1435852387_thumb.jpg

post-23023-0-06538800-1435852404_thumb.jpg

post-23023-0-16919100-1435852422_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oż Ty w dzwonek... Ale masakra!

 

Leć do zoologa i oddaj rybki. Potem zacznij z tym akwa od nowa.

Zmień podłoże, wywal te "ozdóbki", posadź rośliny. Jak dojrzeje przemyśl obsadę, jest sporo ryb które można trzymać w takim akwarium, ale raczej nie te co masz teraz.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytanie < co zrobić z tym akwarium > odpowiedź jest prosta - zlikwidować.

Jeśli chcesz się zając akwarystyką to proponuję zacząć od początku i tak jak należy.

Proszę bardzo oto tematy do poczytania:

http://forum.superakwarium.pl/topic/3510-zak%C5%82adanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy/

http://forum.superakwarium.pl/topic/6288-obieg-azotu-w-akwarium/

http://forum.superakwarium.pl/topic/30511-zanim-kupisz-rybk%C4%99zajrzyj/

To tak na początek.

Jeśli będziesz chciał urządzić to akwarium tak z prawdziwego zdarzenia to na pewno Ci pomożemy to zrobić. Ale to zależy od Ciebie czy chcesz aby Twoje rybki czuły się w akwarium dobrze, czy wolisz aby chorowały i padały.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje właśnie o taką odpowiedz mi chodziło .Czy zbrojni ka mogę wrzucić do akwarium 600l (wtedy oddał bym go koledze ;)).I tak będe  akwarium 70l znalazłem takie w Holandii bo ktoś się go pozbywa .I pytanie  co kupić i co zrobić można samemu (może wyjdzie taniej ) żeby wyglądało to jak akwarium i wgl wiecie o co mi chodzi .I jakie ryby tam trzymać ? Może mogę zostawić danio , neonki i kiryska i dokupić więcej ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Czy zbrojni ka mogę wrzucić do akwarium 600l (wtedy oddał bym go koledze ;))

Powinieniś oddać go jak najszybciej. Na pewno w tym akwarium będzie mu dużo lepiej niż w akwarium 25 litrowym.

 

I tak będe akwarium 70l znalazłem takie w Holandii bo ktoś się go pozbywa .I pytanie co kupić i co zrobić można samemu (może wyjdzie taniej

Akwarium 70 litrowe na pewno daje więcej możliwości co do dobrania obsady. Poza tym czym większe akwarium tym łatwiej jest je stabilnie utrzymać.

Co będzie potrzebne to na pewno filtr. I tu możesz pomyśleć o jakim niedużym filtrze kubełkowym. Może też być jakiś filtr kaskadowy. Zarówno kubełki jak i kaskady montuje się poza akwarium, a więc nie zajmują miejsca w akwarium. Przydałaby się też grzałka, oczywiście z termostatem. Przyjmuje się ogólnie że na jeden litr wody powinien przypadać jeden watt grzałki. No i oczywiście oświetlenie akwarium. Tu możesz kupić oryginalną pokrywę razem z oświetleniem lub zrobić ją sobie samemu. ( w dziale zrób to sam są przykłady jak takie pokrywy wykonać samodzielnie )

 

.I jakie ryby tam trzymać ? Może mogę zostawić danio , neonki i kiryska i dokupić więcej ?

To jakie rybki będzie można tam trzymać będzie zależało od parametrów wody takich jak pH, GH, KH. Przydadzą też sie testy do badania NO2 i NO3. Tu masz do poczytania o testach http://forum.superakwarium.pl/topic/43601-testy-wody-wasze-do%C5%9Bwiadczenia-i-opinie/

Biorąc pod uwagę tylko wielkość akwarium ( 70 l ) to mogą w nim pływać neony innesa, niektóre gatunki kirysków oraz wiele innych ryb. Natomiast dla danio np: pręgowanych jest ono mimo wszystko trochę za małe ponieważ są to szybkie i stadne rybki które potrzebują miejsca do pływania.

Jako podłoże w akwarium możesz użyć zwykły piach taki choćby jak do piaskownic kupiony za parę zł w markecie budowlanym. Piach jest niezbędny dla choćby kirysków i pielęgniczek.

