Skocz do zawartości

Udoskonalenie bimbrowni


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc. Nie wiem czy ktoś już nie pisał o moim pomyśle, ale myślę że warto o tym wspomniec jeszcze raz. Wszyscy wiemy jak wygląda bimbrownia, więc o niej nie będę pisał, mój patent związany jest z wylotem Co2 do akwarium. Po załączeniu oświetlenia podłączamy za zwyczaj wężyk z bimbrowni, no i zaczyna się oczekiwanie aż Co2 wypchnie wodę z wężyka i zacznie się ulatniac do zbiornika. Trwa to dosyc długo, a szczególnie gdy zacier nie pracuje już tak jak na początku. Denerwowało mnie to strasznie. Posiadam filtr kubełkowy JBL Cristal profi e900, a dodatkowo aquael fan3( filtr wewnętrzny). Więkrzośc filtrów wewnętrznych posiada przy wylocie otwór w który podpięty jest wężyk doprowadzający tlen do wody. Ja podpiąłem do tego otworu końcówkę z bimbrowni, woda wypływająca z filtra zaczęła zasysac gaz zawarty w zbiorniku i dostarczac go do akwarium od razu po podpięciu. Wymusiło to szybszą prace zacieru, bąbelki pykają jak oszalałe. Gaz wylatujący z filtra jest od razu rozdrobniony na małe bąbelki i automatycznie miesza się z wodą. Roślinki oszalały, bimbrownia działa na pełnym etacie, od włączenia oświetlenia,po jego zgaszenie. Jedynym minusem jest to że musiałem podłączyc brzęczyk doprowadzający tlen, ale niestety, coś za coś. Spróbujcie, u mnie to działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem ten pomysl jest bez sesu . po pierwsze dobry zacier zozwiazuje problemy z cisnieniem , np. u mnie bombelki leca ok po minucie od wlanczenia bimbrowni. Po drugie pompka wewnetrzna wytwarza podcisnienie i na sile zaciaga CO2 . Po trzecie bombelki z pompki sa duże i szybko wyplywaja na powierzchnie nie rozpuszczajac sie w wodzie :) osobiscie stosuje dyfuzor wlasnorecznie zrobiony z drzewa lipowego i bombelki mam mikroskopijne dobrze sie rozpuszczaja w wodzie . POZDRAWIAM :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

butla co2 o objętości 1000ml starcza mi na ponad miesiąc, dodatkowo można zakupić dyfuzor ja posiadam firmy Filtus czy coś takiego, nabijam dyfuzor i mam z głowy na 3/4/5 dni

dyfuzor 15 zł

3x1000ml - 20zł

... i masz zapas na 6 miesięcy

no tak ale to jest juz instalacja CO2 a nie bimbrownia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie bombelki z pompki sa durze i szybko wyplywaja na powierzchnie nie rozpuszczajac sie w wodzie :)

Bzdura, jeżeli skonfrontować kamień napowietrzający, dzwon i kostkę lipową oraz mały filterek, to ten ostatni najlepiej rozpyla gaz w akwarium mieszając go od razu z wodą. Oczywiście najlepszy jest ceramiczny dyfuzor lub drabinka, no ale to już koszty...

 

PS. zanim znowu coś napiszesz, miej ze sobą słownik ortograficzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko hula jak ta lala, zacier pięknie pracuje, bąbelki są mikroskopijne, wylot z filtra jest skierowany do dołu więc strumień wody i co2 leci w dół i wraz z prądem wody rozprowadza się po całym zbiorniku. Skoro u mnie to działa to i u innych też będzie podobnie. Trzeba tylko troche pomyślec. Odkąd podłączyłem bimbrownie w ten sposób rośliny niesamowicie poszły w górę, nabrały wyrażniejszych kolorów itd. Najpiękniej reprezentuje się teraz Lotos tygrysi. I mówcie co chcecie nada UWAŻAM ŻE TO BYŁ DOBRY POMYSŁ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czesc koledzy, jestem teraz na etapie konstruowania bimbrowni chciałbym was zapytac poniewaz jestescie juz w temacie czy taki dyfuzor z dafkowaniiem co2 bedzie dobry do zwykłej bimbrownihttp://www.allegro.pl/item6693 ... ratis.html ?????

 

edit:

 

http://www.allegro.pl/item669330995_zes ... ratis.html chodziło mi o ten link dyfuzor i i dawkowanie

 

mod: edytuj posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

butla co2 o objętości 1000ml starcza mi na ponad miesiąc, dodatkowo można zakupić dyfuzor ja posiadam firmy Filtus czy coś takiego, nabijam dyfuzor i mam z głowy na 3/4/5 dni

dyfuzor 15 zł

3x1000ml - 20zł

... i masz zapas na 6 miesięcy

Na pytanie do Ciebie - gdzie można kupić trzy butle 1000ml w cenie 20zł?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

butla co2 o objętości 1000ml starcza mi na ponad miesiąc, dodatkowo można zakupić dyfuzor ja posiadam firmy Filtus czy coś takiego, nabijam dyfuzor i mam z głowy na 3/4/5 dni

dyfuzor 15 zł

3x1000ml - 20zł

... i masz zapas na 6 miesięcy

Na pytanie do Ciebie - gdzie można kupić trzy butle 1000ml w cenie 20zł?

Pozdrawiam

może przesadził że za 20 zeta ale u mnie 34 kosztuje (z każdej masz litr gazu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...