Pod korzenie roślin można wtedy wsadzić kulki gliniano - torfowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a czy mój żwirek rzeczny może być ?
Jeśli chodzi Ci o taki żwirek jak masz w tej chwili w akwarium to on wyklucza z obsady kiryski i pielęgniczki. Natomiast jeśli chodzi Ci o piasek z rzeki to teoretycznie jak najbardziej by sie nadawał. Jednak w praktyce razem z takim piaskiem z rzeki można do akwarium zawlec różne pasożyty i choroby. Trzeba by wtedy taki piasek odpowiednio spreparwać poprzez np: solidne wygotowanie i odkażenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi "70 litrów" nic nie mówi? Bałbym się zaproponować jakąkolwiek obsadę nie znając dwóch najważniejszych rzeczy - parametrów wody i wymiarów akwarium. Weźcie pod uwagę, że taki litraż nie jest standardowy, a ryby o których mówicie potrzebują miękkiej i kwaśnej wody. Właściciel tego akwarium jest początkujący,więc są marne szanse, że zapewni im taką wodę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary akwarium jak i litraż były by odpowiednie dla neonów innesa i niektórych kirysków. Jednak tak jak napisałem wcześniej.

 

To jakie rybki będzie można tam trzymać będzie zależało od parametrów wody takich jak pH, GH, KH.

 

 

Ale woda z kranu ma ph 4-4,5

Proponuję kupić testy kropelkowe. Są one droższe, ale za to dokładniejsze. Jak na wodę kranową to to pH jest dziwnie niskie.

Możesz również wejść na stronę wodociągów swojej miejscowości i tam zobaczyć jakie są podane parametry wody. Oczywiście takie parametry ze strony wodociągów można traktować jedynie poglądowo ponieważ w akwarium  z różnych przyczyn mogą one się zmienić. Dlatego tak ważne są dobre testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary akwarium jak i litraż były by odpowiednie dla neonów innesa i niektórych kirysków. Jednak tak jak napisałem wcześniej.

 

 

 

Proponuję kupić testy kropelkowe. Są one droższe, ale za to dokładniejsze. Jak na wodę kranową to to pH dziwnie niskie.

Możesz również wejść na stronę wodociągów swojej miejscowości i tam zobaczyć jakie są podane parametry wody. Oczywiście takie parametry z wody wodociągowej można traktować jedynie poglądowo ponieważ w akwarium  z różnych przyczyn mogą one się zmienić. Dlatego tak ważne są dobre testy.

Mieszkam teraz w Holandii i te 4ph to ze strony wodociągowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo niskie to pH. W każdym bądź razie ja bym Ci proponował najpierw zalać akwarium, odpowiednio je urządzić i pozwolić mu dojrzeć co może potrwać nawet kilka tygodni. Jak akwarium już dojrzeje, zbadać parametry wody i dopiero wtedy zastanawiać się nad obsadą.

W razie czego zawsze możesz pytać tu na forum.

 

Co do filtrów to nie miałem nigdy tych modeli, a więc nie wiem jak się sprawdzają w praktyce. Może się ktoś wypowie kto ma jakieś doświadczenia z tymi modelami.

Możesz również zajrzeć tu http://forum.superakwarium.pl/topic/12748-m%C3%B3j-filtr-w-praktyce-czyli-nasze-do%C5%9Bwiadczenia-z-filtrami/ i poczytać o różnych innych filtrach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo niskie to pH. W każdym bądź razie ja bym Ci proponował najpierw zalać akwarium, odpowiednio je urządzić i pozwolić mu dojrzeć co może potrwać nawet kilka tygodni. Jak akwarium już dojrzeje, zbadać parametry wody i dopiero wtedy zastanawiać się nad obsadą.

W razie czego zawsze możesz pytać tu na forum.

 

Co do filtrów to nie miałem nigdy tych modeli, a więc nie wiem jak się sprawdzają w praktyce. Może się ktoś wypowie kto ma jakieś doświadczenia z tymi modelami.

Możesz również zajrzeć tu http://forum.superakwarium.pl/topic/12748-m%C3%B3j-filtr-w-praktyce-czyli-nasze-do%C5%9Bwiadczenia-z-filtrami/ i poczytać o różnych innych filtrach.

Naprawdę dzięki dużo mi pomogłeś .Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...